Problem sa portalom

Autor josip122, 25. Rujan 2013, 21:22

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

josip122

Pozdrav, ne znam da li pitam na pravom mjestu, ako nisam, neka admini prebace.
radi se o slijedećem:
U zadnjih nekoliko dana imam problema sa portalom kojeg uredujem. Imam instaliranu Joomlu 2.5 , clanke ubacujem preko K2 komponente. U zadnjih nekoliko dana se stranica stalno rusi. Ovaj sto je radio stranicu kaze da je u redu stranica, da je do servera, a ovaj sto je njegov server kaze da je do stranice, ne znam sto da radim. kako mogu znati da li je do portala ili do servera'??

Onebeat

Pozdrav,

ako je server dobro podešen onda u public_html treba bit error_log datoteka u koju server zapisuje sve probleme.

Na taj način vidit ces jel problem webstranica ili server...
Truth will set you free

ikiK

#2
Vidio sam jučer ovaj post na facebook-u. Naime radi se o www.medjugorje-info.com , tamo je rečeno da hoster restarta server zvog ovog problema pa onda stranica proradi. Što nitko ne radi kada naiđe na problem (nisam stručnjak za host ali mislim da je fer pretpostavka).
Mislim da je svima jasno zašto se ruši ako se pogleda koja je stranica, pošto je očita navala zbog punih novinskih stupaca ovih dana.

Moja je pretpostavka da host baš i nije "najozbiljniji" te nemože jednostavno progutat taj promet. Opet napominjem da nisam stručnjak za host no mislim da bi od tuda trebalo krenuti ukoliko se ne vide nikakvi napadi na stranicu koji bi eventualno mogli blokirat pristup.
...

Onebeat

Citat: ikiK  u 26. Rujan 2013, 10:28
Vidio sam jučer ovaj post na facebook-u. Naime radi se o www.medjugorje-info.com , tamo je rečeno da hoster restarta server zvog ovog problema pa onda stranica proradi. Što nitko ne radi kada naiđe na problem (nisam stručnjak za host ali mislim da je fer pretpostavka).
Mislim da je svima jasno zašto se ruši ako se pogleda koja je stranica, pošto je očita navala zbog punih novinskih stupaca ovih dana.

Moja je pretpostavka da host baš i nije "najozbiljniji" te nemože jednostavno progutat taj promet. Opet napominjem da nisam stručnjak za host no mislim da bi od tuda trebalo krenuti ukoliko se ne vide nikakvi napadi na stranicu koji bi eventualno mogli blokirat pristup.

Spoji se na cpanel ili ftp i pogledaj u error_log ako ga ima uopce jer ako hoster restarta server radi opterećenja onda to nije hosting server vec restarting server.

Nakon toga postavi ga ovdje pa cemo vidit - promjeni hosting svakako...
Truth will set you free

josip122

Pozdrav,
Jutros mi je rekao covjek kod kojeg sam uzeo hosting da server bez problema u 1 skeundi moze podnijeti 3000- 5000 posjeta. Rekao da arhiviram stare clanke. I evo sad sam pokusao da arhiviram jedan stariji clanak, usao u clanak stavio Expire date, spremi i zatvori kliknuo. 10 min ga sprema, ali vec vidim da se sve srusilo.

Cim se podigne server uci cu u cpanel i vidjet error log i kopirati ga ovdje da vidite o cemu se radi.

Onebeat

Citat: josip122  u 26. Rujan 2013, 13:19
Pozdrav,
Jutros mi je rekao covjek kod kojeg sam uzeo hosting da server bez problema u 1 skeundi moze podnijeti 3000- 5000 posjeta. Rekao da arhiviram stare clanke. I evo sad sam pokusao da arhiviram jedan stariji clanak, usao u clanak stavio Expire date, spremi i zatvori kliknuo. 10 min ga sprema, ali vec vidim da se sve srusilo.

Cim se podigne server uci cu u cpanel i vidjet error log i kopirati ga ovdje da vidite o cemu se radi.

Taj čovjek kod kojeg imas server laže i to cu ti ovako otvoreno reć...

Bavim se hostingom duzi niz godina i ovaku glupost nisam čuo odavno - ako je to "pravi" server onda bi on trebalo rusit tvoj web na način da se blokira pristup webu a ne restarta server.
Truth will set you free

josip122

Stanje trenutno je da niti jednoj stranici se ne moze pristupiti koja je smjestena na tom serveru.
Sad slijedece sto ce uciniti on je da ce ili restartati server ili moj account suspendirati da server dode sebi, nakon toga "proradi". On kaze da nije do broja posjeta nego da nesto na mom portalu jede resurse koji njemu sruse server.
Sad ti budi pametan.

Onebeat

Citat: josip122  u 26. Rujan 2013, 13:51
Stanje trenutno je da niti jednoj stranici se ne moze pristupiti koja je smjestena na tom serveru.
Sad slijedece sto ce uciniti on je da ce ili restartati server ili moj account suspendirati da server dode sebi, nakon toga "proradi". On kaze da nije do broja posjeta nego da nesto na mom portalu jede resurse koji njemu sruse server.
Sad ti budi pametan.

Posalji mi pristupne podatke cpanela da pogledam ja taj server i tvoj web...
Truth will set you free

josip122

Cim dodem kuci posaljem ti, trenutno sam na terenu. Javim ti se kasnije.