Contact forma

Autor bobgen, 26. Svibanj 2012, 02:47

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bobgen

U J2.5 stavim u izbornik 'contact' poziv komponente (samo jedan kontakt). To mi radi, ali se pojavi iznad forme natpis 'Contact' i 'Contact Form' (vidi sliku). Nikako ne mogu naći mjesto gdje da uklonim ta dva reda sa ekrana. Ako ima netko savjet, zahvaljujem unaprijed.
Pozdrav
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

oKRamxII

Na prvu loptu mi pada na pamet da zbrišeš jedno od ova dva naziva u langauge fajlu ove forme, valjda se onda ne bi pojavljivalo.

Onebeat

Citat: oKRamxII  u 27. Svibanj 2012, 17:16
Na prvu loptu mi pada na pamet da zbrišeš jedno od ova dva naziva u langauge fajlu ove forme, valjda se onda ne bi pojavljivalo.

Nope ne može to tako  ;D

U meniju pod linkom Contact imas Page Display Options i onda stavi No za Show Page Heading
Truth will set you free

bobgen

To je bilo postavljeno tako na NO u Show Page Heading, ali i dalje se prikazuje
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Guardian

Vidi da ti se osoba za kontakt ne zove "Contact form".

bobgen

Ime kontakta je 'Info'. Kada sam uključio da se vidi i ime kontakta dobijem ovakav ekran kao što je prikazano dolje. Inače, svi parametri su postavljeni na 'Use global', a svi parametri su podešeni u opcijama komponente kontakti na Hiden osim imena kontakta.

Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Guardian

Sigurno je nešto vrlo jednostavno. Lakše bi bilo da ostaviš link stranice.

bobgen

Ovo je izgleda standardni problem u Joomla 2.5.4, odnosno vjerojatno ja standardno radim neku grešku. Kada sam napravio novu instalaciju J2.5.4 sa default podacima i dodao u izbornik kontakt za jednu osobu (Apples) dobijem kao na slici, isto kao i kod moje modificirane instalacije, pojavljuje se 'Contact' i 'Contact Form'. Ta dva teksta ne mogu ukloniti.



Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Guardian

To je neki bug izgleda. Ne da mi se Googlati da budem siguran je li.

Imaš dvije opcije.

- Napravi ovaj override file languages/overrrides/en-GB.override.ini (mora se zvati kao i jezik, hr-HR.override.ini)

I u njega stavi:

COM_CONTACT_DEFAULT_PAGE_TITLE=""
COM_CONTACT_DETAILS=""
COM_CONTACT_EMAIL_FORM=""



Ako ti se ne sviđa spacing koji ostane umjesto tih riječi imaš drugu opciju:

- Napravi template override za com_contact u template mapi.
U /templates/beez20/html  napravi novu mapu com_contact/contact i tamo prekopiraj datoteku default.php iz /components/com_contact/views/contact/tmpl/

Mora ti ovako izgledati u template mapi
/templates/beez20/html/com_contact/contact/default.php

Onda otvori default.php iz template mape i komentiraj te dijelove koda da budu disable.

bobgen

Ipak nije bug.
Ispod naslova 'Contact' se pojavljuju podaci za kontakt ako se upišu i postave u status Show. Tada se klikom na Contact ti mogu prikazati (ekspandirati) ili sakriti.
Ispod naslova 'Contact Form' dobiva se forma za kontaktiranje.

Tu mi jedino nije jasno zašto sistemski nije omogućeno isključiti prikazivanje opcije 'Contact' ako ju ne želim (ili ja to ne znam podesiti). Isto vrijedi i za naslov Contact Form.

Pozdrav svima Joomlašima.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.