JV headline problem s prikazivanjem slika

Autor Spleecho, 19. Srpanj 2012, 15:05

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Spleecho

Da me ubijete, nešto sam sje..o. JV headline mi prikazuje samo prvu sliku (od 4 članka) i još je izobličena.
U JV headline modulu to nikako nisam uspio naštimat.

Deinstalirao sam modul, instalirao ga opet i situacija je ista.

Retro Alfa

Imam iskustva sa tim modulom i koristim ga trenutno. Daj link da pogledam?

Spleecho

www.koncareu.hr

Namjestio sam ga da se prikazuje, ali ovisno o postavkama, prikazuje ili samo prvu sliku artikla koji se prikazuje, ili tu istu sliku kroz sve artikle!?
Još nešto, sliku sam namjestio. Potrebno je bilo da u artiklu slika bude manja od dimenzija slideshowa na stranici.
E, sad, koliko sam ja uspio primijetiti, problem se nalazi u Stilu (JV PEDON). Ostali stilovi prikazuju sve slike, ali meni jedino ovaj koji ne valja, odgovara.
Reinstalacija JV Headline-a nije ništa pomogla. Problem je ostao isti. Negdje je došlo do bucanja.

Još mala napomena. Kad sam instalirao svojevremeno, Scroll to top, koji bi se postavio na dno stranice, Slideshow se ne bi uopće učitavao. Zapinjao bi. Čim bi disejblao Scroll to top, slideshow proradi. Može li bit da ga neki drugi modul koči?

Guardian

Nisam siguran da ovo ima veze sa konfliktom scripti. Sad sam ih disable jednu po jednu i na kraju sve i ista stvar.

Jedino ako nije neki inline JS code. To ne znam kako da disable sa Firefox.
Možda ta scripta od modula baš ne radi kako treba.

Spleecho

A radila je do nekidan super. I preinstalirao sam Headline skroz. Čak stavio i stariju verziju, pa sad opet istu (iz template-a).
Kad koristim neki drugi stil, slike se prikazuju.

Ajde, još jedno pitanje, pa da probam to riješit elegantnije. Probat ću nać stil koji mi odgovara, jer ih ima par isto dobrih, međutim, trebao bi editirat fontove koji se prikazuju u stilu, boju, veličinu...a to nema u postavkama. Treba negdje uletit u css, pa postavit, a ne znam gdje.

Spleecho

A kad već pitam, kako ove dvije male zastavice pomaknut ispod u sivu liniju, poviše glavnog izbornika?
Sad su mi iza search, i gdje god da im izaberem placement, šetaju, ali nikako u tu sivu liniju gdje im je mjesto. :D

Guardian

#6
Ne moraš koristiti baš taj module. Imaš ih drugih besplatnih sa istom funkcijom.

To za zastavice nezgodno ovako kad taj rotator zahebava Firebug, ne možeš raditi.

Vidim da leži unutar search DIV. Taj kompletan DIv od languages izbriši unutar search DIV i samo ga stavi ispod. Poslije možda u CSS malo namjesti margin i padding po želji.

Ako hoćeš pošalji na PP Superadmin account.

Spleecho

Poslao...još jučer.
Preuredio sam malo drugi JV headline stil, pa mogu reć da je sad otprilike ok, osim što ne mogu promijeniti boju za link "Opširnije/Read more", jer je definiran generalnim linkom, pa ako ga promijenim u default.css, mijenjaju se svi. Htio sam postaviti da mi izgleda kao u stilu Padon, ali mi ne ide, pa sam ga izgasio i stavio link samo na sliku.
A zastavice...ništa te nisam skontao. :D

Guardian

Eto namještene zastavice. Nemam pristup Joomfish CSS pa sam u template.css radio override. Bez tog CSS-a puno posla sve nanovo.
I dodao u index.php novu module poziciju, zove se "joomfish". Moraš je ručno upisivati.

Pazi da ne prepisuješ template files, i te promjene će se izgubiti.

Za taj "read more" koristi Firebug, on će ti sve reći. Nauči se da ga koristiš.

Spleecho

Vidio sam da si namjestio zastavice. Svaka ti čast. I puno hvala.

Nego, nisam te skužio u vezi template fajlova. Non stop nešto čeprkam po template.css i default.css.
Misliš da ih uopće ne smijem dirat, ili samo u vezi određenih postavki?

Još jednom zahvaljujem. Satrale su me ove zastavice. :D

Guardian

Template PHP i CSS možeš mijenjati ali samo sa editorom, dodavati svoje stvari. Ako nanovo instaliraš template ili prepišeš template.css gubiš te promjene, to već i sam znaš.

Samo ti kažem da ne zaboraviš.

Spleecho

Aha, jasno mi je to.

Nego vidi ove gluposti. Izbornici se ne prikazuju kako treba u IE-u. Firefox, Chrome...pokazuju sve kako treba, ali u IE-u ne "padaju".

Firebug kaže da ih "odrađuje" jv.megamenu.css. Može li se on kako editirat?

Spleecho

Ako ti može pomoć, pod editom templejta našao sam i ie7.css koji doslovno izgleda ovako:
.rtl #menusys_moo li {
   position: relative;
   z-index: 999;
}
.rtl #menusys_moo li ul {
   margin-right: -16.9em;
}
.rtl #menusys_moo li ul ul {
   margin-right: 16.9em;
}
div.latestItemsCategory {
   padding: 5px 10px 2px 10px;
}
#jv-user9,
#jv-user8,
.ico3 h3.title,
.ico4 h3.title{
   position: relative;
   right: 0;
}
#menusys_mega li.active .menusub_mega{
   margin-top: 0;
   margin-right: -100px;
}

Svrhu mu ne znam, pa pitam. :D