Može mi netko reči što ovo znači - plugin za prusmjeravanje joomla 2.5.9.

Autor dada, 16. Ožujak 2013, 17:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozz,

evo šaljem u prilogu  ... što taj plugin radi i što to znači što je tamo ... da li mi to netko pokušava uči na stranicu ili što?

javljaju se neke čudne adrese na moju stranicu koje ne vode nikuda ...nego na stranicu s greškom 500?

što da napravim i kako se taj plugin koristi

puno hvala

Dario

Redirect plugin služi za ručno preusmjeravanje s jednog URL,a na drugi - a dobra funkcionalnost redirect-a je što ti i odmah  bilježi i URL-ove kojima je neko pokušao pristupiti - a ne postoje... Zato se tu unutra može svašta pronaći - i ako redovno update-aš Joomlu i kompnente/pluginove/module - nemaš se kaj brinuti :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

Ok,

joomla se u 2.5.x fino javi i možeš ju lako updatetati - zanima me da li se u joomli 2.5.x  komponente, moduli i pluginovi također jave za update ili ih moram negdje sama ručno i stalno provjeravati i skidati ... mislim da li je automatizirano sve automatizirano i u slučaju komponenti. pluginva i modula?

hvala

Dario

U pravilu ti on povuče popis update-ova za sve - Joomlu/komponente/module/plugin-ove, ali SAMO ako u tom dodatku specificiran url za update.... Dakle ne mora nužno biti da će ti Joomla pronaći sve update-ove... I dakako prije nego radiš update, prvo klikneš na "Pročisti Cache", pa na "Pronađui ažuriranja" i  tek tada označiš i instaliraš.... Razlog ovome je što Joomla kad provjerava za nadogradnje ekstenzija, sprema rezultate u cache. To znači da ti se može događati, primjerice za JCE, da na popisu imaš više verzija iste ekstenzije pa naravno nema potreba radit oba update-a već samo zadnjeg... A kad pročistiš cache, pa ponovno pronađeš ažuriranja - dobit ćeš samo zadnje verzije, a ne više njih...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

dada

puno hvala ovo je stvarno dobro znati!

a postoji li na internetu mjesto gdje bi sa 100% tnom sigurnošču svaki tjedan, mjesec mogla nači nove updatove za komponente i ostale dodatke za joomlu


d

ikiK

Na službenim stranicama programera pojedinog dodatka te joomla extensions stranici...
...