Novi Google algoritmi - kako ste prošli?

Autor Skipper, 01. Ožujak 2011, 20:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Skipper

http://www.webpronews.com/topnews/2011/03/01/google-algorithm-update-casualties-speak

Drugovi iz Googlea opet udaraju; ostatak se trese da vidi što će biti s pozicijama njihovih stranica;) Jesu li ipak premalo "izbrusili" nove algoritme? Unikatni sadržaj je dobio novu dimenziju by Google, ne daj Bože više nikoga ni citirati, a kamoli prenijeti sadržaj s drugog weba:)
Jeste li uopće provjeravali kako se ovo reflektiralo na vaše stranice, up or down?
Neće više biti dovoljan samo kvalitetan SEO & backlinkanje:)

babaroga410

Pa ja baš i nisam primjetio na svojim stranicama neki pomak...nisam se koristio black hatom niti sam kopirao sadržaj...čitao sam na http://www.digital-point.org/seo-a-sem/191-novi-google-algoritam da su pogođeni neki veći igraći novim algoritmom (pad prometa za oko 50%),a da su neki profitirali sa znatnim povećanjem....nisam siguran da se algoritam još proširio na cijeli web mislim da je još u 'testnoj' fazi u americi.

oKRamxII

Na stranu što je stavljen ovaj link, da bi ga razumio, bi li netko ovdje mogao što jednostavnije objasniti Google algoritme i sl. u par rečenica?

Skipper

#3
Dakle, ukratko, ali baš ukratko... ;)
Promjena algoritama je rezultirala padom Page rankinga i pozicije brojnih web stranica koje citiraju i preuzimaju vijesti s drugih izvora. Dakle, recimo, ti na svojoj web stranici napišeš "Kolege na Joomla Hrvatska Forumu rade sjajan posao i objavili su vijest: Uskoro će biti gotov prijevod za Joomla! 1.6 CMS". Algoritmi više to, uvjetno rečeno, neće tretirati kao unikatni, originalni tekst tebe ili autora na tvojoj web stranici. Ista stvar, ili još gora je, ako staviš link na Forum. Naravno da se oko ovoga vodi žestoka rasprava na mnogim forumima, blogovima i relevantnim webovima, jer ako autor objavi izvor, onda je malo bedasto da mighty Google to "penalizira" padom PR-a i pozicijom tvog weba. Naravno, vjerojatno će se algoritmi dodatno "štelati", jer jedno je kopiranje bez dozvole autora originalnog teksta, a drugo prenošenje izvora uz nekakav svoj tekst...

Zaboravih reći da su ovime pogođeni neki zaista "veliki igrači", koji se mogu nazvati svakako, samo ne ekipom koja se bavi plagijatima i kopiranjem tuđih tekstova. Zato nekako vjerujem da će Google opet implementirati nekakve "filtere" koji će znati prepoznati istinsku originalnost, bez obzira kopiraju li se ili preuzimaju dijelovi tekstova s drugih izvora, jer to, po meni, ne narušava kvalitetu određenog teksta (weba u cjenili). Makar je istina da ima ohohoho onih koji su kupovinom backlinkova i postavljanjem na svoje web stranice "prerađenih" tekstova s drugih izvora dobili bolji PR (poziciju) na Googleu od stranica s kojih su "ukrali" tekstove. Takvoj "igri" je Google, konačno, odlučio stati na kraj, ali su im novi algoritmi malčice pregrubi...  ;)

oKRamxII


Guardian

#5
Ozbiljne stvari. Nisam ovo znao.
Objašnjava možda zašto sam zadnjih mjeseci izgubio 3/4 posjetitelja. (nije da ih je nešto puno bilo i prije)

Google ovo radi mislim zbog svojih resursa. Dosadilo im opterećivati svoje servere širom svijeta, i diskove, sa tisućama istog članka o Ivi Sanaderu u zatvoru.
Samo banalan primjer.
Došlo se do granice kad ni oni ne mogu tako dalje nastaviti. A ni čitava Internet mreža.

Zamislite koliko oni tih gluposti koje su doslovce u slovo isto napisane imaju na svojim serverima.




Čitao sam o ovome sinoć. Jutros baš provjeravam, moj plasman na Google nije uopće pogođen sa ovim. Znači razloge slabe posjete moram tražiti na drugoj strani.

Jer kad uzmem neke keywords iz članaka (imena javnih osoba, ili organizacija) plasira me super, kao i nekad davno. Iako mi je sadržaj zbog naravi stranice skoro 100% kopiran iz drugih medija. (ne zbog SEO)

Može biti da taj Panda algoritam još uvijek ne koriste za Hrvatsku ? Probao sam pronaći neke informacije o tome u HR medijima, ali nema ništa.