Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Websop

Autor marko227, 16. Kolovoz 2011, 20:23

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Ljudi jel zna netko neku besplatnu, a kvalitetnu komponentu za webshop, naravno za Joomla! 1.6?

Hvala unaprijed

tito

VirtueMart je najjaca komponenta za webshop za J! 1.5. Izasla je samo beta verzija za J! 1.6.

Kazu da sve radi bez problema i sa beta verzijom, pa sam isprobaj
http://virtuemart.net/news/list-all-news/399-virtuemart-20-beta3-released

wooer

Istina, VM još uvijek nije za live siteove bazirane na joomli 1.6 (niti će ikada biti), ali nakon već spomenute beta3 verzije izdane su još dvije RC verzije s time da je RC2 sama doživjela četiri izmjenice (rijetko se takvo što vidi).

Nadajmo se da će uskoro sve sjesti na svoje mjesto i da će GA verzija uskoro biti izdana. Ok, to su samo nadanja. Sumnjam da će VM biti izdan za 1.7 verziju jer će dev team čekati joomlu 2.5 LTS koja bi se trebala pojaviti u prvom mjesecu. Nakon toga idu testiranja, prilagođavanja koda .... i VM možemo očekivati najranije oko proljeća.

Sorry marko, nisi baš detaljno opisao što znači 'kvalitetna' komponenta pa ti za sada ne mogu ništa detaljnije preporučiti. I dalje sam zagovornik samostalnih aplikacija kad su shopovi u pitanju.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

#3
Kvalitetno = sigurno, vm onda očito nije to još. A k tome treba mi nešto što lijepo izgleda. Ovo mi se recimo sviđa http://joomla-groupbuy-demo.jextn.com/ ali ima nedostatke kao što su:
- Da bi kupio proizvod moraš isti otvoriti i onda kliknuti na "buy" odnosno fali na početnoj strani dugmići za "kupi" i "dodaj u košaricu"
- Kada klikneš na "buy" odmah te vodi na opcije plaćanja i nakon toga na blagajnu, nema uopće opcije "nastavi sa kupnjom"

Wooer, koji samostalni webshop preporučuješ? Probao sam i magento no to mi je ipak komplicirano za ovo što meni treba. Što jednostavnije, to bolje. Po mogućnosti da ima opciju slanja narudžbe bez plaćanja

wooer

ZenCart, PrestaShop, osCommerce, Freeway ... sve je to primjenjivo, a odabir je isključivo osobne prirode i korisničkih zahtjeva.
Magento je definitivno po meni najpunokrvnija aplikacija za ecommerce ali zna biti komplicirana od šume raznoraznih svojih mogućnosti koje mnogima ne trebaju.
Svi oni imaju mogućnost odabira narudžbe bez plaćanja, tj. plaćanja pouzećem ili nekim drugim neautomatiziranim načinom uplate.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member