Joomla CMS i PHP ver. 7.0.32 - sigurnost?

Autor Ivan_C, 16. Prosinac 2018, 09:01

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Može li mi netko reći koliko ovaj problem može utjecati na sigurnost web stranice?
Izvršio sam update na zadnju verziju Joomla CMS-a i pojavi mi se ova poruka (u crvenkastom okviru) prilikom logina u Joomla ACP.

Citat:Error
We have detected that your server is using PHP 7.0.32 which is obsolete and no longer receives official security updates by its developers. The Joomla! Project recommends upgrading your site to PHP 7.1 or later which will receive security updates at least until 2019-12-01. Please ask your host to make PHP 7.1 or a later version the default version for your site. If your host is already PHP 7.1 ready please enable PHP 7.1 on your site's root and 'administrator' directories – typically you can do this yourself through a tool in your hosting control panel, but it's best to ask your host if you are unsure.
Mogu li nastaviti raditi dalje bez bojazni?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

#1
Može slobodno... Iako, ako imaš mogućnost negdje u panelu, a obično bude - prebaci verziju na php 7.1.x i to će riješiti problem s ovom porukom.

Sa 7.2 ima poprilično "problema" s obzirom da "countable" koji je uveden pa s njim nemoj baš eksperimentirat.

Sa 7.3 vjerojatno bude isti problem (za sad) koji i iznad - ali nisam uspel još isprobat, samo nagađam :)

P.S. Ako hoćeš ostat na 7.0.x, odi samo u Pluginove i isključi si plugin za upozorenje...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...