Par konkretnih pitanja kod migracije

Autor Sanda, 26. Kolovoz 2011, 15:27

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sanda

U pitanju je stranica osnovne škole i ravnateljica će me zadaviti ako zeznem pa možete li mi ukratko odgovoriti na nekoliko pitanja prije nego se upustim u nadogradnju (a dobro bi nam došla zbog toga što sam vidjela da 1.6 i 1.7 verzije imaju puno bolje riješene pristupne razine, pa bih mogla kreirati dielove za učenike, učitelje, roditelje)

- što se događa s templateom nakon nadogradnje...tj. s izgledom stranice??
- komponenta joomgalery...hoće li raditi?
- skužila sam da ću trebati ručno pregaziti izbornike, ali to je čini mi se manje posla nego ručno prebacivati članak po članak.....
- uostalom može li netko letimično pogledati stranicu...pa ukazati na moguće probleme...

www.osang-kc.hr

- bila bih vam jako zahvalna za pomoć....
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Guardian

#1
- Template...ovisi...vjerojatno neće raditi. Errors ili blank page.
- Joomgallery mislim isto neće raditi.


Onako odprilike. Možda ti netko tko je probao da drugačije odgovore.

Ali tu stranicu ti je nevjerojatno lako sa Artisteer napraviti da bude isti izgled. Rade Art templates i na 1.7.
Pa skini demo i malo se poigraj. Samo ne gasi program i računalo.

Čak sam na prvi pogled i pomislio da je rađena u Artisteer, ali vidim da nije.

Sanda

Pokušala sam nadograditi (napravila sam i backup) ali koliko vidim nadograđeno je u /jupgrade/ a stara stranica i dalje radi normalno...dok sve linkove posložim samo izvadim sve iz jupgrade direktorija u root ili kaj?

Da i malo me zbunjuje css jedva sam prokuzila malo gdje što posložiti u 1.5 a sad je sve to razbijeno na desetak css-ova i uopće se ne snalazim...
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Guardian

#3
Vjeruj mi da ne znam. Jednom sam probao testirati taj Jupgrade i vidio sam da u Joomla root folderu napravi potpuno novi folder sa 1.7 Joomla. Ako se sjećam dobro.
Onda sam samo taj folder prekopirao u htdocs folder od Xampp i u configuration.php namjestio na novu databazu.

Kako misliš desetak CSS ? Od template ili ? Jesi našla istu template za 1.7 ?

Daj mi reci zašto nadograđuješ sa 1.5 na 1.7 !!?? Zar je to školi uopće bitno.


oKRamxII

Odnosno možda da se napiše što konkretno bi škola htjela od tih ideja (ili tko već) pa da vidimo, možda upgrade nije potreban.

Guardian

Da, sad vidim ovo. Brzo čitam.
pa bih mogla kreirati dielove za učenike, učitelje, roditelje

Ima upgrade smisla onda. Ima i drugih načina, ali nijedan nije lagan. Treba prebacivati na drugu CCK ekstenziju.

Sanda

Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

oKRamxII

To sa tim dijelovima je zamišljeno da se eventualno svatko registrira (učenici, roditelji, profesori) ili?

Tananda

Hej, Sanda,

Malo offtopic, ako ne zamjeraš :)
Kako to da koristite Joomlu, zasto ne CARNet CMS?
Ali imate vlastiti hosting, niste na njihovom serveru, jelda?
It's OK, I'm a marine biologist.

etagure

Da, i mene zanima dali u J15 pomoću nekih komponenti određivanje pristupne razine registriranih članova (upravo kako je Sanda rekla: ućenici, učitelji, roditelji učenika...)

Guardian

Citat: etagure  u 27. Kolovoz 2011, 01:51
Da, i mene zanima dali u J15 pomoću nekih komponenti određivanje pristupne razine registriranih članova (upravo kako je Sanda rekla: ućenici, učitelji, roditelji učenika...)

Ram je dobro pitao. Vrlo je bitno da se zna što će konkretno ti korisnici raditi kad se logiraju. Ovako se ne zna baš ništa.

Sanda

Da imamo vlastiti hosting još od prije nego je carnet uopće dao mogućnost CMS-a, a s obzirom da je školski odbor odlučio da nam 300kn nije veliki godišnji izdatak...odlučili smo ostati na tom serveru....

Konkretno....imamo puno obrazaca koje trebaju učitelji, od izjava roditelja, dopuštenja, zamolbi..bla bla bla...pa smo mislili da tom dijelu za download mogu pristupiti samo učitelji, tako sam i dobila ideju za prelazak na noviju verziju joomle (jer koliko vidim to je super riješeno)...a i 1.5 nisam nikako mogla pronaći adekvatnu komponentu a da je k tome i besplatna...ja također klincima objavljujem rezultate pismenih...pa ne moraju to svi gledati, nego svaki razred za sebe isl...kad se s nečim krene ideje dolaze same od sebe..
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Tom555

Citat: Sanda  u 28. Kolovoz 2011, 18:05
...pa smo mislili da tom dijelu za download mogu pristupiti samo učitelji,

Gledala si Phoca Download komponentu? S njom možeš odrediti tko pristupa dijelu za preuzimanje i tko može preuzeti?
http://www.phoca.cz/download/category/4-phoca-download-component

Sanda

Probala sam Poca download..sviđa mi se...no ne znam zašto ju ranije nisam koristila..mislim da nije bilo nekih mogućnosti u ranijim verzijama ili tak nešto...
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.