Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Export K2 članaka

Autor Warning_in_array, 29. Prosinac 2013, 14:21

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Warning_in_array

Pozdrav,

imam 2.5.9 joomla portal i K2 članke u njemu (48 stranica po 100 članaka... 4800 članaka) koje bih prebacio u K2 sadržaj na Joomla 3.2.0 portal.

Ima li tko iskustva ili savjet kako da to napravim? Gledao sam na extensions.joomla.org nema ništa for free a mislio sam može li se to kako napraviti preko exporta i importa dijela baze ili slično?

Verzija K2 komponente je na starom portalu 2.5.5 a na novom 2.6.7

Hvala na pomoći

Onebeat

Pozdrav,

kada sam pročitao tvoj post prva reakcija mi je bila čemu instalacija joomle 3.2 pa prebacivanje joomle.

Jednostavnije je napravit duplikat originalne stranice pa onda na sadasnju joomlu instalirat zadnju verziju K2 i onda upgrade joomle na 3.2 i ostale sređivaš dio po dio...
Truth will set you free

Warning_in_array

Uh pitanje je jesam li ja dovoljno sposoban da napravim sve te upgrejdove iako istina lakše bi mi bilo da ništa ne diram ali template je toliko customiziran da sam siguran da bi tu sve otišlo kvragu... koristim Ja Teline IV na Joomla 2.5.9 verziji Joomle i da, izašao je template za JA Teline IV za Joomlu 3.2.0 instalirao sam Quickstart i sve što sada trebam jest napucati sadržaj...

Ne bi li to ipak bilo lakše preko nekog exporta nečega iz baze? Trebaju mi samo tekstovi (članci) nisu mi bitne ni slike... i sve to što bi exportirao stavio bi kao nekakvu kategoriju arhive... ono čisto radi indeksiranja...

Onebeat

Shvaćam u kojem smjeru razmisljas, jesi pogledao mozda ovo Import/export

Rekao si da imas oko 5000 članaka a zelis arhivu pa mislim da komercijalna stvar koja čini mi se ne kosta nesto puno ce ti puno značit.

Btw nemoj se zavaravat oko toga kako ti netrebaju slike jer ces imat dosta problema takoder sa userid (autor članka) ce bit drugaciji itd...
Truth will set you free

Warning_in_array

Taj tool je komercijalan da, no očekivao sam da ima ovdje nekoga tko zna s bazama raditi export...

Pogledao sam link koji si mi dao, vrijedi samo za joomla 2.5. verziju, čitao sam i komentare... sve je to prije 2 godine pisano... mislim da taj alat i nije baš ono što bi mi moglo pomoći.

Slike mi ne trebaju da, a userID pa valjda ga pokupi prilikom nekakvog exporta? A ako ne, ručno će trebati u svaki uči i promjeniti usera? :)

Onebeat

Citat: Warning_in_array  u 29. Prosinac 2013, 21:46
Taj tool je komercijalan da, no očekivao sam da ima ovdje nekoga tko zna s bazama raditi export...

Pogledao sam link koji si mi dao, vrijedi samo za joomla 2.5. verziju, čitao sam i komentare... sve je to prije 2 godine pisano... mislim da taj alat i nije baš ono što bi mi moglo pomoći.

Slike mi ne trebaju da, a userID pa valjda ga pokupi prilikom nekakvog exporta? A ako ne, ručno će trebati u svaki uči i promjeniti usera? :)

Nije uopce pitanje exporta baze samo jer da jest onda bi nasao po netu odgovor zar ne ?

Shvatio sam da ti netrebaju slike al ces imat gresku pri svakom otvaranju članka pa ces ih morat ručno brisat kroz sucelje kao i promjenu korisnika
Truth will set you free

Warning_in_array

Ma okej, mislim ako exportiram iz baze, povući će podatak i o slici, a vratiti ću i folder sa slikama, to nije problem... mislio sam kada radim export da to ne bude vezano za količinu podataka problem.

Gledao sam na internetu aexportiranje i importiranje u bazi ali isto tako nije mi baš sve jasno i kontam da bi mogao sve sjebati :) Zato sam mislio da ovdje ima nekoga tko konta problematiku oko baza podataka i da mi kaže odi u PhP myadmin i stisni to i stisni ovo i odi na novi portal i stisni to :)

A dobro, uvijek postoji i teži način ;)

Hvala ti na pomoći... tražim još i kombiniram...

Onebeat

Dupliciraj oba dva portala na lokalni server i igraj se...
Truth will set you free