Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Nemoguć update

Autor denoza, 17. Kolovoz 2021, 11:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

denoza

Pozzz svima, nadam se da se odmara što više u ova topla vremena.

Imam problem taj da ne mogu napraviti update joomle, niti bilo koje druge ekstenzije na serveru.

Warning
Copy failed: /home/USER/public_html/ao2/tmp/install_611b7e7ce54c6/site/index.html to /home/USER/public_html/ao2/components/com_phocacommander/index.html
JInstaller: :Install: Failed to copy file /home/USER/public_html/ao2/tmp/install_611b7e7ce54c6/site/index.html to /home/USER/public_html/ao2/components/com_phocacommander/index.html
Component Update: Failed to copy site files.
Before updating ensure that the update is compatible with your Joomla! installation.
You are strongly advised to make a backup of your installation before you start updating.


Sve dozovole na serveru su ok, folderi 755, fajlovi 644, međutim kad ih pogledam u sys conf unutar admina u J!, stoji da su unwritable. Tek kad na foldere stavim 777, onda mi je writable. Temp folder unutar configuration.php je podešen ok.

Probao sam preko SSHa podesiti usera i grupu:
chown -R USER:GROUP *
find . -type f -exec chmod 644 {} \;
find . -type d -exec chmod 755 {} \;


međutim, ne dogodi se ništa.

Server ima neku čudnu naviku, da u root foldera, ukoliko nema .htaccess, sam ga dodaje i izgleda nekako ovako:

# -FrontPage-

IndexIgnore .htaccess */.??* *~ *# */HEADER* */README* */_vti*

<Limit GET POST>
order deny,allow
deny from all
allow from all
</Limit>
<Limit PUT DELETE>
order deny,allow
deny from all
</Limit>
AuthName DOMENA.com
AuthUserFile /home/USER/public_html/_vti_pvt/service.pwd
AuthGroupFile /home/USER/public_html/_vti_pvt/service.grp

# php -- BEGIN cPanel-generated handler, do not edit
# Set the "ea-php73" package as the default "PHP" programming language.
<IfModule mime_module>
  AddHandler application/x-httpd-ea-php73 .php .php7 .phtml
</IfModule>
# php -- END cPanel-generated handler, do not edit


Help, please...

JessieSun

#1
______________________________________

👎🏻
______________________________________

denoza

Naravno da je čudno.

Hvala ti na savjetima u vezi .htaccessa, ali već odavno ja kuburim sa Joomlom, tako da nije do toga  ;)

Kažem, problem je u tome što sve fajlovi i folderi imaju OK dozvole, a kad gledam iz J! backenda piše mi sa su unwritable.

JessieSun

#3
______________________________________

👎🏻
______________________________________

denoza

Citat: JessieSun  u 18. Kolovoz 2021, 08:15
Ok, ma ne bih se ja ni miješala u ovakvu temu, ali vidim da ovi IT stručnjaci ne reagiraju, pa sam zato pokušala odgovoriti. Ja sam amater i ne trudim se ni naučiti neke stvari, osim onog što mi stvarno treba da sama složim svoj web.

Aha, ti koristiš tmp folder, pa onda od tamo misliš instalirat update, ili to Joomla tak radi, samo ja ne znam jer mi nikad nije zapelo? Ako si super_admin onda bi trebao imati sve dozvole i u Joomli. Možda ti neki plugin nije uključen, pregledaj ih sve. Tko zna kaj se dogodilo. Očito je problem u Joomli, negdje treba nešto podesiti. Ja updejtam direktno online, ili zip s računala, nikad iz te mape.

:pivo:

JessieSun

#5
______________________________________

👎🏻
______________________________________

Dario

Citat: denoza  u 18. Kolovoz 2021, 07:09
Kažem, problem je u tome što sve fajlovi i folderi imaju OK dozvole, a kad gledam iz J! backenda piše mi sa su unwritable.

Padaju mi na pamet dvije stvari....

  • Zapunjen disk space na hostingu
  • Loše konfiguriran server pa imaš krive owner-e nad file-ovima i folderima (to bi objasnilo zašto radi kad staviš tmp folder na 777)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

denoza

Ovo drugo je u pitanju 100%, samo ne znam kako je to bilo moguće riješiti. Stranice su radile uredno.

Mada, obratio sam se hosteru, pa je on ponovo konfigurirao server od nule, ponovo postavio cpanel, i sada radi sve ok.

Samo, nije mi bilo jasno da ni preko shell komandi nisam nikako uspio to prepraviti. Ili nisam znao  ;D

Doduše, nisu ni oni znali, nego su napravili opet iz nule.

Dario

Citat: denoza  u 18. Kolovoz 2021, 14:59
Doduše, nisu ni oni znali, nego su napravili opet iz nule.

Ja bi takav hosting zaobišao u širokom luku :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

denoza

Citat: Dario  u 20. Kolovoz 2021, 10:33
Citat: denoza  u 18. Kolovoz 2021, 14:59
Doduše, nisu ni oni znali, nego su napravili opet iz nule.

Ja bi takav hosting zaobišao u širokom luku :)

Od ranijeg glavnog hostera, sada je kao neki backup postao više, ali što kažeš, treba završiti ovu suradnju čim prije  ;)