Poštenje ili zlouporaba povjerenja!

Autor Miso, 30. Siječanj 2011, 16:18

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan

mije mi jasno što imaju od tog muljanja. tema stranice definitino nije novi facebook. to je kod POSLUH-A tako da mi je čudno da muljaju

Pharaoh

Citat: Ivan  u 05. Veljača 2011, 23:29
mije mi jasno što imaju od tog muljanja. tema stranice definitino nije novi facebook. to je kod POSLUH-A tako da mi je čudno da muljaju

Nek stave tvoje podatke kao vlasnika domene.

Ona rečenica o spamovima, bla, bla, bla proforme radi, je muljanje. Uostalom, tražili su te podatke pa im ih dostavi

Ivan

to i planiram. nego nisam tome pridodavao neku pažnju dok nisam vidio ove vaše postove. gledao sam imaju hrpu klijenata za web hosting i svima nama je zajedničko


owner:        n/a Reseller Administration
organization: POSLuH d.o.o.
email:        klub@posluh.hr

Pharaoh

Citat: Ivan  u 05. Veljača 2011, 23:56
to i planiram. nego nisam tome pridodavao neku pažnju dok nisam vidio ove vaše postove. gledao sam imaju hrpu klijenata za web hosting i svima nama je zajedničko


owner:        n/a Reseller Administration
organization: POSLuH d.o.o.
email:        klub@posluh.hr

Rekli smo već, to ide automatski s njihove administracije, ali dužni su ti pepustiti plaćenu domenu kad god to zatražiš.

Moje Novo Ime

#34
Mene uopće ne brine što domena ne glasi na ime i prezime, naprotiv, ako uživaš povjerenje hosting tvrtke, mala je vjerojatnost da ćeš uopće razmišljati o spomenutoj zlouporabi ili na kraju poštenju o kojem se ovdje govori. Činjenica je da čovjek ima pravo na izbor, a taj izbor kasnije može koštati upravo ovoga o čemu se razgovara.

Osobno mi je žao što dolazi do ovakvih situacija, dakle one su vrlo moguće i o njima treba razmišljati na vrijeme. Iz toga može proizlaziti da uvriježeno stajalište poput plati pa se rugaj u ovom slučaju ima veze s odabirom pouzdanog hosting providera ili resellera kao partnera i odatle sve kreće. Kako će se pojedinac postaviti prema tim vrijednostima providera ili u konačnici da li on zaslužuje povjerenje to može biti dvosjekli mač jer kupac/naručitelj domene može biti u neugodnom položaju.

Bernard [ExaByte]

#35
Citat: Pharaoh  u 05. Veljača 2011, 23:17
Citat: Ivan  u 05. Veljača 2011, 23:15
.....Ukoliko želite možemo podatke promijeniti na Vas samo nam dostavite točno koje želite da se vide."

Što kažete na to? Jel muljaju ili...?

Muljaju, vrlo prozirno.

@Pharaoh: A zašto kažeš da muljaju? Muljaju jedino pravi razlog zašto su njihovi podaci u Whoisu. Da, ne drže se najboljeg pristupa da svaka domena ima Whois podatke pravog vlasnika ali to ne znači odmah da su "krivi". I ti si ustvrdio da automatikom i kod tebe idu vaši podaci u Whois. Ne možemo tako ići s automatskom optužbom/osudom! Pošto su ponudili da stave Ivanove podatke na njegov zahtjev mislim da je tu sve korektno (osim činjenice da su Whois podaci već trebali biti na korisnika).

E sad - razlozi zašto neke hosting tvrtke guraju svoje podatke u Whois je najčešće - jeftini ("sivi") marketing kroz Whois podatke! Ako posoliš svoje (a ne klijentove) podatke u 100,200...500 domena - šansa je da kad-tad upecaš nekog dodatnog klijenta... na kraju krajeva - na samim klijentima je da reagiraju na takve stvari i žale se hosteru na takve postupke. S vremenom će i kod nas sami kupci početi oblikovati ponudu u pravom smjeru, ali ako se kupci počnu borit za svoja prava...

