BreezingForms - kako promjeniti mail

Autor erbi, 25. Svibanj 2013, 16:32

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erbi

Pozdrav!
Možda iko zna, kako promjeniti mail pošiljatelja. Sad kad neko ispuni formu i šalje, ovaj mail dobija admin, a pošiljatelj je ovaj mail, koji je upisan u konfiguraciji.
Sad me interesira kako bi sredio, da bi isto tako dobio mail admin, a pošiljatelj bi bio ovaj email, koji neki unese u formu. Sa tim bi admin lako s jednim klikom na reply slao odgovor osobi, koja je ispunila formu.

triolatice

Promjenom koda u BrezingForms za slanje E-maila.

erbi


triolatice

Citat: erbi  u 25. Svibanj 2013, 17:53
Bravo @triolatice  :'(


Znam da baš nisi najsretniji odgovorom. Neznam dali ti može netko ovako iz rukava odgovoriti, a da to bude dovoljno precizno i konstruktivno a da pred njim ne bude i sam kod componente.
Vjerojatno ti je jasno zašto to baš i nije tako. Zatim budi i malo precizniji, pa navedi i verziju komponente, jer se one iz verzije u verziju i razlikuju, ne znači da i taj dio koji je tebi bitan.

erbi

Verzija 1.7.5.
Ne, da nisam sretan sa odgovorom. Tražio sam kakav odgovor, da se ovo stavi u parametre, bez editiranja php.

triolatice

Malo sam pogledao kod od komponente, pa mi je pala napamet jedna stvar zašto se komponenta ponaša na ovaj naćin.


U samoj konfiguraciji komponente se unosi e-mail adresa na koju će stizati i sama poruka iz folmulara, jer ona može biti razlićita od joomla konfiguracije i mislm da koristi SMPT server za slanje poruka.


Polje u koje unosi netko svoju e-mail adresu se mora u folmularu definirati, a ono dobiva ime u skladu sa imenom koji ste mu zadali pod "Name" , kod tebe je to "telefon_email". To se polje može svati bilo kako. Iz tih razloga programer ne može znati kako će se ono zvati pa da to i ugradi u sam kod.


Budući da ja sada znam koje je to ime (jer su mi bili dostupni neki dodatni podaci), pokušavam u kodu pronaći taj dio prije nego pošalje e-mail.
U samome tekstu poruke dobijemo i email adresu pa na taj način možeš slati povratni e-mail.
Međutim moraš sada to polje iskoristiti samo za e-mail  a ne i za telefon. Njega moraš dodati u  dodatno polje.