[Riješeno] Virtuemart

Autor komir, 20. Listopad 2011, 23:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komir

Malo isprobavam virtmart, ako bude sreče možda ga i upotrebim  ROFL
Problem je slijedeći složio sam nege grupe i neke proizvode, međutim kada uđem u proizvod i kliknem na Postavi pitanje o ovom proizvodu , bum, bijela stranica i text Not Found

The requested URL /webshop.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
ima li negdje možda se mora skonfigurirati da bi to radilo?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Tom555

Kako je u globalnoj konfiguraciji podešen seo settings?
Probaj se s tim poigrati pa vidi da li radi?

ikiK

Da li neki seo/sef  koristiš? Što kaže server error log?

Edit: prvo napravit što i Tom555 kaže  :)
...

wooer

Ima i verzija virtuemarta gdje isključivanje SEO postavki u globalnoj konfiguraciji jednostavno ne pomaže ali o tome možemo razgovarati kad saznamo o kojoj verziji joomle i vm-a se ovdje radi.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

komir

Situacija je slijedeća, kada u globalnoj konfiguraciji isključim seo onda radi.

Radi se o joomli Joomla! 1.5.23 Stable [ senu takaa ama baji ] 04-March-2011 18:00 GMT i Virtuemart 1.1.9.

Postoji li neko rješenje za to?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

ikiK

Ili isključiš seo, ili instaliraš seo sef komponentu koja podržava dodatke za virtuemart ili instaliraš neku seo sef komponentu koja ima opcije ignoriranja određenih komponenti (ignoriraš VM pa ti ostane seo sef na ostalim stvarima).
...

komir

Može neka preporuka za seo, znam ima ih par, ali ako ima neki provjereni, da ne isprobavam sve (naravno da se ne plača  :nevin: )?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

ikiK

#7
Ja trenutno imam ovaj instaliran. VM nije veliki i nikad nije dovršen do kraja no do sada radi dobro, i ocjene su dobre. Minimalno znanje oko postavljanja.
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions/virtuemart-administration/15248

Edit: samo napominjem da seo nije "najčišći", primjer; dijelovi/detail/1-iphone-2g/flypage/8-baterija.html?sef=hcfp
...

komir

Citat: ikik  u 21. Listopad 2011, 15:55
Ja trenutno imam ovaj instaliran. VM nije veliki i nikad nije dovršen do kraja no do sada radi dobro, i ocjene su dobre. Minimalno znanje oko postavljanja.
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions/virtuemart-administration/15248

Edit: samo napominjem da seo nije "najčišći", primjer; dijelovi/detail/1-iphone-2g/flypage/8-baterija.html?sef=hcfp

Instalirao, postavljanje jednostavno, enable joomla seo i enable componentu i to je to, ali kada stinem  Postavi pitanje o ovom proizvodu i dalje javlja error iz prvog posta?
  Kod tebe radi Postavi pitanje o ovom proizvodu?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

komir

Riješio, moja brzopletost, premimenovao sam htaccess.txt u ,htaccess (sa zarezom, a ne ssa točkom)  >:(  >:D , ispravio i sad radi kao beba   ;D
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting