Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Joomla vs Wordpress

Autor dottnick, 07. Kolovoz 2011, 17:11

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dottnick

Stranicu sam prebacio na Wordpress jer mi izgleda bolje za takav tip sajta.....
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

Guardian

Po nekim statistikama taj Wordpress se najviše koristi na svijetu.
Ne mora značiti da je najmoćniji, možda je samo lagan većini ljudi.

Inače vidim da najborbenije virtualne pobornike ima Drupal.

Morat ću jednom odvojiti vremena (čitaj živaca, vremena se ima) pa ih oba naučiti. Korisno je znati što više.
Sa dobrim poznavanjem Joomle ne bi bio problem naučiti i to dvoje ?

Kakva su tvoja iskustva u vezi tog učenja Wordpress i Drupal, ako se dolazi iz Joomla svijeta ?

fab3r

Wordpress je odlična platforma za početnike ali je i jednostavan put učenja onih koji prelaze sa Joomle. Imao sam ju na localhostu i mogu reći da je najviše user friendly. A vani koliko vidim je najkorišteniji free CMS sustav.

Evo jedne stranice sa koje sam ja učio i uvijek bih ju preporučio ... http://www.sohtanaka.com/

fab3r

#3
Citat: dottnick  u 07. Kolovoz 2011, 17:11
Stranicu sam prebacio na Wordpress jer mi izgleda bolje za takav tip sajta.....

Moram priznat da izgleda sad puno bolje i profesionalnije. Jedino bih možda imao primjedbu na pojedine dijelove stranice koji su na engleskom.  ;)

dottnick

Citat: Guardian  u 07. Kolovoz 2011, 20:49
Po nekim statistikama taj Wordpress se najviše koristi na svijetu.
Ne mora značiti da je najmoćniji, možda je samo lagan većini ljudi.

Inače vidim da najborbenije virtualne pobornike ima Drupal.

Morat ću jednom odvojiti vremena (čitaj živaca, vremena se ima) pa ih oba naučiti. Korisno je znati što više.
Sa dobrim poznavanjem Joomle ne bi bio problem naučiti i to dvoje ?

Kakva su tvoja iskustva u vezi tog učenja Wordpress i Drupal, ako se dolazi iz Joomla svijeta ?

Ja već 5 godina radim s Joomlom ... Sada sam probao Wordpress i nije teško skužiti ga....

Wordpress je za blogove, portale,, znaći neki tip blog news..
Joomla je dobra isto za neke tipove portala .. al dobra je ako radite stranice za neku firmu ili nešto treće tog tipa.....
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

dottnick

Citat: fab3r  u 07. Kolovoz 2011, 21:31
Citat: dottnick  u 07. Kolovoz 2011, 17:11
Stranicu sam prebacio na Wordpress jer mi izgleda bolje za takav tip sajta.....

Moram priznat da izgleda sad puno bolje i profesionalnije. Jedino bih možda imao primjedbu na pojedine dijelove stranice koji su na engleskom.  ;)

Koji dio ?
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

oKRamxII

Nije loš wordpress, naizgled "jadan i bespomoćan", ali uz malo truda, izvedba može biti odlična, ima stvarno niz super stranica napravljenih u njemu...

Guardian

Citat: oKRamxII  u 08. Kolovoz 2011, 15:21
Nije loš wordpress, naizgled "jadan i bespomoćan", ali uz malo truda, izvedba može biti odlična, ima stvarno niz super stranica napravljenih u njemu...

Čini mi se da ovu njegovu stranicu Wordpress puno brže otvara od Joomle. Ali ne mogu biti siguran, on sigurno zna bolje.

oKRamxII

Moguće, navodno bi i trebao biti "lakši". Svakako da mi je no1 na listi da ga jednom isprobam (nešto ozbiljnije u neke svrhe) no to je već druga tema, pa da ne idemo u offtopic...

Skipper

Već ste otišli offtopic  ;) Zato je tema razdvojena, ovdje slobodno nastavite raspravu o Wordpressu u odnosu na Joomlu.

fab3r

Citat:
Koji dio ?

Na naslovnici kod detalja o člancima imaš dio "no comments", također komponenta za komentiranje ti je skroz na engleskom. Informacije unutar searchboxa su također na engleskom. To je što sam letimično uspio vidjeti  ;)

dottnick

Neznam zakaj mi je na engleski a skinuo sam i instalirao wordpress hrvatski odmah..
http://www.svijet-androida.com/ - Vaš vodič kroz Android

vivi

#12
Koliko pratim zadnjih godinu dana, WP je vani puno bolje podrzan nego kod nas, valjda zbog slabe mu podrske i communitya u nas opcenito.

Do sada jako puno tema i sajtova koje vidjeh na wp-u su izgledali poprilicno mocno. Sad, vidit cemo kako ce bit izradit temu za njega posto nemam nikakvog iskustva u izradi istih za tu platformu; sama struktura fajlova na prvi pogled je masu drugacija.. okinem kakav riport kroz mjesec-dva mozda  ;D

A inace sam sustav je jako jednostavan i meni osobno puno ljepsi od same joomle. Joomlin UI sa dizajnerske strane mi je oduvijek izgledao kao da je zapeo u 90-ima i ne mrda..

Nekada je WP bio blogerski alat, danas mislim da je rame uz rame sa joomlom te punokrvni cms, usudio bih se i reci nadmocniji ako ce se gledat po nekim temama na themeforestu. No jel, necu niti pretjerivati jer u biti na kraju sve to ovisi o covjeku koji stoji iza svega.. koliko osoba ima znanja da iskoristi puni potencijal X sustava. Bila to Joomla, Drupal, Wordpress, Django.. nesto deseto, mislim da je sasvim nebitno.

oKRamxII

Da, Wordpressa se i ja sjećam više kao blog alata. Da mi je netko prije par godina rekao da će danas biti tu gdje je, rekao bi mu da je lud  8)