Kako s 1,5 na 2,5?

Autor Adi, 25. Listopad 2013, 10:19

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Adi

Pozdrav svima.Imam instaliranu verziju joomle 1,5.25,ali zelim preci na 2,5.Pokusavam uraditi redizajn stranici,a za 1.5 ne mogu da nadjem odgovarajuce module i komponente.Zanima me kako mogu izvrsiti migraciju na 2.5,a da pritom sacuvam upise na forum (kunena),clanke,korisnike itd?.Pokusavao sam s juupgrade,ali ne ide jer je joomla mi "rucnu" instalirana.Citao sam i ove tutorijale,ali nikakve koristi od toga,barem za mene  ;D .Unaprijed sam zahvalan za svaku vrstu pomoci  8)

Onebeat

Citat: Adi  u 25. Listopad 2013, 10:19
Pozdrav svima.Imam instaliranu verziju joomle 1,5.25,ali zelim preci na 2,5.Pokusavam uraditi redizajn stranici,a za 1.5 ne mogu da nadjem odgovarajuce module i komponente.Zanima me kako mogu izvrsiti migraciju na 2.5,a da pritom sacuvam upise na forum (kunena),clanke,korisnike itd?.Pokusavao sam s juupgrade,ali ne ide jer je joomla mi "rucnu" instalirana.Citao sam i ove tutorijale,ali nikakve koristi od toga,barem za mene  ;D .Unaprijed sam zahvalan za svaku vrstu pomoci  8)

Kakve veze ima kako je joomla instalirana?

Pogledaj ovo Docs
Truth will set you free

Adi

Citat: Onebeat  u 25. Listopad 2013, 13:16
Citat: Adi  u 25. Listopad 2013, 10:19
Pozdrav svima.Imam instaliranu verziju joomle 1,5.25,ali zelim preci na 2,5.Pokusavam uraditi redizajn stranici,a za 1.5 ne mogu da nadjem odgovarajuce module i komponente.Zanima me kako mogu izvrsiti migraciju na 2.5,a da pritom sacuvam upise na forum (kunena),clanke,korisnike itd?.Pokusavao sam s juupgrade,ali ne ide jer je joomla mi "rucnu" instalirana.Citao sam i ove tutorijale,ali nikakve koristi od toga,barem za mene  ;D .Unaprijed sam zahvalan za svaku vrstu pomoci  8)

Kakve veze ima kako je joomla instalirana?

Pogledaj ovo Docs
Moj host provajder kaze da ima jer onda s juupgrade ne radi ako j "rucno"  :nevin:.Joojjj ovo sam citao stotinu puta,ali brate nista skuzio nisam.Nisam ja neki znalac bas oko toga,imam jedan sajt i dojadio mi izgled itd,pa bi malo sve izmjenio.Mozes napisati par najvaznijih koraka kako da to odradim?.Ako vec ne moze na 2,5 barem da mi je 1,7.

Onebeat

Citat: Adi  u 25. Listopad 2013, 19:37
Moj host provajder kaze da ima jer onda s juupgrade ne radi ako j "rucno"  :nevin:.Joojjj ovo sam citao stotinu puta,ali brate nista skuzio nisam.Nisam ja neki znalac bas oko toga,imam jedan sajt i dojadio mi izgled itd,pa bi malo sve izmjenio.Mozes napisati par najvaznijih koraka kako da to odradim?.Ako vec ne moze na 2,5 barem da mi je 1,7.

Znači ako hoster kaže da je bitno onda je bitno, onda sto ti taj host to ne napravi kada ima "toliko" znanja  ;)
Vjeruj ti njemu ili ne al ja ti kazem da taj host prodaje priču koju nisam čuo odavno tako dobro upakiranu  ;D
Joomla 1.7 nije vise produkcijska i njen ciklus je odavno prosao kao nesto na cemu se radi webstranica.

Sto se tiče weba i jupgradea

Citat:Pokusavao sam s juupgrade,ali ne ide jer je joomla mi "rucnu" instalirana

Pojasni ovaj dio pa cu ti dokazat da nije problem u "rucnoj" joomli vec vjerovatno u tvom hostingu.
Truth will set you free

wooer

Ručno ili na neki drugi način, migracija je i dalje migracija. Znači da nema jednostavnog, brzog i bezbolnog načina 'prebacivanja' na novu verziju.
Također nije moguće dati kratke, a točne upute kako to odraditi jer sve ovisi o strukturi postojećeg sitea i njegovoj konfiguraciji. Jedino što ti možemo ponuditi su smjernice (koje su već dane na gore navedenom linku) i savjete na svakom odrađenom koraku. Ne računaj da ćeš ovo odraditi odmah, iz prve i bez komplikacija, ali tu smo da pomognemo koliko možemo.
Za početak kreni s uputama s gornjeg linka.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Adi

