Višejezičnost u J1.6

Autor bobgen, 29. Siječanj 2011, 06:24

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Pharaoh

#15
Imam na localhostu za probu.

A pokrenuo sam već jedan živi sajt, ali samo na engleskom pa mi višjezičnost nije trebala. Sad vidim da ima problema sa tim.

Pokušat ću napraviti probne višejezične stranice od samog početka (bez njihovih članaka), tj. pisati i originale i prijevode istovremeno te sve povezivati pa ću možda  uspjeti skužiti koja im je logika.


Uvijek radim lokalno, pa sve ftp-am na server. Bolja je kontrola. Instalacije i rad dodataka odmah provjeriš, samo moraš paziti da ti klijent ne editira nešto online pa da mu presviraš bazu. Uvijek radim bekape jer imam i hosting i sve pod nadzorom.

Pharaoh

Uspio sam napraviti višejezične Joomla 1.6 stranice.

Upute sam pronašao ovdje: http://info-graf.fr/ftpfolder/IT-demo.pdf.

Nadam se da će svima pomoći.

karlovic

Pharaoh ajd sad dok mi čitamo ne budi lijen kad si već tražio i potrudio se pa još napiši u čem je bio problem?

Pharaoh

#18
Hm, ne znam gdje si ti zapeo.

Ja sam profulao u sljedećem:
Nakon instaliranja jezičnih datoteka, treba otvoriti novi jezik Language Manager: Content Languages, i u opciju Language Tag upisati Joomla kod jezika koji ćeš koristiti (en-AU za australski prijevod s kojim sam testirao). Dalje je sve jasno.
Za svaki jezik treba napraviti kategorije, sadržaje i menije. Napraviti modul za jezike te aktivirati System - Language Filter plugin

Mislim da je bolje pregledati taj PDF i početi od početka s čistom instalacijom Joomle

karlovic

Nešto je onda ipak krivo bilo prilikom samog procesa  instalacije jer sve sam to napravio baš tako.

Pharaoh

Ja sam stavio čistu Joomlu instalaciju (bez njihovih članaka) na localhost i odradio točno po PDF-u.

Tananda

Ok,
vidim da ste vi tu već iskusni... pa da pitam prije nego zabrljam  :P

Do sad sam radila samo sajtove na HR. Sad upravo krecem u izradu sajta koji mora imati isti sadržaj i na hr i na eng...
Citala sam upute, npr http://docs.joomla.org/Language_Switcher_Tutorial_for_Joomla_1.6 i sl...

Ali upute na stranu, zanimaju me praktični savjeti:
od čega vi prvo krenete?
Kako mi je najjednostavnije?
Paralelno radim iste strane ili kako?

Moram priznat da sam se malo stiltala :-[ i ne znam od kud da krenem... naputak?

Hvala  :)
It's OK, I'm a marine biologist.

Tananda

I da li da koristim ovu opciju
ili da instaliram JoomFish?
Pro i kontra?
Hvala  :-*
It's OK, I'm a marine biologist.

karlovic

JoomFish ne radi na Joomla 1.6 inačici

erik

Dobrodošla Tananda!

Kako je rekao karlovic, Nema Joomfisha za ovu verziju Joomle.

Ja sam bio napisao i kratki tutorijal na hrvatskom pa možeš pogledati: http://bit.ly/gYpbHC

Ja radim ovako:


  • Instalacija jezika
  • Izrada sadržaja i navigacije na hrvatskom
  • Izrada sadržaja na drugim jezicima
  • Uključivanje višejezičnosti (modul i plugin)
  • Sređivanje navigacije za druge jezike
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Tananda

Hvala, eric, sjajan tutorijal!
jasan - pregledan - brz :)
stranica mi hr/eng_radi :))
It's OK, I'm a marine biologist.

Tananda

Pozdrav,

Evo napravila drugi višejezični site - i opet radila ovako, ali mi se zastavice ne zele pokazati, nego piše hrvatski - njemački
a stavila sam use flags - yes

u cemu bi mogao biti problem?  ???
It's OK, I'm a marine biologist.

karlovic

Kod "Osnovne opcije" pogledaj stavku: Koristi slike zastava mora stajati - biti označeno Da

Tananda

Jesam.
Stavila. Pa stavila "ne" i save-ala, kao neki restart ;) pa stavila opet DA. i ništa...
čak sam išla ručno dodavat image prefixe na konkretne hr.gif i de.gif datoteke...

i dalje imam
Hrvatski i Deutsch, ali nema mahanja zastavama.........  :'(
It's OK, I'm a marine biologist.

karlovic

tu je erik expert ja taj dio tek namjeravam pogledati dublje (imam i ja problema  :nevin: )
imaš li uopšte zastavice gore?
media/mod_languages/images/hr.gif