Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Problem sa prikazivanjem modula

Autor josip122, 11. Travanj 2014, 20:41

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

josip122

Kao što i naslov kaže, imam problem sa prikazivanjem modula, točnije, napravim modul, stavim ga da se prikazuje u toj i toj kategoriji, kad uđem u određenu kategoriju prikazuje mi uredno taj modul, ali kad uđem u članak u toj istoj kategoriji ne prikazuje mi taj modul. Da li je netko imao takav problem i da li zna kako da ga riješim, radi se o joomli 2.5.

Tom555

Ja nisam baš dobro shvatio kako misliš da se modul prikazuje u kategoriji? Modul se prikazuje na zadanoj poziciji predloška.
Bilo bi dobro kada bismo mogli vidjeti stranicu.

Dario

Citat: Tom555  u 12. Travanj 2014, 10:41
Ja nisam baš dobro shvatio kako misliš da se modul prikazuje u kategoriji? Modul se prikazuje na zadanoj poziciji predloška.
Bilo bi dobro kada bismo mogli vidjeti stranicu.
Polu točan odgovor... Modul se prikazuje na određenoj modulskoj poziciji, ali sprikazuje prem Itemid-u odnosno prema ID-jevima izborničkih stavki. Dakle kod postavki modula možeš izabrati da se modul prikazuje na određenim meni stavkama ili na svim stranica.

A budući da neznamo o kojem se modulu radi ni bilo kakvim drugim okolnostima, teško je dati odgovor.

Također može biti i situacija da modul nema nikakve podatke za prikazat pa se ni sam ne prikazuje, al to ovisi prvenstveno o tome kako je modul napravljen, odnosno o kojem se modulu radi.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

miki

Citat: DarioORION] link=topic=4623.msg16304#msg16304 date=1397326041]
Citat: Tom555  u 12. Travanj 2014, 10:41
Ja nisam baš dobro shvatio kako misliš da se modul prikazuje u kategoriji? Modul se prikazuje na zadanoj poziciji predloška.
Bilo bi dobro kada bismo mogli vidjeti stranicu.
Polu točan odgovor... Modul se prikazuje na određenoj modulskoj poziciji, ali sprikazuje prem Itemid-u odnosno prema ID-jevima izborničkih stavki. Dakle kod postavki modula možeš izabrati da se modul prikazuje na određenim meni stavkama ili na svim stranica.

A budući da neznamo o kojem se modulu radi ni bilo kakvim drugim okolnostima, teško je dati odgovor.

Također može biti i situacija da modul nema nikakve podatke za prikazat pa se ni sam ne prikazuje, al to ovisi prvenstveno o tome kako je modul napravljen, odnosno o kojem se modulu radi.
Također bih dodao da modul može biti prikazan i za određene grupe posjetitelja. Što znači da ako ga dodijeliš registriranim on će se prikazivati samo registriranim posjetiteljima.



woofer

Da ne pokrećem novu temu, imam jedan modul kojem nedostaje Dodjela izbornika tj. tab za opcije gdje se modul dodjeluje stranicama na kojima će se prikazivati. Zanima me kako se modulima dodaje ta mogućnost? Pored toga me zanima da li je moguće modul manuelno dodijeliti određenim stranicama kroz bazu? Hvala unaprijed na pomoći.

zabok

#5
Za prikazivanje modula u članku je potrebno imati plugin "load module in article".Znači kad napišeš članak i ako želiš prikazati modul u članku trebaš to instalirati............dobit ćeš ovako nešto.............{module [267]}.................gdje je broj 267 ID broj modula

Za ostatak priče su ti dečki već napisali...............znači on se postavlja na određene pozicije na templateu najviše na naslovnici,a možeš i birati u svojem izborniku na koju stranicu ga želiš postaviti.
Fishing Club Zagorje

woofer

Mislim da si me pogrešno razumio prijatelju. Ja ne želim da mi se modul prikazuje u članku, ja želim da mi se modul prikazuje na stranicama/izbornicima a na modulu nedostaje Menu Assignment (Dodjela izbornika) tj. opcija da se modul dodijeli stranicama, tako da mi modul ne može biti prikazan na stranicama. Mene zanima da li se modul može dodijeliti stranicama kroz bazu ili način da izmijenim modul da bi se ta opcija u backendu prikazivala?

Zamolio bi da prvo pročitaš dobro moje pitanje jer sada postoji mogućnost da mi ni upućeniji neće objasniti radi spamanja teme. U svakom slučaju, hvala na pomoći.

Onebeat

Citat: woofer  u 18. Travanj 2014, 14:50
Mislim da si me pogrešno razumio prijatelju. Ja ne želim da mi se modul prikazuje u članku, ja želim da mi se modul prikazuje na stranicama/izbornicima a na modulu nedostaje Menu Assignment (Dodjela izbornika) tj. opcija da se modul dodijeli stranicama, tako da mi modul ne može biti prikazan na stranicama. Mene zanima da li se modul može dodijeliti stranicama kroz bazu ili način da izmijenim modul da bi se ta opcija u backendu prikazivala?

Zamolio bi da prvo pročitaš dobro moje pitanje jer sada postoji mogućnost da mi ni upućeniji neće objasniti radi spamanja teme. U svakom slučaju, hvala na pomoći.

Jesi ti napravio izborničku stavku za navedeni članak ili kategoriju ?
Truth will set you free

woofer

Članak. Greška je u modulu, nedostaje mu Menu Assignment opcija kada mu pristupim preko Module Managera. Želim ga prikazati na svim stranicama, ali jednostavno nema te opcije da označim i stoji None, po defaultu.

Evo jedan screenshot sa neta koji će objasniti što mi nedostaje na modulu:

http://www.cmsmind.com/wp-content/uploads/2012/10/joomla-3-0-cmsmind-create-new-footer-module-menu-assignment-5.jpg

Dakle, nedostaje mi ovaj cijeli tab Menu Assignment (Dodjela izbornika).

zabok

Citat: woofer  u 18. Travanj 2014, 14:50
Mislim da si me pogrešno razumio prijatelju. Ja ne želim da mi se modul prikazuje u članku, ja želim da mi se modul prikazuje na stranicama/izbornicima a na modulu nedostaje Menu Assignment (Dodjela izbornika) tj. opcija da se modul dodijeli stranicama, tako da mi modul ne može biti prikazan na stranicama. Mene zanima da li se modul može dodijeliti stranicama kroz bazu ili način da izmijenim modul da bi se ta opcija u backendu prikazivala?

Zamolio bi da prvo pročitaš dobro moje pitanje jer sada postoji mogućnost da mi ni upućeniji neće objasniti radi spamanja teme. U svakom slučaju, hvala na pomoći.

Pardon,odgovarao sam josipu222.........
Fishing Club Zagorje

woofer

@zabok Onda sam ja tebi dužan ispriku pa se ispričavam.

Ima li neko rješenje za moj problem?