pomoc,zeznuo sam nesto oko _jos prefixa

Autor alanzz, 16. Listopad 2011, 17:31

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alanzz

znaci isao sam kao promjenit _jos prefix u _zwbj prefix (u admin global config) nakon sto sam sacuvao promjene pojavio se bijeli ekran sa greskom na vrhu:
"Table 'cc_cc16.zwbj_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `zwbj_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('41638fee59fcd0a17656fd7afcce500c', 0, 1318778203)"
i nemogu je nikako vratiti nazad. config mi izgleda ok tj. tamo jos uvijek pise "_jos" .. kako da vratim natrag stranicu? molim pomoc


bosnianman

mozes li zamoliti hostera da napravi restore stranice na dan prije?

karlovic

Ako sam dobro shvatio što si radio i što se dešava ništa nije strašno. Kao prvo ako si upisao _jos kada si vraćao to je greška. Treba napisati jos_  a ne _jos
Ova izmjena ne utječe na samu bazu pa nema panike kako to naoko izgleda ;)

alanzz

Citat: bosnianman  u 16. Listopad 2011, 18:59
mozes li zamoliti hostera da napravi restore stranice na dan prije?

Jao, sta je to jedino rjesenje? nadam se da ce imat ukoliko se ne nadje rjesenje

Citat:Ako sam dobro shvatio što si radio i što se dešava ništa nije strašno. Kao prvo ako si upisao _jos kada si vraćao to je greška. Treba napisati jos_  a ne _jos
Ova izmjena ne utječe na samu bazu pa nema panike kako to naoko izgleda


da je barem samo to.. , ali  ja sam krivo napisao tu na forumu, stvar je u tome sto ja nakon sto sam upisao taj novi prefiks vise nisam mogao vidjeti back-end, tako da nisam mogao vracati nazad nista..

karlovic

Otvori FTP-om rot direktorij joomle, nađi configuration.php otvori ili skini na komp. Unutra imaš polje u kojem to promjeniš:
$dbprefix = 'jos_';
spremi i ako si skinuo na komp pusti FTP-om nazad gore. To je to. Napisao sam NO panic.

alanzz

stvar je u tome sto se to nije ni promjenilo u configu, znaci ja sam unio u back-end novi prefix ,a taj novi nije spremilo u config, i dalje je ostao jos_ , samo mi je pokvarilo stranicu.
znaci u configu je ovako:
Citat:var $dbprefix = 'jos_';
al ne radi

karlovic

Table 'cc_cc16.zwbj_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `zwbj_session`
ovo upućuje na to da si promjenio, a u bazi to naravno ne postoji. Imao sam jedan čudan slučaj sličan .... pa probaj ovo: obrisati config u ftp-u i natrag ga pusti gore ako u njemu stoji ispravno jos_ pa ćeš vidjeti da li radi i obriši sve iz cache

alanzz

Evo uradio sam tako ali nista se nije promjenilo... cudno, mislim samo se u configu moglo nesto promjeniti ,a izgleda da nije do njega.. hm

alanzz

Rjeseno, hoster vratio sve iz backupa za minutu. Hvala karlovic na trudu. pozdrav

karlovic

Citat: karlovic  u 16. Listopad 2011, 21:15
Table 'cc_cc16.zwbj_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `zwbj_session`
pa probaj ovo: obrisati config u ftp-u i natrag ga pusti gore ako u njemu stoji ispravno jos_ pa ćeš vidjeti da li radi
Evo uz jutarnju kavu sam si dao truda probati to što sam napisao i gornji citat stoji kao moguće rješenje problema
dakle u Joomla! 1-7 izmjenio sam u administraciji prefiks iz jos_ u nepostojeću unutar  baze sos_
pojavila se greška naravno na bijelom ekranu
Table 'xxx_joomlatest.[color=red]sos_session'[/color] doesn't exist SQL=INSERT INTO `[color=red]sos_session[/color]` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('1c6915aaf57fb67e453b66f1e651e271', 1, 1318916084)
e sad kako se to pojavi unutar Joomla! administracije , preko nje se vratiti ne može. O serveru će ovisiti kako "pamti" config, pa se isti može ili izmjeniti dio gdje je sada :
public $dbprefix = 'sos_';
u ispravno kako stoji u bazi
public $dbprefix = 'jos_';   (s time da kod vas moguće nije jos_ nego nešto xxx_)

ako stranica nije i dalje vidljiva, copy paste sav sadržaj unutar configuration.php
preko ftp-a obrisati isti, napraviti drugi novi. On je sada naravno prazan pa ga treba otvoriti i staviti ono copy-paste kompliciranom tehnikom. ILI jednostavno vratiti ručno napravljen backup ftp-om gore u Joomla! rot

Ako netko još misli da to ne radi dat ću mu test server sa punim ovlastima da isproba, nemoguće je da se to ne može vratiti jer se radi samo o izmjeni prefiksa u joomli a ne u cijeloj bazi u kojoj ostaje isto. Naravno postoji kompliciraniji put u kojem možemo ići mijenjati prefiks baze a o tome imate sve napisano / opisano u našoj wiki.joomla.hr