Joomla ne prikazuje TOP MENU

Autor Ivan_C, 06. Kolovoz 2014, 17:08

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

Nakon upgrade sa ver. 2.5.9 na Last Version riješio sam neke probleme ali sada imam novi problem.
Joomla ne prikazuje TOP MENU odmah ispod Headera. Template je Bezz_20

Ima li tko ideju za rješenje problema?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

To baš i nema neke logike.... možda nešto ne štima s prikazivanjem modula, si provjerio postavke ?

Ja na stranici vidim samo bočni meni pa sad neznam jel si ugasio top menu ili je upaljen pa se ne prikazuje.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Citat: DarioORION] link=topic=4666.msg16456#msg16456 date=1407392321]
.možda nešto ne štima s prikazivanjem modula, si provjerio postavke ......... neznam jel si ugasio top menu ili je upaljen pa se ne prikazuje.
Dario hvala ti za javljanje,
Ne znam što ne bi štimalo, sve je bilo ok na ver- 2.5.9, ali nakon upgrade više se ne vidi.



Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Si probao pogledati Menu Assignment da ti možda nije resetirao stranice na kojima se pojavljuje?
Znači to je kad editiraš modul, zaseban blok na dnu...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

#4
Citat: DarioORION] link=topic=4666.msg16466#msg16466 date=1407738139]
Znači to je kad editiraš modul, zaseban blok na dnu...
Mislim da nije ništa poremećeno ali opet s obzirom da sam amater evo situacije.

Kada izaberem u Module Manager (Module Assignment) - Title: 'Glavni izbornik', znači ovo bi trebao biit ulazni screen weba.

=> kliknem na button/sivi pravokutnik 'Main Menu' ispod je uključen samo 'Naslovnica' (ostali su isključeni), što se i vidi na webu da postoji samo link Naslovnica.
=> kliknem na button/sivi pravokutnik 'Top Menu' ispod je uključen samo 'Home', što se ne vidi na webu (ostali su isključeni). Dok sam imao ver. 2.5.9 ovaj gumb/link HOME se prikazivao u vodoravnom izborniku odmah ispod headera.



[edit]: U Module Assignment => TOP MENU je aktiviran za sve stranice (On all pages)
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Pa to se čini u redu, znači da bi trebalo radit :(

Neznam bez da imam stranicu i vidim kaj se događa, nemam baš nekih drugih ideja :(

Trebalo bi vidit u error logu dal ima kakvih greški pa debug-irat i probat posložit, al to je već posao za nekog ko se malo bolje kuži u php i zna što radi.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

denoza

Koliko se meni čini po ovom PrtSc, izgleda da ti Top Menu nisi uključio na pravi izbornik.

Ako sam ja dobro skontao, ti bi htio da ti je top menu, uključen gdje i glavni menu. I po slici, Main menu si uključio na izbornik gdje je Naslovnica, a top menu gdje je Home.

Ako ti je default page Naslovnica, onda se top menu tamo neće prikazivati.

Ovo sve kažem pod uvjetom da sam dobro skontao ovu sliku, pošto si prikrio neke stvari  ???

Ivan_C

Citat: denoza  u 13. Kolovoz 2014, 10:29
Ako ti je default page Naslovnica, onda se top menu tamo neće prikazivati.
Ovo sve kažem pod uvjetom da sam dobro skontao ovu sliku, pošto si prikrio neke stvari  ???
Hmm, ne znam kako to misliš. Top Menu se prikazivo (pročitaj postove iznad).
Ništa nisam dirao već samo izvršio upgrade sa 2.5.9 na 2.5.24 (osim ako se nešto zbrljalo tomo upgrade)

Da ne bi komplicirao, reci koji 'PrtScr' želiš vidjeti da ga postavim ovdje i još što god?

Home stranica je ona koju sada vidiš na URL. Na nju vodi link 'Naslovnica'
TOP menu je vodoravno odmah ispod headera a iznad 'G-ads' i on bi u konačnici sadržavao oko 5-7 linkova/buttona

TOP MENU - Position 'top-menu'
Glavni izbornik - Position 'position-7'
Tekst-Article koji je u sredini ima naziv 'Dobrodošli na ic-ims.com!' i on je 'Uncategorised' a na njega vodi link 'Naslovnica'. U stvari to je Home stranica.
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza

Sudeći prema templateDetails.xml, top-menu pozicija ne postoji u beez_20, osim ako nisi kreirao sam tu poziciju:

<positions>
<position>debug</position>
<position>position-0</position>
<position>position-1</position>
<position>position-2</position>
<position>position-3</position>
<position>position-4</position>
<position>position-5</position>
<position>position-6</position>
<position>position-7</position>
<position>position-8</position>
<position>position-9</position>
<position>position-10</position>
<position>position-11</position>
<position>position-12</position>
<position>position-13</position>
<position>position-14</position>
</positions>

Ivan_C

Citat: denoza  u 18. Kolovoz 2014, 10:58osim ako nisi kreirao sam tu poziciju:
U pravu si. Nije mi jasno da je funkcioniralo na ver. 2.5.9 a sada neće?
Riješio sam i ovaj problem. Postavio sam Top Menu na position-1 a ADS link ispod umjesto "You are here". Hvala na "otvaranju očiju" ;)
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...