Pharaoh

Citat: Bernard T.  u 06. Veljača 2011, 10:39

@Pharaoh: A zašto kažeš da muljaju? Muljaju jedino pravi razlog zašto su njihovi podaci u Whoisu. Da, ne drže se najboljeg pristupa da svaka domena ima Whois podatke pravog vlasnika ali to ne znači odmah da su "krivi"...

Ne kužim tvoju napomenu, kad sam to i ja napisao:

Citat: Pharaoh  u 05. Veljača 2011, 23:51
Citat: Ivan  u 05. Veljača 2011, 23:29
mije mi jasno što imaju od tog muljanja. tema stranice definitino nije novi facebook. to je kod POSLUH-A tako da mi je čudno da muljaju

Nek stave tvoje podatke kao vlasnika domene.

Ona rečenica o spamovima, bla, bla, bla proforme radi, je muljanje...


Citat: Bernard T.  u 06. Veljača 2011, 10:39
E sad - razlozi zašto neke hosting tvrtke guraju svoje podatke u Whois je najčešće - jeftini ("sivi") marketing kroz Whois podatke! Ako posoliš svoje (a ne klijentove) podatke u 100,200...500 domena - šansa je da kad-tad upecaš nekog dodatnog klijenta... na kraju krajeva - na samim klijentima je da reagiraju na takve stvari i žale se hosteru na takve postupke. S vremenom će i kod nas sami kupci početi oblikovati ponudu u pravom smjeru, ali ako se kupci počnu borit za svoja prava...

S ovim se potpuno slažem.
Ali, moraš priznati, Bernarde, da to što mi ovdje napominjemo, da je u praksi potpuno drukčije. Što tvrtka koja se bavi prodajom centralnih grijanja zna o internetu, domenama, vlasništvu nad domenom... On od izvođača stranica traži da one funkcioniraju, da su mu stranice dobro pozicionirane, da od njih ima koristi. Većina će hostera iskoristiti "ovakav oblik reklame" jer to nije nikakav problem sve dok hoster priznaje pravo klijentu na domenu.

Ova tema je i pokrenuta stoga što hoster ne želi prepustiti domenu klijentu koji ju je inicijalno platio i počeo koristiti, pa vjerojatno i počeo na njoj zarađivati. To spada u sferu nečasnog poslovanja.

erik

Istina, razlozi koje navode nisu baš uvjerljivi, ali ne mislim da muljaju ako su ponudili upis "pravog" vlasnika.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Pharaoh

Citat: erik  u 06. Veljača 2011, 14:18
Istina, razlozi koje navode nisu baš uvjerljivi, ali ne mislim da muljaju ako su ponudili upis "pravog" vlasnika.

Nema male laže, laž je laž i točka! Muljanje je muljanje i ne može se stupnjevati!

Mogući motiv ovakvog, neuvjerljivog, objašnjenja mogao bi biti ovakav:
Npr, ja imam tvrtku i nemam pojma o domenama. Zakupim domenu preko posrednika i u jednom trenutku saznam da je taj posrednik umjesto mena, kao vlasnika domene naveo sebe. Na moj upit, posrednik se raspriča o spamovima, virusima, phishingu... tj. o svemu onome o čemu se vrti hrpa strašnih priča po javnim medijima. Pošto nemam pojma o tome, a stranice uredno rade i nema sa njima nikakvog problema, ja ću najvjerojatnije reči: "A, tako, pa dobro, nemojte onda ništa mijenjati".

Da imaju čiste namjere, napisali bi da je to ostalo nenamjerno jer je išlo preko njihova korisničkog računa, da su zaboravili i bilo bi puno više fer. Ovako, muljanje je muljanje. Jedna mala laž, utire put velikoj laži!

Moje Novo Ime