Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Molajo

Autor erik, 16. Veljača 2011, 10:08

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erik

Pratim već par mjeseci razvoj Molajo sustava, koji je distribucija Joomle 1.6. Čini mi se vrlo zanimljivo jer će dodati neke odlične opcije kao npr. jednostavniji ACL (koji je prekompliciran u J! 1.6).

Ima li još netko da prati razvoj? Je li tko isprobao dostupan kod sa SVN-a?
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

marko227

Nisam pratio...

Jesu oni sastavni dio Joomle ili su krenuli putem kao i Joomla i vrijeme Mamba?

wooer

Iskreno sumnjam da će se odvajati dok je Amy uključena u projekt.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

oKRamxII

Citat: wooer  u 16. Veljača 2011, 15:16
Iskreno sumnjam da će se odvajati dok je Amy uključena u projekt.

Oprosti na mojoj neupućnosti, ona je bitan dio Joomle ili što već ;D?


erik

Citat: marko227  u 16. Veljača 2011, 14:16Jesu oni sastavni dio Joomle ili su krenuli putem kao i Joomla i vrijeme Mamba?

Ne, to je "optužba" na koju svako toliko moraju odgovarati. Radi se o distribuciji J!1.6, a ne o forku. Molajo će biti "normalna" Joomla 1.6, ali će neki dodaci / predlošci biti maknuti, a drugi dodani.
Inače distribucije su uobičajene u open source svijetu pa tako ih npr. Drupal ima brdo. Kod Joomle se još nije razvio taj trend različitih distribucija prvenstveno zbog lako dostupnih dodataka koji se još lakše instaliraju, što nije slučaj kod Drupala i ostalih.

Molajo mi je zanimljiv jer su mu autori upravo profesionalci koji žele sebi olakšati posao kod gradnje siteova. Standardna Joomla je napravljena da svaki laik može napraviti svoj site samo klikanjem dok bi Molajo trebao doći sa dodacima koji će olakšati izradu kompleksnijeg sitea (npr template framework). Naravno, dok ne izađe nemamo pojma na što će ličiti, ali nadam se da će biti korisno.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

marko227

Hoće li biti komercijalna ili free distribucija?

wooer

Koliko je meni poznato sve polako ide na free kako bi bili spremni za skoro pristupanje u United Federation of Planets.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member