forma brzi kontakt ali bez polja e-mail

Autor dada, 07. Svibanj 2012, 17:43

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Guardian

NOD32 mi je prvi put kad sam sa Fiorefox došao na tu test stranicu javio neki malware. Poslije se nije bunio i javljao. Ne znam zašto. Zbog te ekstenzije sigurno nije.

Možda false alarm.

dada

pa baš sam ti to htjela reći i meni sad prvi puta ... a išla sam vidjeti direktno na stranicu i vidjela da si to napravio... htjela sam te upozoriti da nešto nije s tvog kompjutora...ja svoj idem sada još jednom provjeriti s Malwarebytes

pa se čujemo




Guardian

#32
Sad sam sa drugim računalom pogledao stranicu, isti NOD32 antivirus, i nema upozorenja.

Znači pripazi na onih 2-3 modula koje sam ja deaktivirao. Ne znam gdje si ih skidala. Uvijek skidaj samo sa Joomla stranice, preko onih linkova.
Ako su neki sumnjivi ovi iz Joomla ih izbace sa liste.

Ali opet nema logike, ne bi tebi pokazalo upozorenje.

dada

Pozz,

ja sam svoje računalo tri puta pregledala s Malwarebytes Anti Malware i moje računalo je čisto.

imala sam sličnu situaciju prije par mjeseci kad mi se s računala preko FTP protokola - preko FileZille - zarazio host upravo ovim nametnikom- to je u stvari neka vrsta sofisticiranog trojanca - crva.

anitvirusni programi ga prepoznaju ali ne mogu ga ukloniti niti očistiti zato je idealan Malwarebytes Anti Malware  možeš ga skinuti na linku

www.filehippo.com

ako ga već nemaš.

ja sam pomoču njega otkrila 8 nametnika a antivirusni mi nije ništa javljao na mom računalu ?!!!

ja bih ti toplo savjetovala sa ga skineš i dva tri puta provjeriš da nemaš nešto na računalu ... to me podsjeća na tu situaciju od par mjeseci u 99%.

A Tebe bi molila da mi daš link s kojeg mogu skinuti tu extenziju tj. modul pa ću je ja sama pokušati namjestiti po tvojim postavkama a prije toga ću je provjeriti i skenirati s vanjske jedinice.

definitivno je host zaražen ... meni isto javlja AVG ... zato i imam eksperimentalni host :)

čujemo se i nemoj mi zaboraviti poslati link

thanks

Guardian

Nema potrebe da pregledavam računalo kad je NOD32 reagirao na naslovnicu stranice.

http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901

Instaliraj i samo namjesti iste postavke kao na test stranici, i prekopiraj CSS code. Za ostalo javi, treba FTP da se izgled prilagodi novoj stranici.

Imaš čudne zahtijeve jer su ti lijeve kolumne preuske za contact module.


Modul se instalira jednim klikom preko Control panela exstenzije. Već je unutra, samo ga aktiviraj.

dada

hvala na linku

po mojim informacijama niti jedan antivirusni program ne može ukloniti crva iz sustava računala pa niti NOD, jedino programi namjenjeni samo za to kao što je jedan od njih Mawarebytes...

kako hoćeš - ja sam se iznenadila i bila u šoku kad sam iskenirala s mawarebytesom -našla sam ih čak 8, a kaspersky ih nije našao ??niti avg

ja do sada nisam imala problema s tim hostom do jučer kad sam vidjela da si instalirao modul... pa zato pretpostavljam da se radi o tvom PC,

u svakom slučaju hvala i do tipkanja

dada

Citat: Guardian  u 18. Svibanj 2012, 12:33
Nema potrebe da pregledavam računalo kad je NOD32 reagirao na naslovnicu stranice.

http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901

Instaliraj i samo namjesti iste postavke kao na test stranici, i prekopiraj CSS code. Za ostalo javi, treba FTP da se izgled prilagodi novoj stranici.

Imaš čudne zahtijeve jer su ti lijeve kolumne preuske za contact module.


Modul se instalira jednim klikom preko Control panela exstenzije. Već je unutra, samo ga aktiviraj.

vidim da se na mom hostu nalazi  i komponenta i modul - a kad pratim tvoj link mogu skinuti samo componentu ???

ja bih voljela da mi daš direktni link za skidanje modul ...ne snalazim se baš na njihovoj stranici za download

hvala

Guardian

Ne kužiš. Ne može moj PC zaraziti ničiju web stranicu jer nemam root ovlasti za hosting.

Instalacija ekstenzije ide preko Joomla instalera i tu PC ne može ništa uraditi.

Guardian

#38
Citat: dada  u 18. Svibanj 2012, 14:16
Citat: Guardian  u 18. Svibanj 2012, 12:33
Nema potrebe da pregledavam računalo kad je NOD32 reagirao na naslovnicu stranice.

http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901

Instaliraj i samo namjesti iste postavke kao na test stranici, i prekopiraj CSS code. Za ostalo javi, treba FTP da se izgled prilagodi novoj stranici.

Imaš čudne zahtijeve jer su ti lijeve kolumne preuske za contact module.


Modul se instalira jednim klikom preko Control panela exstenzije. Već je unutra, samo ga aktiviraj.

vidim da se na mom hostu nalazi  i komponenta i modul - a kad pratim tvoj link mogu skinuti samo componentu ???

ja bih voljela da mi daš direktni link za skidanje modul ...ne snalazim se baš na njihovoj stranici za download

hvala

Piše ti gore, čitaj. U postavkama ekstenzije se nalazi opcija za aktivaciju modula. Samo klikni na Install.

Instalirat ću jednu ekstenziju da ti pogledam datoteke.

Guardian

Moraš mi prebaciti usera na Superadmin, ako hoćeš precizno znati gdje je malware. Ovako ne mogu ništa gledati. Čak i kad izbrišem karantin u NOD32 i deaktiviram ga u source code baš ništa ne vidim. Možda ga NOD2 na neki način i dalje izbriše pa ne da da se vidi.

dada


dada

Citat: dada  u 26. Svibanj 2012, 20:36
za GUARDIANA

PRILOZI

pozz,

moram se opet obratiti ...nikako ne mogu naći niti pomoću firebuga  taj css...našla sam ga u /templates/system/css   ali kao da ga ne povlaći zbog nečega ????

Daklem ja bih htjela da mi upozorenje GREŠKA
                                                              ZABORAVILI STE ( PORUKU....
piše crvenim slovima ali ne znam gdje da to podesim... kao što sam rekla čak sam i našla taj system.css  ali  kao da ne radi i ne utječe na modul.
šaljem još priloga

ovo je za gurardiana

probaj ući s onim podacima od admina i vidjeti o čemu se radi

hvala

Guardian

Ne znam o čemu se tu radi. Ali ne mogu ti pomoći jer Admin panel nema pristup system template mapi. Moram imati FTP pristup.

dada

Citat: Guardian  u 28. Svibanj 2012, 01:26
Ne znam o čemu se tu radi. Ali ne mogu ti pomoći jer Admin panel nema pristup system template mapi. Moram imati FTP pristup.

budem ja još malo to proučavala ako ne uspijem da li ti se mogu obratiti ?

d

Guardian

#44
Slobodno.

Inače ako ti je teško sa tim raditi najlakše ti je one dijelove iz system.css prebaciti u general.css. Najbrže i sigurno će raditi.
Nekoliko linija koda, a neće smetati ako je poduplano.

Ili još bolje prekopiraj ih na dno od glavne template.css datoteke.