Problem sa "Read more" linkom. Izgleda jednostavno ali nije.

Autor milek, 29. Listopad 2012, 20:46

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

milek

Zdravo ekipa, molio bi vas ako moze pomoc?

Radim stranicu na 2 jezika i sve radi super osim prevoda "READ MORE" na Front stranici.
Sve sam pokusao, o trazenja "Constant" u language fajlu do koristenje Joomlinih postavki za izmjenu.
Trazio sam po internetu slicne probleme i naletio sam na par clanaka gdje neki kazu da taj problem nastane kada se koristi komponeta JCE Editor iako sam skeptican oko toga.
- Radi se o Joomla 2.5.7
- Korstio sam JCE editor
- 2 jezika EN i HR.

Ako neko ima neku ideju molio bi ga da je podjeli sa mnom..

Onebeat

Jel mozes mi poslat pristup cpanelu i joomli da pogledam ?
Truth will set you free

milek

imas li mozda skype?
ili privatno na email.?
Mogu ti dat Admin pristup na Joomlu, tamo imas Extplorer ista stvar.
Moze?

wooer

Jeste li ovo sredili? Meni taj readmore smrdi na stvar predloška.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Onebeat

Citat: wooer  u 25. Studeni 2012, 21:51
Jeste li ovo sredili? Meni taj readmore smrdi na stvar predloška.

Nismo riješili, ja sam bio pogledao al nisam uspio shvatit gdje mu pravi problem - čini mi se da bi mogao bit problem oko predloška...
Truth will set you free

Dario

Ja na takve stvari ne gubim vrijeme s pronalaženjem već problem zaobiđem na način na koji mora radit....
Nađeš fino gdje se dotični Readmore ispisuje (jer bogtepitaj iz koje language datoteke na kraju vuče taj readmore) i napraviš slijedeće:

1. napraviš si u language/xx-xx/xx-xx.custom.ini i u njega staviš svoje konstante (npr. CUSTOM_READMORE="Više.......")

2. u datoteci u kojoj hoćeš ispisati "svoj" readmore napraviš slijedeće:
nakon linije koja izgleda otprilike ovako
defined('_JEXEC') or die;
ubaciš
$language =& JFactory::getLanguage();
$language->load('custom' , JPATH_SITE, $language->getTag(), true);


3. na mjestu gdje hoćeš ispisat svoj izraz
<?php echo JText::_('CUSTOM_READMORE'); ?>

Na taj način si siguran da će ovdje uzet baš tvoj prijevod... K2 je nekad imao velikih problema s ovim jer je isti izraz bio po više datoteka i naravno - uzeo je iz krive :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Onebeat

Slazem se sa ovim pristupom no mislim da nema potreba za petljanjem po kodu vec da se "problematicne" varijable sacuvaju u npr. hr.HR-override.ini i tako se rijesi problem

Ja inače za K2 tako rijesavam sve moje "prijevode" tako kada radim upgrade nemam problema sa jezičnim datotekama.
Truth will set you free

Dario

Upravo zato i ja radim s ovim pristupom... Sigurnije je jer se neće sigurno "pregazit" datoteka s update-om :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu