/Riješeno/ "Nestao" logo

Autor Tom555, 14. Rujan 2011, 00:38

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom555

Koristim komercijalni predložak od Rocket Theme SolarSentinel
Sve poteškoće i nejasnoće sam riješavao vrlo žurno i učinkovito na njihovom Supportu, ali prije mjesec dana mi je istekla pretplata pa od pitanja tamo više ništa.

Dakle, radi se o tome da na tom predlošku više nikako ne mogu doći do željenog logoa kojega sam izradio i koji je donedavna bio na stranici www.crowc.org (u gornjem lijevom uglu).
U administraciji, kod uređivanja predloška i kada stavim prikaz loga, ništa se ne događa. Isto tako, kada želim staviti tekst - isti se ne prikazuje. Isprva sam pomislio da sam izbrisao poziciju modula, ali nisam, jer kad stavim bilo koji drugi modul na poziciju logo on se prikazuje. Provjeraovao sam sve module i plugine koji bi mogli biti zaduženi za prikaz, ali odgovor nisam našao.
Putanja loga je u redu: /templates/rt_solarsentinel_j15/images/header i tu se nalazi željeni logo.

Što je u pitanju?

U prilogu fotografija web stranice s ispravnim prikazom logotipa.

ikiK

#1
Pa ne fali  samo logo, fali  i cijela traka s odabirom prijevoda, ona bijela iznad. Da li bi i to rebalo biti tamo ili je samo logo problem?
I da li si pregledao server error ili firebugom za greške tipa "not found" ?
...

wooer

Slika postoji i firebugom se lako prikaže ali nešto nije ispravno s css-om.

Koliko ja vidim nije ti definirana visina i širina za 'logo' id selektor. Pogledaj da li to postoji negdje u opcijama to za podesiti jer mi se čini da se css dinamički kreira.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tom555

@ ikik: traka s odabirom prijevoda, ona bijela iznad nije problem. Isključio sam modul odabira prijevoda i nje nema. Kada ga uključim onda se javlja ili ako stavim datum ili nešto drugo na tu poziciju.

@ wooer: Da, vidim da postoji slika header-bg.png, ali to nije slika logotipa već je crvena traka (vidi u prilogu) Logotip ima naslov logo.png
U pozicijama modula se vidi da je taj prostor širinom određen za logo s lijeve strane, odnosno za search s desne (vidi sliku u prilogu pozicije modula).

wooer

#4
Ok, vidim da neki žele instant rješenje umjesto da pročitaju što sam napisao.
Pa evo, samo za tebe:

U 123. liniji datoteke templates/rt_solarsentinel_j15/css/template.css izmijeni
#logo {float: left;position: relative;}
s ovime
#logo {float: left;position: relative; height: 65px; width: 280px;}

Btw, logo koji si prikazao u zadnjem postu nije identičan onome kojeg stranica prikazuje http://www.crowc.org/templates/rt_solarsentinel_j15/images/header/red/logo.png
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tom555

Riješeno
Hvala wooer!

Definirana širina i visina za logo u id sektoru, template.css