Sakriti modul za registrirane

Autor darioklc, 10. Veljača 2011, 13:38

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Onebeat

Citat: PodRinjaC  u 27. Veljača 2011, 19:04
Napisao sam da mi taj kod nije pomogao ili ja nisam nešto lijepo odradio. Bio bih vam zahvalan kad biste mi pomogli kako da to odradim ...

Pozdrav,

onaj navedeni kod upravo radi ono sto ti zelis: Ako je korisnik gost prikazi poziciju 1 ako ne prikazi poziciju 2
Predpostavljam da nisi nesto dobro slozio, jel mozes postavit file gdje zelis to ubacit? :)
Truth will set you free

PodRinjaC

#16
Aha, ja sam skontao da prvi kod treba postaviti u index.php od predložka, a za drugi nisam siguran pa sam nešto pokušavao ali ništa... ti meni napiši koje bi ti ja trebao fajlove postaviti pa da ti ubacis te kodove u njih ...

Ja bih ovako da to izgleda ako je moguće, da se gostima prikaže taj modul a prijavljenim da se ne prikazuje ni taj modul a niti zamjenski

Evo ja sam nasao još jedno riješenje ali neide mi nikako ...

Citat:Joomla is very good at hiding stuffs from PUBLIC and revealing them when an user LOGS IN. But what,if we want to hide something from a LOGGED IN user ? Have you ever thought about it ? Well,Joomla has no such inbuilt function for this, but we cna do it with a little small hack into the template's index.php file.
Open up your index.php file of your active template.
You should already be familar for how Joomla displays a module position (with one of those <jdoc: ... /> tags).  Find the module position that you want to hide and then wrap it in the following code:

{xtypo_rounded1}<?php
// Get the user object
$user = &JFactory::getUser();
// Now work out the User ID
$userId $user->get('id');
// Now hide the module if user is logged in
if ($userId == 0) :
  
// Now we break out of the PHP tags and display the JDOC tag to include the module
?>

<jdoc:include type="modules" name="public-right" style="xhtml" />
<?php endif; ?>{/xtypo_rounded1}



Citat:Thats it..
You can do this for the module positions,you want and they will work perfectly.

Onebeat

Ah predpostavio sam da ce te zbunit:)

Postavi mi datoteku gdje ti se nalazi ta pozicija gdje zelis objavit modul za registraciju pa cemo rijesit :pivo:
Truth will set you free

PodRinjaC

Izvinjavam se ... ali sam se pogubio u svemu, taj modul mi se nalazi na desnoj strani sajta sad koju datoteku da ti postavim ? ...

PodRinjaC

Uspio sam riješiti, hvala vam na pruženoj pomoći, postaviću ovdje moj primjer koji sam uradio ako nekom zatreba da ima ...

Preko FTP udjite u rot vašeg predložka koji koristite

Citat:npr: public_html\templates\ja_purity\

Odaberite datoteku i otvorite je sa notepad-om :

Citat:templateDetails.xml

Pored ostalih pozicija predložka vi dodajte novu poziciju pod nazivom:

Citat:<position>guest-right</position>

i na kraju sačuvajte izmjene ...

Sad preko administracije udžite u upravljanje predložcima, odaberite predložak koji koristite i zatim odaberite (Uredi HTML). Kod ispod ubacite na položaj gdje želite, u mom slučaju je postavljen na desnu stranu (Right) primjer slika ispod koda...

Citat:<?php
        // Get the user object
        $user = &JFactory::getUser();
        // Now work out the User ID
        $userId = $user->get('id');
        // Now hide the module if user is logged in
        if ($userId == 0) :
        // Now we break out of the PHP tags and display the JDOC tag to include the module
        ?>
        <jdoc:include type="modules" name="guest-right" style="rounded" />
        <?php endif; ?>



Modul koji se postavi na poziciju (guest-right) biće vidljiv samo za goste, kad se korisnik uloguje modul sa te pozicije će da nestane.Ovo sam sam isprobao i radi baš onako kako sam ja htjeo ...