Virtuemart - početak

Autor komir, 21. Rujan 2011, 22:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komir

Bok, svima počeo koristiti navedenu komponentu pa par početničkih pitanja
1. Može li se kako vrijednost Product Status In Stock: vidjeti u opisu proizvoda, dakle da korisnik ne naruči 50 komada nečega, a na skladištu ima 30 i  2. Da li se ta vrijednost (iz prvog pitanja) smanjuje automatski nekim načinom (iskreno ni sam neznam kako bi se to izvelo, ali ne škodi pitati) kada se isti proda određena količina ili se mora ipak mora ručno mjenjati?
3. Htio bi sam napraviti izgled opisa proizvoda i izgled proizvoda pokazanih u kategoriji, ima li kakav "how to" ili  "kuharica"  :nevin:?
4. Neko mjesto gdje ima možda za skinuti takvih uzoraka za virtuemart, našao sam ovdje http://extensions.virtuemart.net/index.php?option=com_sobi2&catid=5&Itemid=2 ali sve se plača, a ja bi kao i dosta nas , besplatno  ;)

Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

marko227

U konfiguraciji VM pod "Temeljne postavke" imaš opciju "Provjera zaliha"
tu kad staviš kvačicu kupac neće moći dodati u košaricu više nečega nego ima na stanju.
I drugo, naravno svakom narudžbom zaliha se smanjuje

komir

Citat: marko227  u 21. Rujan 2011, 23:06
U konfiguraciji VM pod "Temeljne postavke" imaš opciju "Provjera zaliha"
tu kad staviš kvačicu kupac neće moći dodati u košaricu više nečega nego ima na stanju.
I drugo, naravno svakom narudžbom zaliha se smanjuje
Znači u frontedu se ne može vidjeti stanje skladišta?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

wooer

Može, ali to već spada u napredni "how to" virtuemarta, a radi se o uređivanju njegovih predložaka zaduženih za prikaz proizvoda.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

komir

#4
Citat: wooer  u 22. Rujan 2011, 01:29
Može, ali to već spada u napredni "how to" virtuemarta, a radi se o uređivanju njegovih predložaka zaduženih za prikaz proizvoda.
Ima li gdje neki "napredni how to" za virtuemart, jel baš sam mislio se pozabaviti sa dizajnom prikaza proizvoda i kategorija vezano na moj prvi post
Citat:4. Neko mjesto gdje ima možda za skinuti takvih uzoraka za virtuemart, našao sam ovdje http://extensions.virtuemart.net/index.php?option=com_sobi2&catid=5&Itemid=2 ali sve se plača, a ja bi kao i dosta nas , besplatno  Wink
?
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Guardian

Ako hoćeš info o lager statusu na listi proizvoda samo u browse template dodaj ovo gdje hoćeš:

<?php echo JText::_('Trenutno na lageru:'); ?> <?php echo $product_in_stock ?>

Na primjer browse_5.php ili koji je već kod tebe u VM template.

Možeš i uokviriti sa nekom class pa napraviti styling po želji.