Oprez za sve koji koriste YT Framework

Autor Dario, 07. Ožujak 2015, 10:32

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dario

Evo radim na optimizaciji jednog našeg portala pa sam naišel na meni osobno neshvatljivu (blago rečeno) glupost u YT Frameworku...

Naime u njihovom glavnom sistemskom plugin-u (/plugins/system/yt/yt.php) majstori su imaju kod

$doc->_script['text/javascript'] = str_replace($doc->_script['text/javascript'],'',$doc->_script['text/javascript']);


Za one koji se malo bolje kuže u Joomli i/ili php odma je jasno o kakvom se kretenizmu radi....

Za ostale, ukratko ovaj kod će jednostavno ukloniti sve JavaScript deklaracije koje su na ISPRAVAN NAČIN dodane u head dokumenta umjesto da po cijelom html-u imate <srcipt> tagove....
Dakle rezultat ovog kretenizma je da vam većina ekstenzija koji ispravno koriste Joomlin framework i čiji se developeri trude imat čisti html - NEĆE RADIT

Samo da napomenem da su SJ templateovi rađeni na YT frameworku, pa ako vam ekstenzije koje ovise o JavaScript-u ne rade - evo ovo vam je problem...

Rješenje problema je da jednostvano taj dio koda u dotičnoj datoteci zakomentirate pa će tako linija glasiti


// $doc->_script['text/javascript'] = str_replace($doc->_script['text/javascript'],'',$doc->_script['text/javascript']);


Stvarno prestrašno da moram gubit sate developmenta na žešći kretenziam koji u krajnjosti ne mogu klijentu klijentu naplatiti  >:(
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu