Poštenje ili zlouporaba povjerenja!

Autor Miso, 30. Siječanj 2011, 16:18

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Pharaoh

Citat: karlovic  u 02. Veljača 2011, 10:48
Edit: Primjer danas jednoj osobi kod mene ističe zakup domene domenu registrira i plača sam , prva obavjest o istjeku mu je poslana 45 dana prije, druga 30 dana prije istjeka, treća 15 dana, četvrta 5 dana i zadnja danas. Dakle danas u ponoć mu se gasi web da li je on platio hosting ili ne stranice mu nestaju jer nije produžio zakup domene koji prema dogovoru obavlja samostalno. Da li sam ja postupio pravilno? Mislim da jesam njegova je stvar ako je nemaran iili ne želi produživati domenu, ja umjesto njega ne mogu a i ne želim jer mi nije potrebna.

Ovo je nešto drugo. Vlasnik domene mora voditi brigu o domeni, ako je sve odrađeno u skladu s pravilima o zakupu domene (slanje obavijesti itd.), a vlasnik ju unatoč tomu nije produžio, tada se domena gasi. Ne samo kod tebe.

S Mišom je slučaj da je on iznajmio hosting i uz taj hosting dobio domenu koju je izvjesno vrijeme koristio. Ako hoster u svojm pravilima ima stavku da ako on registrira domenu - da domena pripada njemu, onda može zadržati domenu. U suprotonom domena pripada onom tko ju je dobio uz hosting, dakle Miši.
Tvrtka za koju radim ima hosting i klijente kojima smo naplatili otvaranje com domene i  to stoji u ugovoru. Čak i ako u ugovoru stoji da se uz hosting besplatno dobiva domena, ta domena ide uz hosting paket i plaćena je kroz njega. To što je domena besplatna, to se smatra poklonom uz narudžbu hosting paketa i neodvojivi je dio hosting paketa. Ako klijent zbog nezadovoljstva uslugom odlazi od hostera, domena ide sa njim.

Citat: erik  u 02. Veljača 2011, 11:03
Slažem se, treba pokušati. Jedino sam htio reći da nisam siguran da će oni to smatrati svojom nadležnošću pošto je poslovanje išlo preko inozemnog servisa.

Ovo nema veze, jer otvaranjem tvrtke automatski tvrtka postaje odgovorna za nastup na tržištu. Tvrtka koja je obavila registraciju domena registrirana je u Hrvatskoj. Problem nije napravio inozemni servis, nego ta tvrtka iz Hrvatske. Stoga i postoje institucije HGK kojima se možeš obratiti.

Sad mi je palo na pamet, mislim i da bi registrar domene, ako im se objasni o čemu se radi, mogao oduzeti nazakonito pravo na raspolaganje domenom. Možda bi i to trebalo pokušati.

erik

Citat: karlovic  u 02. Veljača 2011, 11:13
Ok erik to ipak treba odlučiti Mišo, dakle da li je isplativo ili ima interesa...

Naravno, upravo je ta "neisplativost" razlog za nepokretanje ove i sličnih tužbi. I ja sam nekoliko slučajeva radije pustio i smatrao školom nego se iscrpio na tužbe.

Citat: Pharaoh
Ako hoster u svojm pravilima ima stavku da ako on registrira domenu - da domena pripada njemu, onda može zadržati domenu.
Problem je da nema više hostera, nema pravila, nema ugovora, nema računa...
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Pharaoh

Citat: erik  u 02. Veljača 2011, 11:23

Problem je da nema više hostera, nema pravila, nema ugovora, nema računa...

Ako netko i dalje produžava domenu, a može se povezati s tvrtkom (bio joj je vlasnik) koja je domenu registrirala, automatski postoji sumnja da je šteta učinjena namjerno.

Bernard [ExaByte]

#18
Evo da i ja dodam koje "zrno mudrosti" u ovu temu.

I ja sam pokušao pomoći g. Miši u pokušajima da kontaktiram nekog tko bi htio pomoći oko rješenja pitanja njegovih domena. Slao sam mailove, telefonirao ali nitko ništa.... ko u zemlju propali... e Lijepa Naša, kud ćeš ti u EU...

Kao poslovnjak i obrtnik smatram da su ovakva neodgovorna ponašanja za svaku osudu i potpuno podržavam Mišin post, pošto takve stvari treba iznijeti u javnost. Po meni je u ovakvom slučaju bitno da autor svojim imenom i prezimenom, adresom i kontakt informacijama stane iza takve tvrdnje (znate ono iz novina "podaci poznati uredništvu", samo ovaj put moderatorima). Forum je otvoren i drugoj strani da kaže svoju obranu ili obrazloženje. Ali svejedno, svatko tko radi posao mora biti spreman na kritiku, a ako je ona utemeljena, onda mora za to snositi konsekvence. Pa ako se tu čovjeku savjetuje da tuži/ne tuži, ipak je neka (mala) satisfakcija da je svoje probleme iznio javno i upozorio druge da ne budu lakovjerni.

U Whois moraju pisat vaši podaci, ako ste vlasnik. Samo i jedino to je pravi dokaz vlasništva domene. Administracijski kontakt mora biti vaša e-mail adresa. I svatko tko kaže drugačije - mulja vas!

Zato Mišo, slobodno vrati svoj post. Nije Erik tražio njegovo skidanje, samo je htio biti sukladan pravilima foruma koja su u tom dijelu donekle nedorečena.

Pharaoh

Ne bih se složio s Bernardom.

Primjer:
Kod registratora je Moja_tvrtka registrirala račun za otvaranje domena, moj klijent meni plaća otvaranje domene i registrator ju automatski registrira na Moja_tvrtka. meni je klijent plati odomenu, te ona pripada njemu i ja sam mu je dužan prepustiti u svakom trenutku. Isto tako je i s poklonjenim domenama pri otvranju hostinga.to što je domena poklon, ipak ona ide uz plaćeni paket i podrazumjeva se da se na godinu mora platiti njezino produžavanje.

Isto je i s izradom stranica, meni je kijent platio izradu stranica, ako on nije zadovoljan i hoće otiči od mene - dužan sam mu isporučiti njegove stranice na mediju ili na njegov novi server.

Tako da, ipak, mislim da domene pripadaju Miši!


BTW: drago mi je što vraćate originalan post, ja sam isto za to da se ukaže na one koji varaju, ako ništa drugo nek drugi ne nasjedaju ako sam ja (primjerice).

Miso

#20
Poštovani!
Radi kršenja pravila ovoga Foruma i upozorenja od strane Administratora osjećao sam se dužnim i skinuo sam svoj Post.

Međutim nemogu sebi dozvoliti da na kraju ispadnem još i krivac (to jest osoba koja nešto traži a nema argumente) jer kako pojedinci navode ispšaće da je vlasnik domene osoba x a ne ja kao osoba koja i danas plaća tu domenu, ali joj nemam pristupa.

Da vlasnik domene nije osoba X već ja prilažem vam na razmatranje upaltnice i Ugovore-račune od dotične tvrtke čije ime nebih spominjao.
Zašto se ne odreknem te domene upitao je netko? Pa nemogu jer sam je unaprijed uplatio na 5 godina i ona vrijedi još do 4.9.2012. ali se to nažalost u WHOIS-u nigdje nevidi.

Pa provjerite dragi moji (otipkajte jedan put www.garevac.com) ta domena i sada ide na naš, ali stari server, samo sam je prinudno preusmjerio s naznakom za ime nove domene jer gospoda neće da mi izmjeni DNS podtatke, niti ih mogu kontatikrati. Svaki drugi dan im šaljem ovakau poruku ali od nji ni traga ni glasa.

(Poštovani, Konkaktiram Vas po tko zna koji puta, vlasnik sam domene garevac.com. Navedenu domenu registrirao sam kod "Promo Media d.o.o." 2001., a slijedno informacijama s interneta "Nano Promocija" je slijednik prethodno spomenute tvrtke. Pošto bih želio transferirati domenu, a nisam u mogućnosti jer su u administrativnim Whois podacima upisani podaci bivše tvrtke, molio bih Vas za asistenciju kod navedenog. Isto tako zamolio bih Vas da izmjenite moje DNS podatke za domenu garevac.com i to na: Name-Server 1: ns1.1ahosting.ch i Name-Server 2: ns2.1ahosting.ch Srdacan pozdrav Mišo Perak)

Uz to ću još nandodati  da mi svi imamo dovoljno iskustva i saznanja o raznim oblicima prijevara kakve koriste nečasni ljudi  kako u svijetu tako i u našoj lijepoj Hrvatskoj, ali ih često prišutimo. To jest još više ih uzdignemo! Osobno sam pošten i pravedan čovjek, te je moja karakteristika  da ne lažem. Već tridest godina živim u dijaspori ili Alpskoj zemlji Švicarskoj te sam dosta toga naučio, a posebno o kulturi i poštenju uz to i da živim na takav način da se ne dovodim u situacije da moram lagati. Živim skromno i pošteno i u takvim okolnostima odgajam i svoju obitelj.

Pitate li se: zašto sam uzeo hosting i domenu u Hrvatskoj? Odogvor je kratak ali iskren ,,neka zarade naši ljudi". Tako sam razmišljao 2001. godine, a danas? Dajete vi odgovor.

Mislim da nije potrebno da vraćam svoj post, jer što će biti sutra, ako se pojavi isti problem, ali kod drugog člana ovog Foruma, a moje osobne podatke imate u priloženim dokumentima.

Stoga smataram da Administrator ovu temu treba zatvoriti i uz put svi skupa da nagradimo dotičnu gospodu za njihov uspjeh. Oni su veliki heroji, nadmudrili su dosta ovakvih kao što smo mi.



S predpostavkom, najstariji sam Joomlaš u ovoj zajednici!
Ali, spreman sam uz vašu pomoć ići u korak sa tehnologijom i njenim razvojem!

Skipper

Mišo, ja mogu dodati samo dvije stvari. Prvo, sretni ste što ne živite u ovom kupusu od države. Drugo, vratite post, jer može koristiti mnogima.

Bernard [ExaByte]

Citat: Pharaoh  u 02. Veljača 2011, 20:29
Ne bih se složio s Bernardom.

Primjer:
Kod registratora je Moja_tvrtka registrirala račun za otvaranje domena, moj klijent meni plaća otvaranje domene i registrator ju automatski registrira na Moja_tvrtka. meni je klijent plati odomenu, te ona pripada njemu i ja sam mu je dužan prepustiti u svakom trenutku. Isto tako je i s poklonjenim domenama pri otvranju hostinga.to što je domena poklon, ipak ona ide uz plaćeni paket i podrazumjeva se da se na godinu mora platiti njezino produžavanje.

@Pharaoh, bez obzira o kakvom se registrarskom sustavu, činjenica da automatski upisuje podatke tvoje tvrtke u Whois podatke bilo koje kupljene domene - to nije u redu iz stajališta klijenta. Prema ICANN pravilima svo vlasničko pravo na raspolaganje domenom ima osoba s e-mail adresom upisanom u administratorskom dijelu Whois podataka (koji moraju biti točni ili se domena može oduzeti), jer tamo se šalje e-mail za potvrdu transfera domene, te za druge svrhe kontaktiranja. Svaki ozbiljni registrarski sustav, ako je namjenjen daljnjoj prodaji, tražit će da krajnji korisnik - kupac, sam upisuje i upravlja svojim Whois podacima, "Auth Code" kodom za transfer, zaključavenjem itd. Samo tako klijent može neovisno o registraru ili njegovom reselleru raditi transfer domene kad i gdje želi.


@Mišo: hvala ti na dodatnim dokumentima... još jednom te pozivam da vratiš svoj prvi post

Pharaoh

#23
Citat: Bernard T.  u 03. Veljača 2011, 21:42

@Pharaoh, bez obzira o kakvom se registrarskom sustavu, činjenica da automatski upisuje podatke tvoje tvrtke u Whois podatke bilo koje kupljene domene - to nije u redu iz stajališta klijenta. Prema ICANN pravilima svo vlasničko pravo na raspolaganje domenom ima osoba s e-mail adresom upisanom u administratorskom dijelu Whois podataka (koji moraju biti točni ili se domena može oduzeti), jer tamo se šalje e-mail za potvrdu transfera domene, te za druge svrhe kontaktiranja. Svaki ozbiljni registrarski sustav, ako je namjenjen daljnjoj prodaji, tražit će da krajnji korisnik - kupac, sam upisuje i upravlja svojim Whois podacima, "Auth Code" kodom za transfer, zaključavenjem itd. Samo tako klijent može neovisno o registraru ili njegovom reselleru raditi transfer domene kad i gdje želi.

Bernarde, evo ti primjer, tvrtka u kojoj radim zakupila je reseller paket u Americi i uz njega dobila jednu besplatnu domenu, po Whois podatcima domenu su registrirali oni i upisani su kao vlasnici. Nama ta domena nije toliko bina, pa ne brinemo previše što će biti, ali vjerujem da će nam u slučaju odlaska sa servera domenu prepustiti. Iako, o odlasku nema ni pomisli jer znamo zašto je odabran taj server.

Tako je i ovdje, sve ide po korisničkom računu onog tko registrira domenu. Stvar je u tome što tvrtka koja domenu registrira svome klijentu ne smije oduzeti pravo na nju.
A i što znači stavka da se domena može oduzeti ukoliko podatci nisu točni? Whois štiti sebe, a mogu li onit tvrditi da domena koju je platila tvrtka X pripada tvrtki Y. Njima je bitno da sve funkcionira. Ako tvrtka ili pojedinac koji je registrirao domenu ne potvrđuje obavijsti ili se ugasio tamo navedeni e-mail, tek onda oni mogu oduzeti pravo na domenu. Po tome što si naveo, ispada da oni mogu jednostvno reči: vi niste vlasnici te domene i mi Vam ju ukidama, a to ne  ide tako. Otvaranje domena u svijetu prilično je fleksibilno i u budućnosti bit će još fleksibilnije. To se odnosi na komercijalne domene.

U HR Carnet vodi brigu o državnim .hr domenama i jedino oni mogu nekome zabraniti uporabu neke domene, ali i to je riješeno jer sad možeš kupiti do 10 dodatnih domena i jedno ne smiješ prekršiti pravilo o nazivu domene, ali koje je isto tako promijenjeno. Do sada se nisu u imenu domene smjele koristiti neki pojmovi, sad je popis tih pojmova znatno, znatno manji.

Uostalom, preporuka bi bila da svatko sebi registrira domen. Otvori se račun kod registrara i plati karticom (u HR može i uplatnicom). Tvrtka za koju radim drži se tog pravila, jedino što se klijenti time ne žele opterećivati.

Miso

Citat:Drugo, vratite post, jer može koristiti mnogima
@ Skipper, kada sam postavio svoj prvi post to mi je i bio cilj i to sam na njemu jasno istaknuo. Znao sam da je moj problem nešto drugo i da se nemože ovdje rijšiti, ali sam s njim htio dati do znanja drugima da dobro obrate pažnju kome i kada dati svoje povjerenje.

Međutim dogodilo se što se dogodilo. Ja sam prekršio pravila foruma, dobio opmenu i svoj post sam skinuo. Pravila jačeg se moraju poštovati. Jer ako dobro razmislimo ovaj Forum je za Joomlu i pitanja oko Joomle, dakle administrator je u pravu.

Međutim ako detaljno pogledam rečenicu na koju sam upozorit a koja glasi:
Citat:"Nije dozvoljeno ocrnjivati, kritizirati ili koristiti ovaj forum da bi se riješavali osobne ili poslovne razmirice. Riješite to privatno."
Ovi detalji kao da su pisani za mene i moj slučaj, jer ako se radi o Joomli i problemima oko nje kako onda može doći do ocrnjivanja, kritiziranja i pokušaja riješavanja osobnih ili poslovnih razmirica na ovom Forumu?

Citat:Mišo koliko ja vidim nije službeni registrant domene i tu je problem jer ako je ovaj ne daj bože recimo umro tko će Miši vjerovati da je domena registrirana za njegove potrebe?

Citat:Temelja za tužbu nema (niti je isplativo) jer ne postoji pisani trag da je stvarni vlasnik domene Mišo. Nitko neće vama na riječ vjerovati da je on istu zakupio za potrebe vašeg portala.
@Karloviću je li i poslije mojih dodanih dokumenata ostaješ pri svojoj izjavi. Mislim da nisam baš toliki kreten da bih tražio nešto što ne pripada meni. Nedaj Bože!
Citat:Firma više ne postoji, ne radi se o prijevari (bar namjernoj) i ne postoji ugovor i radi se o zakupima domene preko inozemnih servisa.
@Erik o kakvim inozemnim servisima je riječ i ako firma ne postoji kako je gospoda produžila domenu nakon 30 dana blokade?
Citat:Prema ICANN pravilima svo vlasničko pravo na raspolaganje domenom ima osoba s e-mail adresom upisanom u administratorskom dijelu Whois podataka (koji moraju biti točni ili se domena može oduzeti), jer tamo se šalje e-mail za potvrdu transfera domene, te za druge svrhe kontaktiranja.
@Bernard U Whoisu je pribilježena E-mail adresa info@promo-media.hr  i ime Crnkovic, Ivan E-mail adresa nije ispravna i nemože se kontaktirati, a to ime pa čak i firma više ne postoji. Zašto onda po Tvom mišljenju Registrant TUCOWS neoduzme domenu? Ne, neće oni reagirati dok se god njima plaća, a tko to i iz kojeg kuta plaća njih to ne zanima.

Zanima me da li postoji neki državni Ured ili poreska uprava kod koje je registrant dužan to prijaviti poslije registracije klijenta ili se to sve radi od danas do sutra.

Citat:Mišo: hvala ti na dodatnim dokumentima... još jednom te pozivam da vratiš svoj prvi post
@Bernard da bih postavio svoj post ja sam tražio odobrenje, a kasnije sam na njega dobio upozorenje i sa točke svog stajališta to smatram kao narađenje. Naređeno, učinjeno.

@ Pharaoh bili ste jedina osoba koja mi je u svakom postu davala neku nadu, izuzetno Vam hvala!

Hvala vam svima i čujemo se negdje drugo i na drugom mjestu!
S predpostavkom, najstariji sam Joomlaš u ovoj zajednici!
Ali, spreman sam uz vašu pomoć ići u korak sa tehnologijom i njenim razvojem!

erik

Citat:@Karloviću je li i poslije mojih dodanih dokumenata ostaješ pri svojoj izjavi. Mislim da nisam baš toliki kreten da bih tražio nešto što ne pripada meni. Nedaj Bože!
Karlovic nije govorio o vašim namjerama već je samo istaknuo činjenicu da nemate nikakav papirnati trag gdje se spominje vaša domena garevac.com

Citat:@Erik o kakvim inozemnim servisima je riječ i ako firma ne postoji kako je gospoda produžila domenu nakon 30 dana blokade?
Pisao sam u kontekstu nadležnosti HGK ili kaznene prijave za prijevaru. Još uvijek nije 100% jasno da li se radi o "ručnom" produživanju ili automatskom skidanju sredstva sa nekog računa.

