Kako prijeći na Joomlu 3 s Joomle 2.5?

Autor Nathan_01, 08. Svibanj 2013, 19:33

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Adi

Citat: Dario  u 07. Siječanj 2015, 13:45
To ne ovisi o Joomli već o Kuneni. Uglavnom ako se napravi samo instalacija 3.x preko 2.x onda tablice ostajum dakle ako se ne varam bit će dovoljno instalirat novu kunenu na novu joomlu i to bi trebalo radit.

P.S. ovo je sve u teoriji, neznam kak je rađena Kunena....
Hvala. Rijesio sam to, sad me muci ovo pri nadogradnji problem koji mi se javlja.

Dario

Citat: Nathan_01  u 26. Svibanj 2014, 19:50
1146 Table 'hororviz_3joomla.jos_postinstall_messages' doesn't exist SQL=SHOW FULL COLUMNS FROM `jos_postinstall_messages`

Izvrši ovaj query na novoj bazi i trebala bi poruka nestati... izgleda da fali tablica....


--
-- Table structure for table `jos_postinstall_messages`
--

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_postinstall_messages` (
  `postinstall_message_id` bigint(20) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `extension_id` bigint(20) NOT NULL DEFAULT '700' COMMENT 'FK to #__extensions',
  `title_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for the title',
  `description_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for description',
  `action_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
  `language_extension` varchar(255) NOT NULL DEFAULT 'com_postinstall' COMMENT 'Extension holding lang keys',
  `language_client_id` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
  `type` varchar(10) NOT NULL DEFAULT 'link' COMMENT 'Message type - message, link, action',
  `action_file` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'RAD URI to the PHP file containing action method',
  `action` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'Action method name or URL',
  `condition_file` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'RAD URI to file holding display condition method',
  `condition_method` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'Display condition method, must return boolean',
  `version_introduced` varchar(50) NOT NULL DEFAULT '3.2.0' COMMENT 'Version when this message was introduced',
  `enabled` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
  PRIMARY KEY (`postinstall_message_id`)
) ENGINE=InnoDB  DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=5 ;

--
-- Dumping data for table `jos_postinstall_messages`
--

INSERT INTO `jos_postinstall_messages` (`postinstall_message_id`, `extension_id`, `title_key`, `description_key`, `action_key`, `language_extension`, `language_client_id`, `type`, `action_file`, `action`, `condition_file`, `condition_method`, `version_introduced`, `enabled`) VALUES
(1, 700, 'PLG_TWOFACTORAUTH_TOTP_POSTINSTALL_TITLE', 'PLG_TWOFACTORAUTH_TOTP_POSTINSTALL_BODY', 'PLG_TWOFACTORAUTH_TOTP_POSTINSTALL_ACTION', 'plg_twofactorauth_totp', 1, 'action', 'site://plugins/twofactorauth/totp/postinstall/actions.php', 'twofactorauth_postinstall_action', 'site://plugins/twofactorauth/totp/postinstall/actions.php', 'twofactorauth_postinstall_condition', '3.2.0', 0),
(2, 700, 'COM_CPANEL_MSG_EACCELERATOR_TITLE', 'COM_CPANEL_MSG_EACCELERATOR_BODY', 'COM_CPANEL_MSG_EACCELERATOR_BUTTON', 'com_cpanel', 1, 'action', 'admin://components/com_admin/postinstall/eaccelerator.php', 'admin_postinstall_eaccelerator_action', 'admin://components/com_admin/postinstall/eaccelerator.php', 'admin_postinstall_eaccelerator_condition', '3.2.0', 1),
(3, 700, 'COM_CPANEL_WELCOME_BEGINNERS_TITLE', 'COM_CPANEL_WELCOME_BEGINNERS_MESSAGE', '', 'com_cpanel', 1, 'message', '', '', '', '', '3.2.0', 0),
(4, 700, 'COM_CPANEL_MSG_PHPVERSION_TITLE', 'COM_CPANEL_MSG_PHPVERSION_BODY', '', 'com_cpanel', 1, 'message', '', '', 'admin://components/com_admin/postinstall/phpversion.php', 'admin_postinstall_phpversion_condition', '3.2.2', 1);

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

zabok

Ja sam u fazi prelaska sa 2.5 na 3.0 , neznam zašto,ali idem.
Inače sam počeo sa 1.0 i preskočio 1.5 na 2.5 ali sve ručno odrađeno.
Pošto je prošlo dosta vremena neznam kako sam uspio sve članke prekopirati u novu joomlu,ali uspio sam i nisam se baš previše namučio...................e sad bi to napravo sa 2.5 u 3.0 ali sam zaboravio,pa ako netko zna kamo treba otići i kako to napraviti bio bih zahvalan, a ja ću slijedeći put si zapisati! ;D
Fishing Club Zagorje

darioklc

Pozdrav!
Trebao bi nadogradit joomlu 2.5.28 na 3.5.
Ima dosta toga napisano o migraciji članaka itd, ali to me i ne brine, to mogu i ručno ako nikako neće, no zanima me što sa templateom.
Nisam siguran, ali mislim da sam prebacivao i sa 1.5 na 2.5, ali nisam ništa radio oko templatea.
Jel bi trebao provjeriti template prema ovom linku i to je to:
https://docs.joomla.org/Migrating_a_Template_from_Joomla_1.5_to_3.x
I da li se to radi nakon migracije ili poslije?
Hvala!

Dario

To ti sve ovisi o template-u.... Dal je rađen kao nativni Joomla template, možda je korišten neki framework (JomlArt, Gavick.....)

Ovak napamet je gotovo nemoguće dati pametan odgovor....

Ja recimo sve radim s JomlArt-ovim frameworkom pa mi template-ovi radi i na 1.5, 2.x i 3.x.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu