Kako preimenovati index.php?

Autor tito, 20. Veljača 2013, 14:54

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tito

Zelim da preimenujem index.php u nesto kao site.php ali da Joomla ostane 100 % funkcionalna. Molim bez pitanja poput "a zasto ce ti to". :)

Mislav

#1
Sry, ali moram pitati: "A ZAŠTO ĆE TI TO?"  ;D 8)

1) Kako se to radi - kako je pravilno i ispravno:
- Site -> Global Configuration - postaviti YES na "Search Engine Friendly URLs" i "Use URL rewriting"
- preimenovati htaccess.txt u ".htaccess"

2) Ovo što ti trebaš (prije svega napravi obavezno backup - preporučam da napraviš backup, digneš cijelu joomlu u nekom folderu pa testiraj do mile volje):
- ponoviti postupak od gore
- preimenovati "index.php" u "site.php"
- editiraj već postojeći ".htaccess" file i na početku ispred svega dodaj sljedeće:
Citat:DirectoryIndex site.php
- zamijeni u tom ".htaccess" file-u sve "index.php" sa "site.php" - joomla će raditi normalno sve (barem radi meni sad na testnoj clean joomli što sam instalirao, neznam kako je sa cijelim sadržajem i svega po malo)
- imaj na umu da ovo nije rješenje i za pristup admin dijelu, s time se nisam igrao


System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/

tito

Hvala Mislave na ovako kvalitetnom odgovoru, linkove sam vec podesio za url rewrite i seo friendly i ostatak sam prilagodio po tvom upustvu ali bez zeljenih rezultata.

Probao sam isto ali kada dodam novu stavku menia kreira link sa "index.php" pa kasnije novokreirana stranica nije funkcionalna.

A odgovor na pitanje je da sam stavio Joomlu kao frame unutar jedne stranice pa prilikom vracanja na home stranicu drugi set mi se ucitava ponovo i tako unedogled. Ne pitaj zasto mi je to potrebno :D

Ako ovo nije izvedivo na ovakav nacin moze li se na neki nacin podesiti da se Home stranica ponasa kao i ostale stranice jednostavno da Joomla ne trazi glavnu stranicu pa bih pokusao na taj nacin...

Mislav

Mislim da ne, nije joomla tako zamišljena, sve radi sa tim "index.php", zbog toga ti niti ne radi kad dodaš nešto novo, što je bilo i za očekivati.

(neka me joomla experti isprave ako griješim)
System, hosting & server administrator
http://mislav.eu/