Virtuemart problem sa naplatom

Autor marko227, 03. Listopad 2011, 09:48

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Dogodio mi se ozbiljan problem na webshopu. Naime, prije sam imao defaultnu valutu u € i sve uplate na paypal račun su prolazile bez problema.
Neki dan sam promjenio defaultnu valutu u kune (HRK), i sad ne mogu primiti ni jednu uplatu. Greška koja se javlja prilikom naplate je "This recipient does not accept payments denominated in HRK. Please contact the seller and ask him to update his payment receiving preferences to accept this currency."

Po ovome bi pomislio da moj paypal račun ne prima kune, ali ista greška se pojavljuje i kada kao korisnik promjenim valutu na frontendu pa kad pokušam odraditi narudžbu i platiti je.
Ima li itko kakvo rješenje za ovaj problem? Hitno je...

Edit: slao sam upit i paypal supportu ali jos cekam odgovor.

Edit2: Vratio sam primarnu valutu u € i sada radi naplata ali samo u €, doduše, radi i u ostalim valutama, ali kad promjenim valutu u KN, nešto što je koštalo 10€ sada košta 75 KN, i kad idem na naplatu na računu stoji 75€...

marko227

#1
Ovaj problem pod "Edit2" u postu iznad još nisam riješio.
Ima li netko nekakvo rješenje? Kako izvesti to ako kupac promjeni valutu u KN i kad ide na naplatu da se na računu valuta i iznos prikaže u €?

Kako sam rekao gore, ako se plaća u € sve prolazi bez problema.
Ali kad kupac promjeni valutu i kad ide na naplatu preko paypal-a nešto što inače košta npr 10€ umjesto da bude naplaćeno 75 Kn na računu stoji 75€

Gubim dosta kupaca zbog ovog problema....

Edit: koliko sam skužio ovo je ono što mi treba: http://www.itechshop.org/purchase/detail/flypage/19-paypal-payment-module-for-paypal-unsupported-currencies.html?sef=hfp
no čini mi se malo preskupo to. 30 funti....

wooer

Ovo ne radi http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=17979.0 ?

Ali nije problem, nekome tko zna, ubaciti u paypal modul kôd koji će konvertirati iznos u podržane valute ... za cca 300kn  :nevin:
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Ti mene u ovo vrijeme krize tražiš 300 KN, pa mogu i onaj već gotovi getway kupiti onda  :P
Šalim se, hajd kad budeš u mogućnosti javi se na skype pa ćemo se dogovoriti.