Presljenje na drugi server

Autor Hanza, 12. Rujan 2012, 21:07

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Hanza

Imam dvije stranice na jednom serveru koji se uskoro gasi. Jedna je na Joomla 1.0 a druga na Joomli 1.5.
Kkao to najednostavnije izvesti sa svim datotekama da  funkcionira nakon preseljnja.

bobgen

#1
1. Na staru stranicu instaliraj komponentu Akeeba Backup (besplatno). Vodi računa koju verziju backup komponente skidaš. Nove nisu kompatibilne sa J1.x. Link je na https://www.akeebabackup.com/download/akeeba-backup.html
2. Napravi backup stranice
3. Iz backup komponente prebaci na kompjuter arhivu stranice
3. na novi server pomoću FTP-a kopiraj u root stranice sa lokalne stanice arhivsku datoteku. Normalno bi trebala imati ekstenziju jpa.
4. Sa Akeeba stranice skini kickstart sa adrese https://www.akeebabackup.com/download/akeeba-kickstart.html
5. Pomoću FTP-a kopiraj u root nove stranice tu zipanu datoteku i raspakiraj.
6. Pokreni na novoj stranici:  www.novadomena.com/kickstart.php
7. Prati upute na ekranu i nema greške, sve će raditi na novom serveru.

NAPOMENA: ovim postupkom ostaje ista verzija Joomle.

Sretno
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Onebeat

Ma kakve skripte...

To se odrađiva ručno...ako te bas hvata panika sto kako posalji posalji mi pristupne podatke od oba servera pa cemo rijesit...
Truth will set you free

bobgen

Mislim da bi bilo korektno prema korisniku koji pita, s obzirom na njegovo iskustvo, početi odgovor: To se može odrađivati i ručno na slijedeći način ...
a ne sa: Ma kakve skripte ...

Neiskusnom korisniku je ručno prebacivanje 100x puta veća noćna mora od one varijante koju sam ponudio, a ni ta nije jedina.

Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Onebeat

Moj odgovor je temeljen na tome da se ocito nije pretrazio forum...pisali smo o tome n puta,cak i sam pisao upute za to...

Skripta radi oni sto joj je namjena no misljenja sam da prvo treba naučit ručno pa onda koristit skripte kao takve...
Truth will set you free

bobgen

Sa tim se odgovorom potpuno slažem. Međutim, pretraživanje foruma (koji svi forumi traže) po nekoj temi je često puta koma. Zato sam uvjek i mislio da forumi nisu prava stvar za početnike, ako uz sebe nemaju i tutore za ključne teme. Uz tutore bi se izbjeglo beskonačno tumaranje po postovima koji u većini slučajeva ne daju željeni odgovor, jer su upit pretraživanja shvatili tako kako su dali rezultat.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Onebeat

Evo da skratimo cijelu priču...

pogledaj ovaj link.... Pogledaj me

Ako ti nešto nebude jasno onda pitaj ovdje...iskreno neda mi se pisat cijela procedura kada je sve to lijepo objašnjeno i popraćeno sa slikama...
Truth will set you free

bobgen

Taj tutor je jako dobar i ja sam nekada tako radio. Sada mi ne pada na pamet. Ipak mi je metoda koju koristim neuporedivo jednostavnija, besplatna i ne stvara dodatne opasnosti čeprkanja po phpMyAdminu, editiranju configuration.php a i napora ručnog pakiranja. No, to je osobni izbor i svatko ima svoje ZA i PROTIV.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Hanza

Budem se poigrao sa Akebom a za svaki slučaj prebaciti ću sve  na komp. uključujući i sql baze . Za svaki slučaj.

Mislav

Da li na trenutnom serveru imaš SSH pristup ili samo FTP? Radi li se o cPanelu ili nešto drugo?

Ako se radi o cPanelu, jednostavno se generira fullbackup i to se prebaci na drugi server.

Ako imaš samo pristup FTP-u, te bazi, skineš si sve file-ove ručno (znam da će potrajati, ali ako nema druge, zašto ne), te napraviš također dump baze, ručno. Ako imaš samo pristup FTP-u, ne bazi, onda kontaktiraj support gdje si i zamoli ih da ti naprave dump baze.

Ako imaš pristup SSH, onda je još lakše (naravno ako imaš znanja).

Ja sam radio backupove na sve spomenute načine u ovom postu kada selim Joomla-e.

(obavezno mijenjanje putanja u configuration.php file-u)
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/

Hanza

Ima cpanel.
Znači taj full backup sve generira od slika na dalje.?

Dali fulbackup   riješi i configuration.php ili se mora ručno

bobgen

#11
Kada je u pitanju Joomla, i dalje ne vidim razloga što patite čovjeka sa cPanelom, kada nema nikakvog iskustva. Potrošit će se brdo pitanja sa komadićima odgovora, a već je mogao imati riješen problem. Ako se već zagovara cPanel, dajte mu cijele detaljne upute ili usmjerite na link gdje je to opisano i pustite ga da riješi svoj problem.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Onebeat

Citat: Hanza  u 14. Rujan 2012, 16:59
Ima cpanel.
Znači taj full backup sve generira od slika na dalje.?

Dali fulbackup   riješi i configuration.php ili se mora ručno

Taj fullbackup rijesi sve OSIM configuration.php no problem nastaje ako je hosting zauzet dosta onda taj fullbackup treba uploadat na novi hosting.

Iskreno najbolje sto mozes napravit je trazit od novog hostera da ti napravi preseljenje hostinga....

Pošalji mi pristupne podatke od jednog i drugog cpanela i riješit ću ti ja to u kratkom roku i bez backup skripti :)
Truth will set you free

bobgen

Novi provajder će to uraditi ako se seli domena sa starog provajdera na novi. U tim slučajevima to je besplatno i svi provajderi reklamiraju da će to uraditi.
Ako to ostaje sve kod istog providera, tada će to uraditi ako su susretljivi i profesionalni u podršci. Jedan je takav domaći provider na kojem imam više domena, ali ja imam i drugačijih iskustava sa drugim providerima.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Onebeat

Citat: bobgen  u 14. Rujan 2012, 17:27
Novi provajder će to uraditi ako se seli domena sa starog provajdera na novi. U tim slučajevima to je besplatno i svi provajderi reklamiraju da će to uraditi.
Ako to ostaje sve kod istog providera, tada će to uraditi ako su susretljivi i profesionalni u podršci. Jedan je takav domaći provider na kojem imam više domena, ali ja imam i drugačijih iskustava sa drugim providerima.

Slažem se, no da skratimo priču i olakšamo čovjeku...ponavljam  ;D

Citat: Onebeat  u 14. Rujan 2012, 17:16
Pošalji mi pristupne podatke od jednog i drugog cpanela i riješit ću ti ja to u kratkom roku i bez backup skripti :)
Truth will set you free