Virtuemart - bez registracije kupaca

Autor ivana.ruzic, 21. Rujan 2011, 16:25

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivana.ruzic

Uređujem trgovinu u kojoj se ne traži registracija kupaca. Kupac odabere proizvode, unese kontakt podatke, plaća prilikom dostave.
U konfiguraciji odabirem bez registracije ili tiha registracija ali ne prolazi narudžba već se javlja poruka da je registracija nužna. Zapravo, to je tako i radilo dok nisam nadograđivala verziju Virtuemarta i od onda traži registraciju...

Kako to riješiti? Hvala

wooer

Mogu li samo pitati da li je uključena registracija korisnika za samu joomlu?

Naime, ako se dobro sjećam ta varijanta 'Bez registracije' ustvari radi tako da u pozadini ipak kreira joomla korisnika (vm kupac), izradi ponudu za tog kupca i nakon toga obriše ga iz baze.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ivana.ruzic

za Joomlu je uključena registracija korisnika, aktivacija novih korisnika nije potrebna, status novog korisnika registrirani

ivana.ruzic

još nije riješen moj problem... ima li tko barem kakav prijedlog?

marko227

U konfiguraciji virtuemarta, u prvoj kartici "Temeljne postavke" unutar dijela "Postavke registracije korisnika" što se desi kada opcju "Način registracije korisnika" postaviš na "Bez registracije"

Ivana

Puno hvala ali to ne radi. Ako kod tebe radi, u kojoj verziji radi? Možda je kvaka u verziji VM. Ja sam isprobala 1.1.7, 1.1.7a i 1.1.9 i tu ne radi.

marko227

Kod mene je verzija 1.1.9 i kad izaberem "Bez registracije" prilikom naručivanja robe, unesem tražene podatke, završim i potvrdim narudžbu. U administraciji narudžba postojim ali korisnik nije kreiran i nije spremljen u bazu.
Kod tebe je vjerojatno došlo do neke pogreške prilikom updatea sa 1.1.7 na 1.1.9

Ivana

Puno HVALA

Vjerojatno je to, došla sam i na tu ideju pa bi deinstalirala VM, obrisala sve module VM i nanovo instalirala. Bili to moglo riješiti problem? Samo.... ne bih htjela izgubiti sve unesene proizvode...


wooer

Deinstalacija VM-a ne bi trebala obrisati podatke u bazi ali od backupa ne boli glava.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Ivana

Hvala na svakom savjetu i strpljenju.  ;)