Citat:Zašto onda po Tvom mišljenju Registrant TUCOWS neoduzme domenu? Ne, neće oni reagirati dok se god njima plaća, a tko to i iz kojeg kuta plaća njih to ne zanima.
Istina, nisu pošteni i nisu reagirali na prijave neispravne adrese koje sam im, u vaše ime, slao. Uvijek postoji alternativa koju sam vam ranije spominjao: prijava Carnetu da ukloni domenu "promo-media.hr" i prijava krivih WHOIS podataka ICANN-u. Međutim to će u najboljem slučaju rezultirati suspendiranjem vaše domene od strane ICANN-a, ali vi nećete biti puno bliže vašem cilju.

Citat:@Bernard da bih postavio svoj post ja sam tražio odobrenje, a kasnije sam na njega dobio upozorenje i sa točke svog stajališta to smatram kao narađenje. Naređeno, učinjeno.
I to odobrenje nije nikada povučeno niti vam je itko rekao da uklonite post. Štoviše, više puta sam vam ponovio da to ne tražim od vas. Žao mi je da ostajete pri svome iako smo otklonili svaku sumnju da sam tražio uklanjanje posta.

Ako želite raspravljati o pravilima foruma slobodno otvorite temu na podforumu "Službeni site i forum".
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Bernard [ExaByte]

#26
Citat: Pharaoh  u 03. Veljača 2011, 22:05
...Stvar je u tome što tvrtka koja domenu registrira svome klijentu ne smije oduzeti pravo na nju.
A i što znači stavka da se domena može oduzeti ukoliko podatci nisu točni? Whois štiti sebe, a mogu li onit tvrditi da domena koju je platila tvrtka X pripada tvrtki Y. Njima je bitno da sve funkcionira. Ako tvrtka ili pojedinac koji je registrirao domenu ne potvrđuje obavijesti ili se ugasio tamo navedeni e-mail, tek onda oni mogu oduzeti pravo na domenu. Po tome što si naveo, ispada da oni mogu jednostvno reči: vi niste vlasnici te domene i mi Vam ju ukidama, a to ne  ide tako. Otvaranje domena u svijetu prilično je fleksibilno i u budućnosti bit će još fleksibilnije. To se odnosi na komercijalne domene.

Razlog zašto pišu podaci američkog registrara čiji ste reselleri je to što je on platio tu domenu (vama dao na gratis korištenje) i može stoga polagati puno pravo na to. Isto tako ne tvrdim da domena po nekom pravilu mora glasiti na krajnjeg korisnika (osim HR domena). Takvo pravilo nažalost ne postoji, jer se time daje prostora za razne "anonymous whois" servise. Ali svatko bi trebao biti svjestan rizika kojem se izlaže ostavljajući hosting ili webdesign tvrtki da se piše njihove a ne njegove podatke u Whois, pod uvjetom da je tvrtka zločesta - izgubit će domenu u tili čas jer ne može dokazati da je domena njegova. To značu da vama vaši klijenti moraju apsolutno vjerovati da se firma sutra neće zatvoriti, ili ne daj Bože vlasnik postati zauvijek nedostupan. Dakle, isti Mišin slučaj na koji on želi upozoriti. Tko vjeruje ima jednake šanse za oboje - da prođe dobro ili možda kao Mišo... pa vi birajte, a svatko ima pravo tražiti svoje podatke u Whoisu.

Domena se može oduzeti ako je Whois podatak namjerno lažan (Pero Perić, Titov trg 123, Malo Selo, Hrvatska), ili e-mail adresa admin kontakta ne radi, a sve ostalo je jako fleksibilno. http://www.icann.org/en/announcements/advisory-10may02.htm kaže da registrar mora provjeriti svaku prijavu i tražiti od registranta obrazloženje/odgovor, te ako ne stigne u roku 15 dana ima pravo brisati domenu.

Da, gospodarenje komercijalnim domenama je preprefleksibilno, vlada dosta samovlašća registrara od kojih se mnogi ne drže svih pravila (recimo Godaddy), i tu ima jako puno nepravdi s kojima sam se tijekom godina susretao, a ICANN rijetko napravi išta više od upozorenja zločestim registrarima, ali mahanje prstom nikom nikad nije pomoglo...


Zato svima nek je jasno - samo dok su njihovi podaci u Whois podacima njihovih domena, na što imaju svako pravo, mogu (bar donekle) mirno spavati.


