kako da nadogradim joomlu

Autor dada, 23. Travanj 2012, 13:41

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozz,

nikada nisam nadograđivala joomlu nije ni čudo da mi se sad javljaju neka upozorenja i napadi o trojanaca itd

najme problem je u tome što ne znam kako da to napravim
skinula sam 1.5.26 pack zip ali bojim se i ne znam koji je točno proces kod nadograđivanja - obzirom da imam već gotove stranice na domeni.

da li moram pack raspakirati i uplodati ?
da li će mi se nešto promjeniti kod web stranice ?

kako napraviti nadogradnju joomle - korak po korak - nisam nikada pa molim ako je moguće da mi netko malo pomogne - hvla
d

erbi

Pack razpakiraj na svom računalu i putem ftp ga stavi na server. To je sve, ništa se ne promjeni (izgled, ....).

Tom555

#2
Dakle na www.joomla.org skini update packages (dakle ne Joomla_1.5.26-Stable-Full_Package.zip jel tebi ne treba nova instalacija) koji ti treba ovisno o tome koju joomlu nadograđuješ. Ako nadograđuješ joomla 1.5.X? na neku joomla 1.5.X postupak ti je da istu otpakiraš i uplodaš na serev tamo gdje ti je joomla instalirana. Kod tog procesa zbog istog naziva, pitat će te želiš li doista "pregaziti" postojeće datoteke. Odgovoiš potvrdno i to je to.
Prije svega, napravi svakako backup staroga da možeš vratiti ako nešto nije u redu.

wooer

I nakon tih vaših postupaka završi sa stranicom koja pokreće instalaciju ... nije dobro.

Ja bih preporučio ako već nikada nisi to radilakoristiti ovo http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/installers/9332
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Narednik

Citat: wooer  u 24. Travanj 2012, 09:40
I nakon tih vaših postupaka završi sa stranicom koja pokreće instalaciju ... nije dobro.

Ja bih preporučio ako već nikada nisi to radilakoristiti ovo http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/installers/9332

Pozdrav !
Dali to mjenja verziju 1.5...  u recimo 1.6 idt. ili samo nadugrađuje sa zakrpama što bi recimo mene interesiralo da ne mjenja verziju, Hvala

miki

Update Joomle 1.5.xxx na 1.5.26 znači da ostaje ista verzija joomle 1.5.
Prilikom update-a mislim da je najbrži način, zapakiranu datoteku postaviti u izvorišni folder na Vašem sajtu i preko c-panela > file manager > 'otpakirati' fajl.
No tu postoji jedan problem a vezan je za htaccess fajl. Naime ako je pri prvobitnoj instalaciji joomle 'aktiviran' htaccess fajl, odnosno preimenovan iz htaccess.txt u .htaccess, update nad tim fajlom se neće napraviti iz razloga što je preimenovan!
(ili sam u krivu?)  :) .
Odnosno ako je fajl ostao pod nazivom htaccess.txt, on će biti updejtovan no svjedno na linux serverima, pod tim nazivom je neaktivan.
Što znači ako u svom .htaccess ste dodavali neke promjene po pitanju direktiva serveru, to bi trebalo napraviti i na novom htaccess.txt fajlu. Stari fajl (.htaccess) backupirati i maknuti sa servera, i novi ponovno preimenovati.

Tom555

Citat: wooer  u 24. Travanj 2012, 09:40
I nakon tih vaših postupaka završi sa stranicom koja pokreće instalaciju ... nije dobro.
Onako kako sam ja objasnio ne. Upravo sam naglasio kako njoj ne treba full package jer bi u tom slučaju započela nova instalacija, već joj treba update ovisno o onome što želi nadograditi.