Migracija sa 1.5 na 1.6

Autor karlovic, 16. Siječanj 2011, 14:20

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

karlovic

Evo na "live" stranici napravio sam migraciju sa joomla 1.5 na joomla 1.6 instalacijom (uz prethodan backup ftp foldera i baze) jUpgrade komponente preselilo se sve osim foldera sa slikama .
Na toj stranici bio je uključen Legacy plugin zbog templatea koji je još rađen za tu stranicu kada se vrtila joomla 1.0x
Prebacivanjem komopletnog foldera "images" dobio sam sve kako je i bilo u sadržaju ali "menu" sam morao iako se prenio gaziti ručno.
Uključenjem migracijske komponente se sve prebacuje u folder http://www.domena.com/jupgrade pa vam stari sajt radi i dalje (što je odlično)
Novom možete pristupiti na linkovima na dnu kod završetka migracije
You can check your new site here: Sajt and Administrator
edit dodatak Global Configuration zapažanja:
novi site (baza se nalazi na istom mjestu samo uz database prefix j16_
meta keywords i meta description na novom je prazno iako je na 1.5 bilo unutra opisa , Offline Message  stoji "INSTL_STD_OFFLINE_MSG" pa treba i to srediti napisati nšto kao moj sajt je sada offline jer sam otišo na kavu :)

Eto, t je za sada to .... dolje je slika 1.5 kod završetka migracije na 1.6

denoza

Znači da u biti ta migracija radi?

Javi kad se vratiš sa kave  :)

karlovic

Sadržaj je prebacilo do zadnjeg slova, sajt je bio jako mali bez dodatnih komponenti i modula u stvari premali da bi mogao potvrditi da radi ok, probat ću na jednom većem idućih dana.
E sad meni je prenjelo i menu komplet ali nije radio ni jedan link (ako je neko probao ovo je podatak koji bih usporedio da li je točno) pa sam morao ući u svaki i zadati mu ponovo putanju.

anteprimorac

S obzirom koliki posao obavi to je mala sitnica. Ako je jedini problem menu i mapa images onda je ovo odlično. Javi nam kad testiraš s većim site-om. Dobra stvar kod ovog alata je jer radi novu mapu u koju sprema novi site pa ukoliko dođe do komplikacija opasnih po život onda se lako izbriše. Možda jedna stvar fali kod ovog alata je mogućnost pravljenja nove baze podataka.

bobgen

Da li može ovaj prefiks 'j16_' stvarati u budućnosti probleme jer izvorno u verziji J1.6 prefiks u bazi je 'jos_' ?
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

karlovic

Ne bi smjelo, a uvjek to možeš projeniti u ... recimo prefix ... jes_ ili bijes_ ili što već (uz prethodan backup da ne zaboravimo na njega)

darioklc

Jel se moze migrirati na localhostu?
Naime kod dekompresije mi kaže:
Decompressing package...
Error: zip file not found

karlovic

Nisam probao lokalno, nedavno sam brisao local server, ali vjerujem da može zašto ne?

wooer

Citat: darioklc  u 19. Siječanj 2011, 18:14
Error: zip file not found
Meni to prvo ukazuje da ti nešto ne valja s putanjama pa zip datoteka nije na očekivanom mjestu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Hajdarovic

Pokusao sam jupgrade ali nakon odradene migracije na /jupgrade mi se prikazuje 404 stranica - vidi http://povijest.net/jupgrade/
U admin dijelu vidim da su preneseni svi clanci i ljudi. Stare sekcije/kategorije (naravno) nisu prenesene sto znaci da bih u slucaju stvarne migracije imao jos podosta posla. Isto tako kod migracije nisu kopirani alias linkovi sto opet povecava posao... Bas razmisljam da se onda isplati migrirati ili napraviti novi sajt od nule i prebacivati sadrzaj.

karlovic

Citat: karlovic  u 16. Siječanj 2011, 21:26
E sad meni je prenjelo i menu komplet ali nije radio ni jedan link (ako je neko probao ovo je podatak koji bih usporedio da li je točno) pa sam morao ući u svaki i zadati mu ponovo putanju.
Dakle menu linkovi se ne prenesu tako je bilo i kod mene kada sam probao kako radi prenio se samo kompletan  sadržaj.

josun

Novi sam i vidim migracija se radi samo s jednom componentom. Moram priznati da je ideja savršeno dobra. Netko je ovdje morao reći da ova komponenta napravi kompletan sajt potpuno sam: downloadira novi Joo 1.6 i sve sam prebaci. Ipak, nezadovoljan sam viđenim.

Dali je netko ov vas probao http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/joomla-migration/15807 imam veliki sajt i meni javlja da je nešto preveliko za prebacivanje. Dali je netko apsolvirao ovu komponentu i valja li po njoj raditi.

Hvala

erik

Dobrodošao josun!

Sve te komponente za migraciju rade po nekim šablonama i za neke "obične" stvari kao članci & izbornici većinom će raditi bez problema. No, ako imaš veliki sajt sa puno dodataka i điđa-miđa preporučam oprez i strpljenje.
Najbolje je cijeli site prebaciti lokalno, testirati i prebacivati dio po dio.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Defton

#13
Pozdrav...
Probah migrirati s jupgrade v. 1.1.0, sa j1523 na j16 i banana....  8)
Neće mi dalje od checking? Pa sam čačko s mootools, pa one preporuke što na njihovom sjatu ima.. ništa...
stoji na čeking ko zacementiran... moj sajt je s većim brojem članaka, ali ne toliko komponenata...
ništa...on stoji... ja čeko da nije možda zbog toga jer ima puno...ništa... ::)
imal itko kakvu ideju što bi moglo biti?
Ili neki drugi način migracije... i upgrade-a... na j16..
Odzdrav  :nevin:

wooer

Naravno da neće
Citat:Editor's Note

    Joomla 1.6 is not an upgrade to Joomla 1.5 - it is a MIGRATION. Please check the information on docs.joomla.org prior to starting the process.

http://docs.joomla.org/Migrating_from_Joomla_1.5_to_Joomla_1.6
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member