Citat: Miso  u 04. Veljača 2011, 21:16
@Bernard U Whoisu je pribilježena E-mail adresa info@promo-media.hr  i ime Crnkovic, Ivan E-mail adresa nije ispravna i nemože se kontaktirati, a to ime pa čak i firma više ne postoji. Zašto onda po Tvom mišljenju Registrant TUCOWS neoduzme domenu? Ne, neće oni reagirati dok se god njima plaća, a tko to i iz kojeg kuta plaća njih to ne zanima.

Zanima me da li postoji neki državni Ured ili poreska uprava kod koje je registrant dužan to prijaviti poslije registracije klijenta ili se to sve radi od danas do sutra.

@Bernard da bih postavio svoj post ja sam tražio odobrenje, a kasnije sam na njega dobio upozorenje i sa točke svog stajališta to smatram kao narađenje. Naređeno, učinjeno.

Promo Media je, ako su web podaci Sudskog registra Trgovačkog suda istiniti - aktivna. https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/
Mail info@promo-media.hr doista ne prolazi (mailbox full), te se temeljem toga ponovo obrati Tucowsu (u gornjem ICANN linku stoji uputa "Obligation to Investigate and Correct Reported Inaccuracies"), ali i zatraži nekakav odgovor putem ove forme http://wdprs.internic.net/  ... za komercijalne domene nije nadležna ni jedna institucija. Domena je produljena, dakle ni na to se ne može žaliti... osim pomoći od krovnih registrarskih institucija nema drugog pametnog rješenja.

Žao mi je što svoj post ne želiš vratiti ali to je tvoja osobna odluka i nema veze s bilo kakvim naređenjem, toga nije bilo, i jasno je Erik demantirao bilo kakvu pomisao na to.

karlovic

#27
Mišo kao što piše erik (hvala mu na tumačenju jer me par dana nije bilo tu) nisam govorio o vašim namjerama već je samo o tome da nemate nikakav papirnati trag gdje se spominje vaša domena garevac.com. Meni je od samog početka uključenja u problem bilo čudno da bi netko tako nešto radio ono .... bez veze tim više što link na garevac.com vodi na vašu stranicu garevac.info.... pa sam mislio da je moguće osoba umrla ili ne znam što već, ali ako je aktivna i registrira drugu firmu a vama se ne javlja (i nikom od nas) onda je to stvarno čudno. Ne mogu ulaziti u njegov mozak da bih znao kako i što razmišlja ali ... ne znam neshvatljivo mi je to sve skupa. Čak i neka vrsta preusmjeravanja postoji na vaš web.

Ivan

Ja sam isto tako zakupio web hosting i domenu preko naše jedne firme i isto tako ne glasi na moje ime. Ovo su mi oni odgovorili

"Poštovani,

Podatke na koga glasi domena možete uvijek provjeriti na whois servisima tipa http://whois.domaintools.com/ . Trenutno su u podatcima naši podatci zbog zaštite vlasnika kao i odbijanja spam mailova kao i pishing mailova za moguće preuzimanje domene.
Ukoliko želite možemo podatke promijeniti na Vas samo nam dostavite točno koje želite da se vide."

Što kažete na to? Jel muljaju ili...?

Pharaoh

Citat: Ivan  u 05. Veljača 2011, 23:15
Ja sam isto tako zakupio web hosting i domenu preko naše jedne firme i isto tako ne glasi na moje ime. Ovo su mi oni odgovorili

"Poštovani,

Podatke na koga glasi domena možete uvijek provjeriti na whois servisima tipa http://whois.domaintools.com/ . Trenutno su u podatcima naši podatci zbog zaštite vlasnika kao i odbijanja spam mailova kao i pishing mailova za moguće preuzimanje domene.
Ukoliko želite možemo podatke promijeniti na Vas samo nam dostavite točno koje želite da se vide."

Što kažete na to? Jel muljaju ili...?

Muljaju, vrlo prozirno.