PayPal u Hrvatskoj?

Autor bobgen, 12. Veljača 2013, 09:57

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bobgen

Nalazim razne informacije o PayPal problemima ako se koristi u hrvatskoj za prodaju. Kao prvo, piše se o problemu plaćanja u kunama, a drugi problem je vezan za naplatu od PayPal-a.
Ima li netko provjerene informacije da li taj servis konačmo radi uredno u Hrvatskoj ako želim preko njega prodavati?
Hvala unaprijed.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

zabok

Ja do sada sam imao preko stotinjak transakcija preko paypala i sve je bilo uredno izvedeno.
Naime paypal ima neki mali postotak u svemu tome ,a kojeg riješava preko tečaja.............otprilike je to ako je 1 euro 7,5......paypal si obračunava 7,55 i ta razlika je njemu dobit.
Fishing Club Zagorje

bobgen

To što svi uzimaju, ništa novo i već mi je "neugodno" ako netko nešto ne uzme, pa sam se na to navikao. Ali imam podpitanje:

1. Da li to znači da je naplata od kupaca bila u kunama?
2. Nije bilo problema sa isplatom od PayPala u skladu s njihovim pravilima?

Pozdrav.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

zabok

Gledaj,ja nisam ništa prodavao,tako da neznam sa isplatom,ali kod kupnje ti uzimaš cijenu koja je izražena na artiklu,ovisi o državi koja je valuta,odnosno o trgovni koja zvjesi cijenu...............pa tada paypal prema svojem tečaju napravi potrživanje u kunama.............to je ta razlika u tečaju...........znači ako je izražena cijena u dolarima,paypal prema svojem tečaju pretvori u kune i tako ti skida sa tvoje kartice(računa)!
Fishing Club Zagorje

bobgen

No to mi je jasno jer i ja kupujem dosta preko paypala i nema problema. Međutim, mene zanima priča kada hoću prodavati svoj softver preko paypala.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.