css sufix modula u joomli

Autor dada, 28. Veljača 2011, 22:56

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozdrav svima,

riječ je o galeriji slika koja nema okvir - a ja bih stavila okvir ali nikada nisam koristila tu opciju css sufix modula.

čitala sam kako se to radi nešto mi je jasno a nešto i nije.

naime moram naraviti novu class  ostavljajući jedno mjesto prazno i neko ime npr. moj_stil
to bi trebalo generirati kod <div> u html-u

ali ne znam gdje da unesem taj stil u koji .css dokument?

unaprijed zahvaljujem

wooer

css klasu možeš kreirati u bilo kojem css dokumentu kojeg tvoja stranica učitava. Ako nisi sigurna, css predloška se sigurno učitava pa možeš direktno u njega ubaciti.

Kada kreiraš sufiks klasu moraš znati ime klase koju želiš izmijeniti i napraviti istoimenu klasu dodajući joj (bez razmaka) sufiks, te takvu formatirati po svojim željama.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

dada

Pozdav,

počitala sam nešto o tome po forumima i napravila kako sam milslila
u prilogu je settings css sufix modula i  stil koji sam unjela u  template.css

međutim nema nikakvih efekata.

podsjećam da je riječ o galeriji slika

dada

zar mi nitko ne može dati barem link

smjernicu kako da to napravim

d

wooer

Iskreno, upravo to i očekujemo od tebe ... da nam daš link

Teško ti netko može pomoći oko modificiranja dizajna ako ne vidi koja klasa je zadužena za prikaz. I ako daš link točno opiši što želiš izmijeniti u što.

Opće upute si dobila i vidiš i sama da s takvim pristupom pomoći nećemo baš daleko doći jer se ipak radi o baš tvom siteu i točan odgovor neće biti globalno primjenjiv.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

dada

ok

link je :http://www.dizajnlab.net/temperament/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=53&lang=hr

riječ je o galeriji dolje koja je u stvari -DJ Image Slider (modul : http://dj-extensions.com/demo/dj-image-slider/   koji možete naći ovdje  na predhodnom linku)

PITANJE JE: kako staviti okvir na slike u toj galeriji pomoću css sufix modula

hvala

wooer

Eh, malo ti glupav taj slider. Gro css-a je umetnuto u helper.php datoteku.

Ali nema veze.
U privitku je helper.php pa pokušaj njega staviti umjesto svojeg unutar modules/mod_djimageslider direktorija. Za sada sam stavio samo okvir po horizontali ali vjerujem da ćeš imati još nekakvih želja pa razmisli o njima, napiši ih i tada možemo ostalo napraviti. Boja 'okvira', debljina okvira .... ?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

dada

pozdrav,

baš se ne kužim u .php  mlao sam zavirila boji se da nešto ne sprčkam...pa bolje da ti to napraviš ..

pa htjela bih

border-style:solid;
border-weight:1px;
border-color:black;

i to je to hvala ti
d

dada

ovo s okvirima sam uspjela jedino  što me sad zanim kako da dobijem tu galeriju da ide po dužini preko cijele stranice - gdje bih joj mogla staviti z-index

isto u helper.php  i u kojem formatu?

dada

hvala na pomoći uredila sam si sama sve pet

hvala još jednom