Sakriti modul za registrirane

Autor darioklc, 10. Veljača 2011, 13:38

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

darioklc

Kako najjednostavnije sakriti modul za registrirane korisnike. Tj. kad se ulogiraju da jedan modul nestane.

Hvala!

karlovic

#1
Svakom modulu možeš zadati pristupni nivo koji određuje ko ga vidi npr: svi, registrirani, specijalni.
Ne možeš sakriti login modul, ako sam shvatio pitanje da to "sakrivaš". Moraš instalirati neki login modul poput recimo ovog (desno gore piše login) i onda ti se modul pojavi kada klikneš na "login" i recimo ... nestane nakon toga pretvori se u riječ login

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

Hm, ja to vidim prvi puta .... svaki dan naučimo nešto novo :)

Onebeat

#4
Citat: darioklc  u 10. Veljača 2011, 13:38
Kako najjednostavnije sakriti modul za registrirane korisnike. Tj. kad se ulogiraju da jedan modul nestane.

Hvala!

Bok,

evo kako sam ja sakrio modul za prijavu a nakon prijave se na istoj poziciji pojavi korisnički izbornik

1. u vrhu template ubacit ovo


<?php

$user =& JFactory::getUser();
// getting User ID
$userID $user->get('id');

?>



2. ubacit ovo na mjesto gdje ti odgovora


<?php
 
if($user->get('guest') == 1)
{
?>

<jdoc:include type="modules" name="login" />
<?php } else { ?>
<jdoc:include type="modules" name="usermenu" />
<?php
}
?>



U prijevodu bi značilo:"Ako je korisnik gost prikazi modul za prijavu a ako nije onda prikazi korisnički izbornik"
Naletio sam ovaj gore link i onda se malo igrao i to je to ;D :pivo:

Truth will set you free

darioklc

Hvala na odgovorima!
Nije u pitanju login modul nego da budem precizniji modul koji prikazuje najnovije upise u easybookreloaded.
Ali sigurno je rjesenje isto.

Hvala!

Onebeat

Citat: darioklc  u 10. Veljača 2011, 20:40
Hvala na odgovorima!
Nije u pitanju login modul nego da budem precizniji modul koji prikazuje najnovije upise u easybookreloaded.
Ali sigurno je rjesenje isto.

Hvala!

Yap ista stvar samo napravi druge pozicije modula i to je to! ;D
Nema problema uopce :pivo:
Truth will set you free

karlovic

Da ista stvar, do sad mi iskreno to za ništa nije trebalo ali definitivno korisno za uppamtiti. Iako mi pitanje nije bilo jasno u startu zašto to ili bilo što skrivati odgovor je proširio vidike :)

ikiK

Citat: karlovic  u 10. Veljača 2011, 21:31
Da ista stvar, do sad mi iskreno to za ništa nije trebalo ali definitivno korisno za uppamtiti. Iako mi pitanje nije bilo jasno u startu zašto to ili bilo što skrivati odgovor je proširio vidike :)
O nađe se razloga :), ja sam isto koristo slične gore navedenim formulice da bi sakrio omanji modul menu za registraciju u zaglavlju, da se ne prikazuje kada je netko logiran...
...

karlovic

Da ali to nikad nisam imao potrebe "skrivati". Ako sam unutar joomle nešto micao bilo je to za obične posjetioce dok su registrirani vidjeli sve... ali ok ima potencijala kod to svakako.

ikiK

Što će registiranom menu sa samo register i resend activation key opcijom, i to u zaglavlju :D
Na to sam mjesto bubnuo pm i friend request...  ;)
...

miki

dobre formulice, upravo radim nešto s flashom pa mi ovaj primjer php-a rješava problem.
Veliko hvala @Onebeat

PodRinjaC

Poštovanje vašoj zajednici, ovdje sam pronašao pitanje koje me muči već duže vrijeme ...

Ja na svom sajtu imam jedan modul koji prikazuje banere ka drugim sajtovima, e sad bi ja želio da mi neko objasni kako bi ja mogao napraviti da se taj modul prikazuje samo posjetiocima (gostima), a kad se korisnik prijavi na sajt da on nestane i da se ne prikazuje prijavljenim korisnicima ...

Zahvaljujem se unaprijed na pomoći (ovaj gore navedeni kod mi nije pomogao) ...

karlovic


PodRinjaC

Napisao sam da mi taj kod nije pomogao ili ja nisam nešto lijepo odradio. Bio bih vam zahvalan kad biste mi pomogli kako da to odradim ...