#5
@Onebeat
Pitao ga ja da mi pomogne,kaze ne zna to raditi  ;D.A inace mi nije htjelo nikako da pokrene tu komponentu,evo sad sam je instalirao i cini mi se da bi moglo sada da radi,ali trebam skontati sta i kako  :)
@ wooer
Znam da ne moze "bezbolno" proci i da ce vjerovatno straditi jel komponente,moduli,templetesi itd?.No,ono sto ja zelim je preci na 2,5,a "spasiti" clanke/upise,forum s postovima (rijec je o Kuneni) i registrovane korisnke na sajt.Jel to moguce?
Jel da prvo sto bi trebao uraditi je backup postojeceg portala,da spasim ako bi sto poslo po zlu?  ;D

Onebeat

Citat: Adi  u 26. Listopad 2013, 12:51
@Onebeat
Pitao ga ja da mi pomogne,kaze ne zna to raditi  ;D.A inace mi nije htjelo nikako da pokrene tu komponentu,evo sad sam je instalirao i cini mi se da bi moglo sada da radi,ali trebam skontati sta i kako  :)

Onda kako moze pricat takve gluposti kada to nezna radit nego je najlakse opalit ko puška...

Citat: Adi  u 26. Listopad 2013, 12:51
@ wooer
Znam da ne moze "bezbolno" proci i da ce vjerovatno straditi jel komponente,moduli,templetesi itd?.No,ono sto ja zelim je preci na 2,5,a "spasiti" clanke/upise,forum s postovima (rijec je o Kuneni) i registrovane korisnke na sajt.Jel to moguce?
Jel da prvo sto bi trebao uraditi je backup postojeceg portala,da spasim ako bi sto poslo po zlu?  ;D

Backup se uvijek radi bez obzira koliko to se lako činilo, konkretno ja imam 12 verzija unazad backup portala je svaka novi backup je nova veća preinaka.

Problem koji se imao je vjerovatno mootools plugin kojeg je trebalo omogućit jer inače nemoze radit - inače jupgrade radi upravo to prijenos korisnika,članaka itd a sto se tice kunena pogledaj  ovo
Truth will set you free

Adi

Sve sam uradio kako treba.Dakle,novosti,korisnici su prebaceni na 2,5,ali ne kontam nikako kako prebaciti forum kunenu.Moze li mi netko konkretno objasniti kako da to uradim?  ;D

Dario

Ovako na pamet, ja bi instalirat kunenu na joomlu 2.5 i prekopiral tablice direktno iz jedne baze u drugu... Tablice su vrlo vjerojatno iste (ali ne i nužno), ako se aplikacija nije nešto drastično mijenjala - trebalo bi radit.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: Adi  u 12. Studeni 2013, 23:33
Sve sam uradio kako treba.Dakle,novosti,korisnici su prebaceni na 2,5,ali ne kontam nikako kako prebaciti forum kunenu.Moze li mi netko konkretno objasniti kako da to uradim?  ;D

Eto vidis da se može ;)

U mom postu sam ti napisao link gdje mozes pogledat kako napravit tu migraciju...
Truth will set you free

Adi

Ima li netko konkretnu ideju kako da prebacim kunena forum?.Jos nista nisam uspio  :'(

Dario

pročitaj moj post, dva iznad svojeg....
btw. moraš imati i malo više znanja za to nego instalirat Joomlu.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Adi

Citat: DarioORION] link=topic=4489.msg15750#msg15750 date=1384432071]
pročitaj moj post, dva iznad svojeg....
btw. moraš imati i malo više znanja za to nego instalirat Joomlu.
U mene je znanje fkt ograniceno  ;D.Ima li gdje kakvo "upustvo" kako to da se odradi?

Dario

A možda i ima, neznam - ali ovo nisu baš stvari koji bi mogao napravit po uputstvima budući da da tablice nemoraju bit iste pa treba pogledat i mapirat polja dobro... Rađe nađi nekog ko ti može ovo odradit i plati mu, jer budući da neznaš, sumnjam da znaš i lokalno dići kompletnu stranicu, tamo napravit/testirat sve pa onda poonvit isto ili preselit on line...

Eto to su neke stvari gdje svašta može poć po krivu, al kažem... Ak neko ima vremena da ti pomogne, super - a ako ne onda ćeš morat neko komercijalno rješenje potražit. Može sve potrajati pola sata, a može i cijeli dan....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Adi

#14
Uradio uspjesnu migraciju,sve proslo bez ikakvih problema,no tek skuzih onda da imam silu bugova.Prvo sto sam primijetio da je nemoguce se normalno prijaviti,jer pri prijavi pise ne dostaje komponentata greska 404,ali korisnici uspiju "upasti" na sajt.Problem je sto nije dozvoljena ni registracija novih korisnika,jer klikom na registraciju izbaci se prijava,pa da je tek onda moguca registracija  ::).I na kraju ponajveci problem,nestali su mi editor dugmici.Nema ih nikako u mjesto predviđenom za clanke.Pokusavao sam instalaciju nekih dr.pluginova,koje uredno ukljucim i sve,ali ne djeluje nista.
Ima li tko kakvih ideja da ovo rijesim?

Adi

Editore sam uspio da sredim,no sada skuzih da mi ne radi gotovo nista na sajtu  :'(.Recimo stavim da je sajt ofline uopce nista ne reaguje,objavim clanak ne prikaze ga,zatim iskljucim neki modul kao da nisam nista uradio,dakle modul ostao na svom mjestu  :šok: