VirtueMart - dvojni prikaz cijena

Autor Mladen_K, 18. Srpanj 2022, 19:25

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Mladen_K

Pozdrav,
tražim rješenje za dvojni prikaz cijena u VirtueMartu (trenutno vrtim VirtueMart 4.0.6 10690 na Joomla 3.10.10)

wooer

Na žalost, nisam vidio da postoji drugi način osim izmjena u samom VM kodu.
Potrebno je izmjene primijeniti na stranicama proizvoda, kategorija, košarici, dokumentima narudžbi, raznim modulima, mail predlošcima i još ponegdje.
Pretpostavljam da ćeš za ovo morati negdje zatražiti komercijalnu ponudu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Dario

Budući da VirtuMart ima renderiranje cijena na jednom mjestu, može se ovo relativno jednostavno izvesti s override-om....

Prvo provjeri da li već postoji datoteka/override za cijene na putanji
templates/NAZIV_AKTIVNOG_TEMPLATEA/html/com_virtuemart/sublayouts/prices.php

Ako ne postoji, odeš u components/com_virtuemart/sublayouts/ i kopiraš datoteku prices.php na iznad navedenu putanju.

Otvoriš tu kopiranu (ili postojeću datoteku), na kraju datoteke pronađi zadnji redak koji glasi otprilike ovako
echo $currency->createPriceDiv.....

i iza tog retka ubaci ovo...


// BEGIN Euro info price
$euroCurrencyIds = array(47, 182);
$conversionRate = 7.53450;
if($product->prices['salesPrice'] && !in_array($product->prices['product_currency'], $euroCurrencyIds)) {
$convertedPrice = $product->prices['salesPrice'] / $conversionRate;
$convertedPriceDisplay = trim(str_replace(array('kn'), array(''), $currency->priceDisplay($convertedPrice)));
if($convertedPriceDisplay)
echo  $convertedPriceDisplay . ' €';
}
// END Euro info price


Tako dugo dok ne prebaciš vendora na Euro currency (znači do nove godine) će se ispisivati konverzija. Kad prebaciš na Euro - možeš izbrisati ovaj dodatak, ali ga možeš i ostaviti (neće se ispisivati).

Probaj pa javi da li radi :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

wooer

Nemam trenutno VM na kojem bi se igrao.
Gdje će ovo aplicirati prikaz eur cijene? Pretpostavljam prikaz u kategorijama i proizvodima.
Što je s košaricom, naplatom, računima i mailovima?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

GREATLIBERO

Citat: Dario  u 21. Srpanj 2022, 09:12
Budući da VirtuMart ima renderiranje cijena na jednom mjestu, može se ovo relativno jednostavno izvesti s override-om....

Prvo provjeri da li već postoji datoteka/override za cijene na putanji
templates/NAZIV_AKTIVNOG_TEMPLATEA/html/com_virtuemart/sublayouts/prices.php

Ako ne postoji, odeš u components/com_virtuemart/sublayouts/ i kopiraš datoteku prices.php na iznad navedenu putanju.

Otvoriš tu kopiranu (ili postojeću datoteku), na kraju datoteke pronađi zadnji redak koji glasi otprilike ovako
echo $currency->createPriceDiv.....

i iza tog retka ubaci ovo...


// BEGIN Euro info price
$euroCurrencyIds = array(47, 182);
$conversionRate = 7.53450;
if($product->prices['salesPrice'] && !in_array($product->prices['product_currency'], $euroCurrencyIds)) {
$convertedPrice = $product->prices['salesPrice'] / $conversionRate;
$convertedPriceDisplay = trim(str_replace(array('kn'), array(''), $currency->priceDisplay($convertedPrice)));
if($convertedPriceDisplay)
echo  $convertedPriceDisplay . ' €';
}
// END Euro info price


Tako dugo dok ne prebaciš vendora na Euro currency (znači do nove godine) će se ispisivati konverzija. Kad prebaciš na Euro - možeš izbrisati ovaj dodatak, ali ga možeš i ostaviti (neće se ispisivati).

Probaj pa javi da li radi :)

Ovo radi, isprobao na svom shopu, hvala lijepa  ;D
Još jedino ne znam kako da mi se to prikaže na košarici i u email-u potvrde.

Dario

Složit ćemo i to, samo malo strpljenja :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

sasa_zagreb

Je li nekome uspjelo to dovršiti? Meni radi dvojnii prikaz cijene na pojedinačnom proizvodu, ali kad se ide na pregled kategorije (više proizvoda iz jedne kategorije) tamo i dalje samo prikazuje u KN, kao i u košarici i na mail potvrdi...

Dario

Riješio 3 shop-a do sad.... Budem probal sutra tokom dana napisat na forum sve izmjene.
Ne obećavam, al budem probal.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

sasa_zagreb

Pliz ak može pomoć...krenulo je već kontroliranje, a ja imam prikaz dvostruke cijene samo na detaljima proizvoda. Hvala puno!