Modul GTranslate - ne želim da prevodi sve - kako?

Autor Schima, 09. Lipanj 2015, 22:50

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Schima

Hi znalci,
za stranicu koja mora biti višejezična koristim modul GTranslate i ne čini se loše jer radi prijevod On the fly neprimjetno. Samo ima jedan problem: kako da neke riječi izuzmem iz prijevoda? google sve shvaća doslovno tako da mi moj naziv Endokrinologija Mladen Sekso prevede kao Endocrinology Mladen Sexy. Sekso je prezime čovjeka. Isto kao i sjedište koje je u ulici Vinogradska on prevede Vineyard cesta... Što da mu radim, nadam se da shvaćate?
Molim pomoć hitno inače ću morati koristiti multilanguage modul i pisati sve ručno na dva jezika.

Dario

Malo mi je smješno da očekuješ od Google Translate-a da ti napravi dobar prijevod s ili na hrvatski jezik. To jednostavno neće ići jer ne radi dobro. Ako želiš imati točne prijevode i  da to liči na nešto, ne gine ti ručno prevođenje. Google translate ti može poslužiti kao nekakav bazni prijevod koji na kraju svakako treba pročitati i ispravit netko ko zna engleski.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Schima

Ma da u pravu si 100%, i mislio sam da treba ručno, ipak sam eto pitao za svaki slučaj.  ;)
Hvala na odgovoru.
Imam još jedan problem, ali sam ga objavio pod temom "Višejezični modul - nema simbola HR jezika?"