Prikaz članaka u kategoriji od novih prema starijem

Autor Shile, 01. Svibanj 2012, 16:21

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Shile

Napravio sam kategoriju npr. Obavijesti u glavnom meniju...napravio 3 članka (Obavijest 1, Obavijest 2, Obavijest 3)..
Klikom na Obavijesti u glavnom meniju otvara mi se Obavijest 1 sa navigacijom dolje "Prethodno" ???? i ide od 1 do 3 ali piše Prethodno...

kao prvo...kako može biti Prethodno ako su članci vremenski pisani prvo 1 pa 2 pa 3 ...

I drugo.. kako da svi članci (ili recimo 4-5 njih) bude izlistano pa tek tada da onda piše "Prethodno" ali stvarno da budu prethodni a ne kontra...

Hvala...

Nigdje u opcijama nisam našao da se može definirati raspored prikazivanja kategorije...meni treba, kao što je normalno da bude od novijeg prema starijem...

Shile

Evo sad sam skužio da u Upravljanje "Izbornicima: Uredi Izborničku Stavku" u opcijama od stavke Obavijesti...koja prikazuje kategoriju Obavijesti imam desno obaveznu opciju Izaberi članak .... eee od tog članka mi krene kad ny frontendu kliknem na Obavijesti u meniju....

Znači meni treba da se u Meniju na Obavijesti prikazuje kategorija Obavijesti sa redosljedom prvo najnovije ... to mi sve radi ok ali mi prikazuje kategoriju od odabranog članka u opcijama za uređivanje izborničke stavke Obavijesti ....

Meni je totalno nerazumno zašto se mora odabrati pojedini članak u izborničkoj stavci ?????

kako da "natjeram" da se kategorija otvara od zadnjeg unesenog članka...?

Hvala

Shile

Odgovor sam sebi  8)  ... a jesi glupan ... promijenio sam stil ili kako se več zove.. za kategoriju i tad je opcija prikaza Blog-a

Hmmm...evo u 2h igranja s Joomlom dobio sam trenutno za sebe zadovoljavajuče rezultate...

Odlično..ipak žču dati joomli šansu da je malo bolje isprobam...sad su na redu templatei (heheh velika stavka je što sam vidio da svaka kategorija može imati svoj template...za članak još nisam vidio  ;D ) ...
ustvari najvča mana je što (mislim na prije 3-4g. čak dok je bio Mambo) nije bilo lako customizirati template...sad ču dati drugu šansu Joomli...

Hvala..