Dodavanje novih pozicija za module

Autor Mrky, 03. Kolovoz 2013, 11:06

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mrky

Pozdrav,

surfao sam intenretom, i nisam baš naišao na neke kvalitetne tutoriale. Naime, želio bi sam ubaciti novu poziciju za modul ili mjenati postojeće unutar templatea. htio bi pokušati izraditi jedan svoj template na osnovi onih templatea koji dođu po defoultu sa instalacijom joomle. Što se tiče Html i css jezika znam ga vrlo dobro dok php usavršavam. Bio bi mi potreban jedan tutorial kako bi mogao malo vježbati i steći prakse pri uređivanju cms-a.

Vidio sam neke tutoriale ali nisu previše korisni. Jel mi može netko dati nekakav link koji bi mogao pomoći , volio bi pokušati.

Dario

Ajmo vako.... za početak ako misliš raditi svoje template-ove, znače ne uzet neko smeće pa ga prerađivati i napraviti još veće smeće, preporučam ti T3 Framework 2 for Joomla 2.5(2012 version) i njihov Blank template... Dobiješ osnovana bijeli dizajn s većinom stvari riješenim, imaš template i page override-ove, riješene osnovne stvari itd itd.... Uglavnom raspakiraš si prvo blank template, posložiš si ime i informacije u instalacijskom xml-u, ponovo za zipaš i instaliraš... JAT3 ti ima video tutoriali, ali dovoljno ti bude da si samo na njihovom Wiki-ju pročitaš overview i sve ti bude manje/više jasno :)

Kad dođeš do override-va i ugrađivanja modulskih pozicija se javi pa ti objasnim kak se radi override "glavnog" template-a i blokova :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Mrky

Skinuo sam, raspakirao, i uredio xml dio kako meni odgovara. Kada sam instalirao otišao sam u templates i postavio svoju stranicu za defoult. Pogledao sam sajt i vidim da već ima postavljene neke funkcije a i odgovarati će mi za editanje.


Dario

Citat: Mrky  u 03. Kolovoz 2013, 13:02
Skinuo sam, raspakirao, i uredio xml dio kako meni odgovara. Kada sam instalirao otišao sam u templates i postavio svoju stranicu za defoult. Pogledao sam sajt i vidim da već ima postavljene neke funkcije a i odgovarati će mi za editanje.

Ja sam na ovom frameworku od njihovog početka, a probal sam Gantry i još par drugih, ali ovaj mi se pokazal kao najjednostavniji i najfleksibilniji :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu