Problem sa (ne)prikazivanjem menu item-a prilikom redizajna

Autor yowza, 04. Prosinac 2013, 10:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

yowza

Pozdrav svima, administriram i (trenutno) redizajniram ovu stranicu: http://akademija.hns.hr/, te sam si cijelu stranicu skinuo na svoj laptop da putem xampp-a lakše napravim redizajn. Problem je sljedeći, ništa od menu itema mi se ne prikazuje, gornji navigacijski meni sam napravio da ne bude drop down meni tako što sam podkategorije koje su u drop down meni-ju unpublish-ao, a i sve ostalo se ne prikazuje, može li mi netko pomoći? Ako treba, dam još informacija, samo recite što treba.

Dario

Uvijek, ali uvijek kad imaš tako nešto, prvo pogledaš u error log od apachee-ja... ja sam na WAMP-u pa neznam otčno gdi je to kod XAMPP-a. Takođeer mislim da ćeš morat (ako nemaš) složit i virtualHost na XAMPP-u tako da za svaki sajt možeš reći u koji error log da zapisuje greške...

Stvarno bi svašta moglo bit, tak da bi mi bilo bedasto nagađat... prvo error log upogoni ako nije pa provjeri tamo dal imaš kakve greške...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

yowza

Access forbidden!

You don't have permission to access the requested directory. There is either no index document or the directory is read-protected.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.

Error 403

dizajnvec.local
Apache/2.4.4 (Win32) OpenSSL/1.0.1e PHP/5.5.1

Može pomoć kako ovo riješiti, uspio sam poštelati virtual host, ali dalje od ovog ne ide.


P.S. našao sam apache error log, da ga cijelog ovdje c/p-am? jel bi to moglo pomoći odgonetavanju problema?

P.P.S. Jel možda u ovome problem? -> [ssl:warn] [pid 4836:tid 312] AH01909: RSA certificate configured for www.example.com:443 does NOT include an ID which matches the server name

Sjećam se da je tokom otpaakiravanja backupa jedno 6 file-ova imalo nekog trojanca u sebi (NOD32 ih je detektirao), pa ih je stavio u karantenu, jel moguće da je u tih 6 datoteka problem (kako to da ih antivirus na produkcijskom serveru nije skužio)?

Dario

ajde stavi cijeli error log, al nemoj ga copy/paste, stavi ga u privitak da ne spamamo temu
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

yowza


Onebeat

Citat: yowza  u 05. Prosinac 2013, 10:59
Sjećam se da je tokom otpaakiravanja backupa jedno 6 file-ova imalo nekog trojanca u sebi (NOD32 ih je detektirao), pa ih je stavio u karantenu, jel moguće da je u tih 6 datoteka problem (kako to da ih antivirus na produkcijskom serveru nije skužio)?

Virus u instalaciji xamppa pa ako je to istina onda sam ja zarazen vec godinama  ;D

Lijepo preko postojecih datoteka napravi overwrite al prije napravi backup...

Onda se javi sa dijagnozom...

Inače 443 port je SSL port kojeg koristi apache skupa sa portom 80 stoga prijedlog ti je gore naveden...
Truth will set you free

Dario

Citat: Onebeat  u 06. Prosinac 2013, 00:00
Virus u instalaciji xamppa pa ako je to istina onda sam ja zarazen vec godinama  ;D

Nije u Xampp-u virus nego u backup-u kojeg je čovjek skinuo s net-a :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

yowza

Izgleda da su JoomlaShareThis, FacebookSlider i TwitterShow zaraženi, i to redom: mod_JoomlaShareThis.php, default.php i default.php datoteke, to je jedino što nalazi (JS/Agent.NKW trojanac), i to samo u homedir arhivi, u ostatku backup-a ne, jel bi moglo još nešto biti? Te module ni ne koristim sada na stranici, tako da mi oni ništa ni ne znače, a ovaj joomla share this ne znam ni što je...

Onebeat

Citat: DarioORION] link=topic=4515.msg15807#msg15807 date=1386318358]
Nije u Xampp-u virus nego u backup-u kojeg je čovjek skinuo s net-a :)

Nisam registrirao taj dio vec samo ono gdje se spominje da error log od apachea...
Truth will set you free

yowza

Evo, napravio sam overwrite i nema svega iz menu itema, ali ono malo što ima se dobro prikazuje, jel problem u bazi podataka možda? Sad sam označio sve tablice u phpmyadmin-u i otišao napraviti repair table...

EDIT: niti to nije pomoglo, ovdje se naslovnica, akademija, galerija i dokumenti uopće ne prikazuju, na naslovnici samo ona navigacija sa slikama dolje desno i logo, te glavni nav...

Onebeat

Citat: yowza  u 07. Prosinac 2013, 18:23
Evo, napravio sam overwrite i nema svega iz menu itema, ali ono malo što ima se dobro prikazuje, jel problem u bazi podataka možda? Sad sam označio sve tablice u phpmyadmin-u i otišao napraviti repair table...

EDIT: niti to nije pomoglo, ovdje se naslovnica, akademija, galerija i dokumenti uopće ne prikazuju, na naslovnici samo ona navigacija sa slikama dolje desno i logo, te glavni nav...

Jel postoji mogucnost da ja dobijem pristup cpanelu dotične stranice ?

p.s na koji si način skinuo stranicu lokalno ?
Truth will set you free

yowza

Citat: Onebeat  u 07. Prosinac 2013, 19:49
Citat: yowza  u 07. Prosinac 2013, 18:23
Evo, napravio sam overwrite i nema svega iz menu itema, ali ono malo što ima se dobro prikazuje, jel problem u bazi podataka možda? Sad sam označio sve tablice u phpmyadmin-u i otišao napraviti repair table...

EDIT: niti to nije pomoglo, ovdje se naslovnica, akademija, galerija i dokumenti uopće ne prikazuju, na naslovnici samo ona navigacija sa slikama dolje desno i logo, te glavni nav...

Jel postoji mogucnost da ja dobijem pristup cpanelu dotične stranice ?

p.s na koji si način skinuo stranicu lokalno ?

Riješio sam taj problem, razlog neprikazivanja menu item-a, tj. članaka na stranici je bio taj što nisam imao ovu liniju koda napisanu: <jdoc:include type="component" />

Stranicu sam lokalno skinuo tako što sam skinuo home directory (u biti samo public_html), te bazu u phpmyadmin import-ao.

Sada imam drugi problem, za koji ću otvoriti novu temu.