Kako promijeniti jezik na hrvatski u k2 komponenti

Autor Hrvoje.T, 02. Rujan 2011, 10:24

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Hrvoje.T

Pozdrav ekipo!

Evo malo da se ja osramotim jel sam nekaj zaboravio.Davno sam radio izmjenu jezičnosti u k2 na hrvatski,pa sam se sad izgubio.imam prijevod za k2_v2.4.1 i kako ubaciti  prijevod za hrvatski jer preko install sučelja na local javlja core error.runda od mene kad se vidimo,na kongresu mladih.E sad dosta zezamcije, treba mi to jer radim jedan portal i gori mi pod nogama pa help people :pivo:početi ću piti...hvala
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Guardian

Preko normalne Joomla instalacije. K2 preuzme jezik koji je namješten za Front i Admin. Ako ti javlja grešku skini jezičnu datoteku sa nekog drugog mjesta.
Mislim da ima na K2 forumu i na CRO Joomla.

Hrvoje.T

hvala na odgovoeu Guardian ali nisam dobio baš dobar odgovor.naime kad se komponenta k2 raspakira (radin lokalno)nema datoteke languages.naime  sama komponenta kada se raspakira, ovo je njezin izgled.e sada molim postupak kako ubaciti hrvatski jezik.
da li treba mijenjati u manifest xml datoteci sve u hr-HR i kopirati hr jezik pa sve zaipati ponovo kao komponentu..

ovako izgleda raspakirana slika1. a hrvatski prijevod slika2.


sada da li treba mijenjati u xml datoteci pa sve zazipati ili šta?molim vas za upute pošto nisam baš radio puno s k2 pa  :'(..

ajmo majstori help me...
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Guardian

Ne znam što imaš raspakirati. Skini croatian language ZIP sa K2 support foruma (koristi tamo tražilicu) i instaliraj kao svaki drugi Joomla dodatak. Ako ti je front namješten na hrvatski sve se radi samo od sebe.

Imaš taj croatian K2 ZIP na 2-3 mjesta za skinuti. Nijedan od njih mi nije radio probleme pri Install.

Hrvoje.T

sve super ali javlja error.zašto.front mi je na hrvatskom.ako možeš molim ustupi mi mi projevod jer na forumu ovaj prijevod ne prolazi instalaciju.
prilažem sliku .ne znam stvarno u čemu je problem.

I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Guardian

Mislim da uopće nemaš instaliran hrvatski prijevod za Joomla. Ne da mi se sad googlati tu grešku.

Hrvoje.T

uspio riješiti problem.prvo sam napravio install jezika za komponentu pa onda install  :nevin: k2komponentu.hvala na trudu.runda od mene
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Onebeat

Citat: alfagaj  u 06. Rujan 2011, 08:56
uspio riješiti problem.prvo sam napravio install jezika za komponentu pa onda install  :nevin: k2komponentu.hvala na trudu.runda od mene

Neznam kakvu instalaciju jezika imas, al u mene uvijek prvo ide k2 komponeneta pa onda k2 hr jezik i sve uredno prođe:) ;D
Truth will set you free