Multijezičnost na joomla saitu

Autor dada, 02. Ožujak 2011, 11:44

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozdrav svima,

ovako stvari stoje:

nisam nikada radila s joomla fish komponentom - trebala bih prevesti sait na engleski i njemački.

Molila bih nekoga tko dobro poznaje joomlafish da me uputi na neke dobre - lako razumljlive - linkove za početnike - a bila bih zahvalna za početak i na asistenciji jer bojim se da ne zbrljam nešto sad kad sa već pri kraju ...jer sam bome imala velikih problema s bazama pa sam morala sve ispočetka ne bih htjela da mi se to opet dogodi i tako to  da ne zamaram previše ...

korak po korak toutoral ili nešto slično

: inače imam komponentu već instaliranu - jezici su već instalirani- hrvatski je po defaltu..

hvala unaprijed

ikiK

#1
Nisam nikada radio s tom komponentom no što se tiće da ne zezneš kad si već pri kraju;
I ne samo kada si pri kraju, radi si beckup i kada zavrašiš ili  prije i poslje nekih većih promjena. Tako da si sve možeš vratit na željeno stanje.
Koristi ovu komponentu;
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606
Isto tako koristi i beckup iz svog c-panela hostinga, za baze, fajlove i mejlove.


Edit; i čine mi se prilično jednostavne upute s njihovog sajta...
http://www.joomfish.net/en/documentation/tutorials

Idem se i ja igrat s time :)
...

ikiK

#2
Edit; već preveo jedan jednostavan site trenutno u izgradnji po prvi puta i prilično je jednostavno :)

Instaliraj komponentu, jezike koje želiš dodat normalne za jomlu. Nakon toga odi u Administraciju jomfisha i pod Content languages odaberi primarni i akitiviraj ostale.
Aktiviraj modul za odabir jezika.
I nakon toga odi u članke ili module i u alatnoj traci admin sučelja će ti se pojavit translate to; odaberi jezik. Otvorit će ti se novi prozor sa paralelnim prikazom orginala i novog prijevoda, prevedi, objavi i spremi  i to je... I tako sve redom.
Jednostavno...
...

dada

Citat: ikik  u 02. Ožujak 2011, 12:56
Edit; već preveo jedan jednostavan site trenutno u izgradnji po prvi puta i prilično je jednostavno :)

Instaliraj komponentu, jezike koje želiš dodat normalne za jomlu. Nakon toga odi u Administraciju jomfisha i pod Content languages odaberi primarni i akitiviraj ostale.
Aktiviraj modul za odabir jezika.
I nakon toga odi u članke ili module i u alatnoj traci admin sučelja će ti se pojavit translate to; odaberi jezik. Otvorit će ti se novi prozor sa paralelnim prikazom orginala i novog prijevoda, prevedi, objavi i spremi  i to je... I tako sve redom.
Jednostavno...

Pozdrav,

što ti točno znači  - aktiviraj modul za odabir jezika?

ikiK

Pa s instalacijom joomfisha dolazi običan joomla modul na kojem će posjetitelji birat jezik valjda, ne? Aktiviraj ga i postavi negdje da bi se vidle zastavice ili kako god ga namjestiš da se prikazuje...
...

dada

pa to imam mislim te zastavice ali se ne sjećam da sam instalirala nekakav modul - idem provjeriti u module...

dada

da to je modul :mod_jflanguageselection  pod naslovom  Language Selection

ok

ako je to to idem onda u module ili članke i u gornjem desnom čošku biram modul i jezik i dalje što već


do tipkanja

ikiK

#7
Citat: dada  u 02. Ožujak 2011, 13:51
pa to imam mislim te zastavice ali se ne sjećam da sam instalirala nekakav modul - idem provjeriti u module...
"Pa s instalacijom joomfisha dolazi običan joomla modul"
Ne trebaš ga ti instalirat, kao ni sve plug-inove koji dolaze s joomfishom, on cijeli paket sam instalira...
...

ikiK

Dada, zbunjuješ samu sebe i sve oko sebe, čitaj što ti se piše...
Citat:I nakon toga odi u članke ili module i u alatnoj traci admin sučelja će ti se pojavit translate to; odaberi jezik.

Ne biraš modul u gornjem desnom čošku nikakav...
Odi u administraciju članaka ili modula, i dole na normalnoj listi izaberi jedan tako da kvačicu staviš na njega, nakon toga samo u alatnoj traci odaberi jezik na koj želiš prevest i dalje češ sve vidjet sama...

...

dada

već vidim probleme..

evo uzela sam jedan modul koji u  je  djelu :Label: Article Text

ima slika pa tekst
pa slika pa tekst

link:http://www.dizajnlab.net/temperament/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=76&lang=hr

kako da to prevedem?  u području za translatio je samo prazan  box za pisanje -  da li moram tu kopirati cijeli kod iz originala ili
d

p.s. doduše nije baš neki primjer za prijevod kad nema teksta ali  važan mi je sistem rada  :)

ikiK

#10
Shvatit ćeš sistem rada na "jednostavnijim" modulima ili običnim člancima, kreni od tamo...
Nit vidim vrstu modula nit ikakve slike...
...

dada

pOZDRAV SVIMA,

evo mene kod prevođenja - htjela sam prevesti prvu stranicu po smjernicama ali nešto je zapelo na samom početku...

otišla sam u članke i prevela prvu stranicu i pohranila i ništa sad je ne mogu nači  a kad kliknem na zastavicu za prijevod na engleski nošta se ne pojavljuje

u samoj kopmonetnti joomfish piše nekakva žuta žaruljica - objašnjenje prijevod nije kompletan - možda je u tome problem - ali meni i netrebaju prevodi naziva slika, metagove još nisam stavila pa nemam ni prijevod ...

u glavnom zapelo

molim pomoć hvala

http://www.dizajnlab.net/temperament/index.php?lang=hr

ovo sam prevodila i objavila sam sve to na engleskom ali ne znam zašto se ne vidi i gdje je smješteno uopće

hvala

dada

sve pet sve sam skužila

svejedno hvala