Error: The File Upload was not successful: there's no uploaded temporary file!

Autor Lela, 08. Lipanj 2011, 12:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lela

molim pomoć!
do sada sam radila na starijoj verziji joomle i vm-a te sam normalno stavljala slike, ali nisam mogla upisivati cijene.
prelaskom na novu verziju dobila sam mogućnost umetanja cijena, ali su mi sve slike nestale.
sad ih ne mogu prebaciti ni ftp-om, a ni ručno - javlja mi ovu gore poruku.
a što se cijena tiče, sad kad su upisane, više ih ne mogu mijenjati pa sam morala isključiti opciju da se vide i onda ih naknadno upisivati u opis proizvoda...
užas
da napomenem, prijašnje verzije su bile na hrvatskom, ovo je sad engleska verzija...
hvala

ikiK

http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=20770.msg%msg_id%

Citat:SOLVED:

In the php.ini file on my server there was no directory set for the upload temp dir setting, once I convinced my isp to set it to something, everything worked fine.

Citat:I had the same problem, but my isp fixed it. Maybe the temp directory was protected, or something.

Ako je ovo gore točno, slobodno se obrati hosteru i prenesi mu ove citate i link.
...

Lela

hvala ti na brzom odgovoru
poslala sam im i sad čekam...

a daj mi reci zašto ne mogu cijene mijenjati???
gdje to mogu poštelati?




ikiK

Neznam, upoznat sam više manje s svim tvojim problemima od kada si došla, i moram priznat da stvarno neznam...

Ima li iskon kakav server log za errore? Nisam nikada koristio njihove hosting usluge pa neznam kakve upravljačke alate daju na raspolaganje. Bilo bi možda zanimljivo vidjet što kaže log nakon trenutka u kojem probaš unjet cijenu kad već sama komponenta ništa ne javlja (?).

...

Lela

kod mene stalno nešto - nazaduje...  :(
dok mi se iz iskona ne jave s kakvim rješenjem, pozabavit ću se tematikom na netu...

hvala ti još jednom!



ikiK

Pohvalno je što sama pokušavaš dokučit u čemu je problemi i dobrodošla si tražit pomoć, no kao što ti je već rečeno to je poveča komponenta, i dosta faktora može igrat ulogu u tim problemima koje si sve nabrojala i na prijašnjim temama. U neko dogledno vrijeme ipak mislim da bi bilo pametno da pokušate naći neku konkretnu pomoč ukoliko neće biti pomaka, jer ta komponenta treba raditi normalno, što znači da je problem negdje kod vas. Drugo je ovako "na sljepo" pomagat ili radit a drugo je kada bi se netko "sjeo" za to.
U svakom slučaju sretno.  

Javi kada dobiš error logove od servera, možda se tamo nešto krije...
...

wooer

A ja bih savjetovao par kava godišnje zamijeniti za kvalitetniji hosting. Nedopustivo bi bilo postavljati shop na servere gdje stvari ne rade kako bi trebale.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

Pre, pre brutalno su skupi... (iskon)

@wooer makar nije shop, katalog je ali je jako dobar savjet

Ali svejedno bi bilo dobro to sve prebacit na neš "normalno" , puno lakše bi se sama snašla na c-panelu.

Gle čak imaju dva lajka :D
...

Lela

zahvaljujem na savjetima!
moram priznati da su me ove muke po joomli definitvno navodila na slično razmišljanje,
al nedostajalo mi je tog vjetra u leđa od strane stručnjaka - još jednom se zahvaljujem!!!
popričat ću sa informatičarem i direktorom i gledat da se to što prije riješi...


wooer

Citat: Lela  u 08. Lipanj 2011, 15:35
popričat ću sa informatičarem i direktorom ...
Nema potrebe, ja sam informatičar i direktor  :nevin:
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

...

Lela

a čuj, moram vam malo podilaziti, ipak mi pomažete  ;)

našla sam na netu knjigu "Joomla kreiranje moćnih i efikasnih sajtova",
naručila bi ju, ako tko ima kakvo pozitivno iskustvo?



Onebeat

Citat: Lela  u 10. Lipanj 2011, 08:57
a čuj, moram vam malo podilaziti, ipak mi pomažete  ;)
našla sam na netu knjigu "Joomla kreiranje moćnih i efikasnih sajtova",
naručila bi ju, ako tko ima kakvo pozitivno iskustvo?

Izdanje Mis.hr,ja sam tu knjigu pogledao u Tisak Media u Avenue Mallu i City Centar One (Zagreb i Split) po nekoj smijesnoj cijeni ;D

Što se tiče same knjige za početnike nije loša,zgodna - objašnjava od početka sve.Definitivno preporučujem ;D
Truth will set you free

Lela

jesi li, kojim slučajem, primijetio koliko ide u širinu?
ne vrijedi mi ako objašnjava par stvari pa klik po klik na 100 strana...
trenutno muku mučim jer ne mogu jednom upisanu cijenu promijeniti,
misliš da u toj knjizi mogu pronaći rješenje za takav i slične probleme (reci da, molim te)?

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member


Onebeat

Citat: wooer  u 10. Lipanj 2011, 09:45
Ne, definitivno ne, mada knjigu nisam niti vidio.

Ne, u tom slučaju nebi preporučio i neces nac takve stvari u toj knjizi.Ovdje se moram slozit sa wooer po tom pitanju.
Misljenja sam da ako treba za početnika mozes slobodno nac online knjiga po netu :nevin:
Truth will set you free