Komponenta za natjecanja

Autor vjeko333, 22. Ožujak 2015, 16:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vjeko333

Pozdrav svima. Stari sam član.
Molio bih prijedlog. Zanima me komponenta koja bi mogla odraditi natjecanja za ribiče. Dakle, više liga, natjecanja pojedinačno, timski, po godinama, ulov u gramima, rang lista... Može li mi netko dati preporuku? Radi se o joomli 2.5, ali, mogla bi se i mijenjati verzija. Probao sam JomLeague, ali nije išlo

miki

Mozda nesto custom preko fabrik-a?

vjeko333

Možeš li malo pojasniti. Nemam iskustva s tom komponentom. Zar je izvedivo uopće?

miki

S tom komponentom je puno stvari izvodivo samo je pitanje znanja :). Da bih ti podrobnije odgovorio potrebno mi je vise informacija o tome kako se treba 'ponasati' komponenta.

Dario

JomLeague je kolko ja znam jedino out-of-the-box rješenje koje bi ovdje moglo odigrat ulogu.
Ostalo je neki od App Buildera ili izraditi Custom komponentu
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

vjeko333

#5
Citat: miki  u 26. Ožujak 2015, 02:59
S tom komponentom je puno stvari izvodivo samo je pitanje znanja :). Da bih ti podrobnije odgovorio potrebno mi je vise informacija o tome kako se treba 'ponasati' komponenta.
Komponenta bi se trebala ponašati na slijedeći način:
- Treba moći kreirati timove, natjecatelje, i moći pridružiti natjecatelja timu
- Treba moći kreirati sezonu (2012, 2013, 2014...)
- Unutar sezone  mora biti mogućnost kreiranja natjecanja (Župnijska liga, Kup županije...)
- Natjeanja moraju biti grupna i pojedinačna, na način da se iz rezultata svakog ribiča može dobiti njegov pojedinačni rezultat, a i izvesti rezultat tima. Dakle, npr. svaki tim ima po 5 članova, na kraju dobivamo rezultate svakog člana kao njihove pojedinačne, i timske kao rezultat cjelog tima.
- Treba postojati mogućnost da se pojedino natjecanje označava kao grupno, pojedinačno ili grupno i pojedinačno, upravo iz tog razloga
- Svako natjecanje, npr. Županijska liga, sastoji se od npr 5 događaja, odnosno utakmica na određeni dan kroz godinu. Npr. Županijska liga - 1. kolo, 2. kolo itd.
-  Trebalo bi se i u kolu moći rastaviti natjecanje na sektore, npr. A, B, C...
-  Dakle, pojedinačni plasman, ekipni plasman, sektorski plasman
- Kada se dođe do toga natjecanja, događa se da svaki ribič pojedinac i kao član tima ima određeni ulov u gramima. Na taj način bi trebala funkcionirati komponenta. Dakle, po završetku trebalo bi unijeti gramažu koliko je koji ribič ulovio. Isto tako, treba moći dodjeliti rank, npr. onaj s najviše ulova ima 1 bod, drugi 2, treći 5, četvrti 7 itd. Prvi je onaj koji ima najmanje bodova i najveću gramažu.
- Navedeni rezultati bi se trebali moći dodjelivati u ostala najtjecanja, npr. u ukupno pojedinačno po svim natjecanjima. Kao npr. Uključi rezultate županijske lige u neku drugu ligu. Moglo bi se izvesti da se napravi liga od drugih podliga, dakle, ona koja će objedinjaati npr. županijska natjecanja, odnosno ona koja označimo.
- Mora postojati izvještaj, dakle, komponenta mora zbrajati rezultate po kolima, natjecanjima i prikazivati ih u rezultatima
-  Evo link na stranicu gdje sam to sada napravio, ali nema takve komponente, samo da idite raspored link

Eee kad bi se to moglo

Dario

Sve se može, samo je pitanje koliko ti je dubok džep :)
Ovo je dosta specifično i nisam baš siguran da ćeš nešto gotovo naći...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Prava poslastica za jednog programera. Definitivno bi odabrao custom rješenje. U Fabriku bi se to moglo odraditi možda i bolje nego u Sobipro komponenti, no ima dosta posla, povezanih tablica, razmišljanja....

Tom555

Puno toga što ti je potrebno doista može odraditi i JomLeague!

vjeko333

Hvala svima na savjetima. Probao sam kako kažem JoomlaLeague, ali ona zahtjeva unos podataka 1:1 dakle jedan protiv drugog, neznam kako napraviti nekakva pojedinačna natjecanja i podesiti da se rezultati tretiraju u gramaži i rankom.
Nisam spreman neke investicije na način da platim nekome drugome. Jedino pivu

zabok

Sve to napravi u excelu..........i postavi u pop up prozor!
JA koristim jomleague za jedan dio podataka, sezona,liga team,predstavljanje pojedinca i ekipa,ali rezultate je nemoguće kreirati jer se radi o specifičnom bodovanju..........
Fishing Club Zagorje

vjeko333

To mi i nije baš nekakvo rješenje. Možda postoji nekakva CMS koji bi mogao to odraditi, a da nije Joomla?