pitanja u vezi SEO-a

Autor Spekny, 21. Veljača 2011, 23:17

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Spekny

Pošto sam poćetnik, imati ću dosta pitanja u vezi SEO pa ću sva postavit u ovom postu da ne spamam forum.

Prvi problem odma na poćetku:

Kad ukljućim opciju SEARCH ENGINE friendly URL, a onda odem na stranicu ona ne radi te piše greška:

404 - Component not found

You may not be able to visit this page because of:

  1. an out-of-date bookmark/favourite
  2. a search engine that has an out-of-date listing for this site
  3. a mistyped address
  4. you have no access to this page
  5. The requested resource was not found.
  6. An error has occurred while processing your request.

Please try one of the following pages:

   * Home Page

If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.

Component not found

marko227

Sorry Spekny ali ne kužim uopće ovaj tvoj post? ::)

Hrvoje.T

malo detaljnije objasni ovaj post.pa ćemo pokušati riješiti to..hvala 0:)
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Skipper

Ok, direktore Spekny... Imam i ja nekoliko pitanja. Na kojem je serveru tvoja stranica hostana, windows ili linux? Kako su ti točno uključene opcije za SEO/SEF, što je sve "čekirano"? Jesi li, ako si baš sve opcije "čekirao", htaccess.txt prije aktivacije preimenovao u .htaccess? Koristiš li možda neku third party komponentu za SEO/SEF?
Ima tu dosta "magle", jer ne znamo što si sve pouključivao i poklikao da ti je generiralo grešku...
Kad isključiš SEO/SEF odnosno ovaj dio Search engine Friendly URL onda ti stranica radi ili ne?

Spekny

Citat: Skipper  u 22. Veljača 2011, 07:48
Ok, direktore Spekny... Imam i ja nekoliko pitanja. Na kojem je serveru tvoja stranica hostana, windows ili linux? Kako su ti točno uključene opcije za SEO/SEF, što je sve "čekirano"? Jesi li, ako si baš sve opcije "čekirao", htaccess.txt prije aktivacije preimenovao u .htaccess? Koristiš li možda neku third party komponentu za SEO/SEF?
Ima tu dosta "magle", jer ne znamo što si sve pouključivao i poklikao da ti je generiralo grešku...
Kad isključiš SEO/SEF odnosno ovaj dio Search engine Friendly URL onda ti stranica radi ili ne?
Pokušat ću odgovorit:Kad ukljućim s.e.f URL onda radi glavna front page, ćim idem uć u neki artikle, poddomenu neradi.
Nisam preimenovao htaccess iako sam sada gleda i piše.htaccess pa mislim da je tu problem.
Server je linux based. za seo je samo ćekirano S.E.F. url.

Skipper

Može link na tvoju stranicu? Poddomenu? Misliš "podmenu"? Prvo si, očigledno, kreirao tekstove, izbornike i ostalo, a onda išao mijenjati postavke, pa se nešto zblesiralo, zagubilo...

komir

Nije ti dovoljno samo uključiti  SEARCH ENGINE FRIENDLY.

Ovo ti je tutorial za Search Engine Friendly URLs http://docs.joomla.org/How_do_you_implement_Search_Engine_Friendly_URLs_(SEF)%3F

Citat: Spekny  u 21. Veljača 2011, 23:17
Pošto sam poćetnik, imati ću dosta pitanja u vezi SEO pa ću sva postavit u ovom postu da ne spamam forum.

Prvi problem odma na poćetku:

Kad ukljućim opciju SEARCH ENGINE friendly URL, a onda odem na stranicu ona ne radi te piše greška:

404 - Component not found

You may not be able to visit this page because of:

  1. an out-of-date bookmark/favourite
  2. a search engine that has an out-of-date listing for this site
  3. a mistyped address
  4. you have no access to this page
  5. The requested resource was not found.
  6. An error has occurred while processing your request.

Please try one of the following pages:

   * Home Page

If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.

Component not found
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

marko227

Da bi Joomlin defaultni SEO radio trebaš u configuration.php imati definiranu varijablu za live site

var $live_site = 'http://tvojadomena.nesto';

Spekny

Citat: Skipper  u 22. Veljača 2011, 11:27
Može link na tvoju stranicu? Poddomenu? Misliš "podmenu"? Prvo si, očigledno, kreirao tekstove, izbornike i ostalo, a onda išao mijenjati postavke, pa se nešto zblesiralo, zagubilo...
na pm ćeš dobit stranicu

Spekny

#9
Citat: marko227  u 22. Veljača 2011, 11:46
Da bi Joomlin defaultni SEO radio trebaš u configuration.php imati definiranu varijablu za live site

var $live_site = 'http://tvojadomena.nesto';
ovo nje bilo, updatea sam file, radi ali i dalje hebe kad su uključene donje dvije opcije, borba ide dalje,hvala

Spekny

Search Engine Friendly URLs     Yes
Use Apache mod_rewrite    No
Add suffix to URLs    No
Sad sam stavija ovo i radi mi, kad uključim druge dvije ne radi...mislim da me hebe htaccess.txt cak ga sada i nemogu naći. Ajme satrat ću vas.

Skipper

Citat: Spekny  u 22. Veljača 2011, 12:36
mislim da me hebe htaccess.txt cak ga sada i nemogu naći.
Da, dobro misliš. Koga ne možeš naći? ako ti se datoteka zove .htaccess onda sve stavke stavi na Yes.

Spekny

#12
evo mislim da je u ovom problem http://www.wallpaperama.com/disp-post10.html
Ja to nemam pojma kako napravit, neznam di se nalazi!!!
Ukljućim prvo i treće i radi, kad ukljućim drugo ne radi
Cak sam sad uspija da izbrišem file .htaccsess i šta sad! Instalacija ponovo ili ???
Ma izluđuje me na poslu mreža jer neradi na njoj ni filezilla ni totalcomm jer ih router blokira

Skipper

.htaccess ti se nalazi u rootu web servera. Ako ga nemaš kreiraj ga.

Spekny

#14
sređeno, naša sam neki na netu i uvalija te sada radi ok sve, HVALA
BTW nisam zna da ga mogu sam napravit