Meta podatci tab

Autor Pupo, 14. Veljača 2011, 16:22

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Pupo

Imam par pitanja u vezi tog taba, odnosno onoga što je sve pod tim. Stavio sam prijevod i admina pa nemojte zamjerit ako je netko navikao na engleske izraze.
dio "Opis" razumijem, obično stavim naslov, eventualno malo proširim. E sad dolazim do onoga što me zanima, "Ključne Riječi (Meta Ključne Riječi)", jasno mi je da su ti tagovi po kojima tražilice (lakše) pretražuju i tagaju sadržaj, e sad, možda glupo pitanje, al da li te riječi odvajam zarezom pa du oblika (meta, joomla, forum) ili ih samo nabrajam i odvajam razmakom; (meta joomla forum). Možda nekome smješno pitanje, al mene kopka već neko vrijeme  ;D  Možda je logično odvajat zarezima, al neznam zašto mi je ovo odnekale ostalo da samo nabrajam riječi.

Drugo pitanje, polje "Roboti", što s tim poljem?

Skipper

#1
Poštovanje, Pupo

Dakle, što se tiče prvog dijela tvog pitanja, odgovor je - da. Keywords, odnosno ključne riječi se odvajaju zarezom, jer je, pojednostavljeno rečeno, riječ o "pojmovniku" tvoje web stranice, prema kojem će je tražilice, između ostalog, indeksirati. Radi se o nabrajanju pojmova koji "opisuju" tvoju web stranicu, ili bolje rečeno u ovom slučaju određeni članak, i usluge/proizvode/materijale koji se na njoj mogu pronaći.
Sad sam skužio, govoriš o poljima uz članak...
Ovdje ti je kratko objašnjenje onoga što te muči:
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2245355