Problem ADS u Footer-Last i Skrivanje title modula

Autor Ivan_C, 03. Kolovoz 2014, 13:45

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan_C

#15
Citat: denoza  u 20. Kolovoz 2014, 11:081. Zašto ti udupla oglas to ne znam, možda imaš dva modula sa oglasima na istim pozicijama.
2 . Modul može biti na dnu na toj poziciji, ako na istoj poziciji imaš više modula, samo ga u redoslijedu postaviš kao zadnjega.
3. vidim da si postavio oglase na drugim pozicijama, a nije ih ni mali broj :)
1. Nemam dva modula uključena, pogledaj 'PrtScr' u postu iznad, na njemu u crvenom okviru pri dnu se vide moduli sa pozicijama koji su uključeni. Dakle samo je jedan ADS uključen na poziciji-5 ali se ipak uduplao.

2. Sada na lijevom stupcu imam dva modula jedan ispod drugoga, Module Glavni izbornik _position-7 i Module ADS_position-5 (koji se udupla). Kako postaviti ovaj (trenutno dupli ispod izbornika na lijevoj strani ) ADS na webu da bude Bottom? Tako da mi nije jasan ovaj tvoj savjet

3. Oglasi su na svim željenim pozicijama i trenutno su u dozvoljenim maksimumima radi testiranja sa pozicijama, izgledom, vrstom i slično. A kao što vidiš prvi testovi pokazuju probleme. Bilo je dana da mi se ne vidi desni ADS ako nisam postavio u Footeru također Ads i slično? ;)
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

denoza

Što se direktno tiče google adsa, njih još nikad nisam postavio na neku stranicu, pa ti ne mogu o tome reći apsolutno ništa.

Koliko vidim zadnju verziju stranice (http://prntscr.com/4g934i na lijevom stupcu imaš jedan oglas, a ne 2. Nisam baš ni ja najbolje skonto kako misliš bottom, ali sa onog pregleda rasporeda modula možeš vidjeti kako ti ide default raspored modula. Uvijek možeš dodati neku svoju poziciju ili neku premjestiti na drugo mjesto, samo moraš malo pročeprkati po kodu. Ne može ti modul sa pozicije 4 biti ispod modula sa pozicije 5, jer autor nije tako predvidio. Ti uvijek možeš postaviti više modula na jednu poziciju, s tim da ih u hijerarhiji prikazivanja možeš poredati koji želiš da ti bude na vrhu, koji na dnu.

Na kraju bih ti ipak dao savjet da skineš i instaliraš neki malo moderniji template, po mogućnosti na nekom frameworku, s kojim se možeš malo kvalitetnije pohrvati. Ovaj beez_20 je goli kostur, koji ruku na srce i ne izgleda baš nešto reprezentativno.

Predlažem ti da skineš YooTheme Master Theme koja je rađena na Warp frameworku i koja je free, plus ima jako dobar support. Imaš kompletan demo package koji možeš kasnije prilagoditi kako ti treba.

Ivan_C

Citat: denoza  u 25. Kolovoz 2014, 12:31
Koliko vidim zadnju verziju stranice na lijevom stupcu imaš jedan oglas, a ne 2.
@denoza, hvala ti na savjetima i iskustvima. Tamo je sada 1 ads jer sam ponovno vratio sve na staro bez onog tvog koda (u index.php) koji uklanja okvire oko ads-a. Kada sam to vratio na staro imam samo jedan ads, ali naravno sa obrubom oko oglasa, no nema veze barem će biti uočljivo da je to ads.
Što se tiče template, već sam od @mikija dobio "besplatno" jedan template koji je 90% zadovoljio moje potrebe ali imao sam probleme sa ADS-ima tako da sam odustao, a i ne želim zbog raznoraznih podešavanja čovjeka cimati za svaku sitnicu  i oduzimati mu vrijeme 'jer vrijeme je danas novac'.

Ovaj template beez_20 zadovoljava moje zahtjeve, što jednostavnije to bolje, nikakav kič, šminka i ine dizajnerske kreacije nisu mi potrebne. Važno je da ljudi mogu naći potrebnu informaciju, pročitati tekst i vidjeti priložene slike a sada da li je to u plavoj, šarenoj ili crvenoj boji "sa cvijetom u kosi" to me ne zanima. jednostavno, moj web je takve tematike da šarenilo nije potrebno (naravno mislim na template).

Što se tiče pojma 'Bottom', to znači da taj ads u lijevom ili desnom stupcu uvijek treba biti na dnu bez obzira koliko je dugačko skrolanje stranice. Pogledaj ovu stranicu i uoči da u lijevom stupcu ima banner koji je uvijek Bottom tj. pri dnu stranice (barem u FF i Chrome ali je problem u IE11 a zašto ne znam)

Ovim bi ja zatvorio temu pa ako mod nađe vremena može lock. ;)
btw: Hvala ti na nesebičnoj pomoći
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...