Hrvatski znakovi i read more

Autor devidis13, 05. Rujan 2013, 13:08

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

devidis13

Poštovani kolege...molio bih Vas za pomoć.
Imam nekoliko problema. Naime na web stranici: nkadriatic.hr nisam u mogućnosti preimenovati read more u recimo opširnije te sam primjetio kad otvorim nekakav članak on prikazuje hrvatske znakove sve do read more a poslije toga ubacuje upitnike umjesto naših znakova. Te neznam gdje da promijenim copyright podatke na dnu stranice. Neznam u čemu griješim jer sam već na nekoliko načina probao sve ovo promijeniti ali ne ide. Stoga Vas molim za Vašu pomoć. Unaprijed Vam se zahvaljujem.

ikiK

#1
Pozdrav,
što se copyrighta tiće koliko vidim ako nemaš JTC Developer licencu ili dodatni service niti nesmiješ za ovaj template mjenjat ostatak copyrighta koji se tiće dizajnera. A vidim da si već dodao svoj početni dio.
http://www.smartaddons.com/component/osemsc/register?step=step1
Other Services / Copyright Removal
Stoga niti mi tu nesmijemo niti imamo običaj reči ukoliko postoji hack za isto.

Što se tiće teksta opširnije trebaš naći jezičnu datoteku za dotični modul yt_slideshow te u njoj prevest željene stavke. To ti se obično nalazi u public_html/language/en-GB/ tvoj modul.ini

A što se znakovlja tiće ne znam ovako na prvu ruku o čemu je riječ.
...

Dario

Upravo što je kolega rekao :)

Samo koliko vidim, on na stranici koristi sj-carousel, bar je to jedino mjesto na kojem vidim "Read More"... Dakle prvo pogledaj u language datoteci kako je kolega rekao, a ako tamo nema toga, onda moraš otvoriti view od dotičnog modula i vidjeti gdje i kako se ispisuje pa ćeš znati više.

Btw. ne kužim baš oko ovo "Read more" i naših znakova, pa poslije Read more više nebi smjelo biti teksta, ne ?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

Citat: DarioORION] link=topic=4443.msg15363#msg15363 date=1378381047]
Btw. ne kužim baš oko ovo "Read more" i naših znakova, pa poslije Read more više nebi smjelo biti teksta, ne ?
Pa niti nema u modul prikazu, no zaista ima svugdje te znakove koji se nalaze ispod read more oznake u punom prikazu članka.
...

devidis13

Toliko mi se iskomplicirala ova stranica da sam poludio više. Ma radi se o tome da mi dijete igra u ovom klubu i oslobodili su mi maloga članarine...pa ja eto pokušavam napraviti nešto za njih. Radi se u biti da mi treba responsive joomla stranica jer danas djeca to gledaju na svojim mobitelima a ovaj template mi se nekako svidio. Probao sam promijeniti read more gdje ste mi rekli ali nikakvih promjena da ne govorim o onim znakovima umjesto čćšđž...uhh...hvala Vam unaprijed što ste mi se ovako brzo javilii moram priznati da ste me zbog toga oduševili. Volio bih još više naučiti i joomli jer mi se full sviđa. Bio bih Vam zahvalan ako ste mi možda mogli i predložiti nekakav joomla responsive template sličan ovome, a ne sa ovoliko problema. Neznam šta da radim jer sam već ovo trebao završiti...pa Vas molim POMAGAJTE... :)
Hvala Vam ljudi još jednom...

Dario

This looks like a job for OneBeat :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Citat: DarioORION] link=topic=4443.msg15377#msg15377 date=1378459338]
This looks like a job for OneBeat :)

Tko to mene spominje ?  ;D

Ja tu ništa nekontam - kakav read more i kakvi znakovi?

Što se tiče copyrighta ili kupi licencu ili pređi na drugi template - jedini problem sto news template koji su još responsive je malo tesko nac besplatne
Truth will set you free

devidis13

Poštovani Onebeat.
Ne radi se o tome sad jel besplatno ili nije. Naime, ja sam kupio ovaj template odnosno osnovnu verziju i sad kad sam je uplatio i vidim da imam problem...rečeno mi je da u skupljoj verziji imam podršku a ne u ovoj verziji, tako da sam se našao u neobranom grožđu i ne vidim što tebi nije jasno kad vidim da svima ostali je. Vidim da si me odmah onako zaskočio...Došao sam ovdje zamoliti za pomoć ukoliko je moguće.

Onebeat

Citat: devidis13  u 06. Rujan 2013, 14:08
Poštovani Onebeat.
Ne radi se o tome sad jel besplatno ili nije. Naime, ja sam kupio ovaj template odnosno osnovnu verziju i sad kad sam je uplatio i vidim da imam problem...rečeno mi je da u skupljoj verziji imam podršku a ne u ovoj verziji, tako da sam se našao u neobranom grožđu i ne vidim što tebi nije jasno kad vidim da svima ostali je. Vidim da si me odmah onako zaskočio...Došao sam ovdje zamoliti za pomoć ukoliko je moguće.

Nikoga ja nisam zaskočio vec gledam ovaj read more i odmah mi pada na pamet prijevod jezika a ove znakove ne vidim nigdje ili dobro nevidim.

Što se tiče pomoći mislim da moji postovi na ovom forumu puno toga govore...
Truth will set you free

ikiK

#9
Što se tiće odabira templeta ja ti iz prve ruke mogu reči pošto nisam dizajner da provedem barem tjedan dana tražeći neki u kojem ću vidjet viziju stranice nakon prerade. To je najbolje da sam radiš, jer ipak ti sam znaš kako bi trebala stranica izgledat.

Što se read more tiće teško mi je povjerovat da nije ono već spomenuto, no sve će biti teško bez da se baci oko na postavke ili na fajlove preko ftpa.
Za početak ajde reci točno koji je to modul te gdje ga se može preuzet da ga mogu testirat.

Edit; tek sam sad primjetio da ti piše normalno slova š i ž, samo č,ć neće, znači to nije do charseta. Pitat ću glupavo pitanje; da li si probao jednostavno ispravit č,ć pa spremit? I dalje neće?
...

ikiK

I pogledao sam malo izvor ovog linka naprimjer;
http://nkadriatic.hr/index.php/2013-09-04-15-52-16
Svega tu ima... Od čerilice do čudljivih linkova... No on line skener ne daje nikakva upozorenja...
...

Onebeat

Citat: ikiK  u 06. Rujan 2013, 15:01
I pogledao sam malo izvor ovog linka naprimjer;
http://nkadriatic.hr/index.php/2013-09-04-15-52-16
Svega tu ima... Od čerilice do čudljivih linkova... No on line skener ne daje nikakva upozorenja...

Meni ovo izgleda kao module created by warez...
Truth will set you free

ikiK

Citat: Onebeat  u 06. Rujan 2013, 15:04
Meni ovo izgleda kao module created by warez...
Bit ću tolko slobodan pa reči da mi nije strano testiranje nullanih stvari ali ovakav kod pun smeća još nisam vidio...
...

Onebeat

Citat: ikiK  u 06. Rujan 2013, 15:10
Bit ću tolko slobodan pa reči da mi nije strano testiranje nullanih stvari ali ovakav kod pun smeća još nisam vidio...

Ma budi ti slobodan nije problem  8) al nakon nekog vremena sa odustao od toga smeća jer bas iz ovakih razloga...
Truth will set you free

devidis13

Koji sam ja pegula...očito po svemu sam bacio novac u vjetar. Ima li koji pametan prijedlog za responsive joomla template a da nije ovako kompliciran...Hvala unaprijed